Element przy obudowie filtra powietrza.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Element przy obudowie filtra powietrza.

Post autor: aphex » wt lis 06, 2007 16:21

Witam.

Chciałbym sie dowiedzieć co to jest za element w Golf III 1.8 abs przy obudowie filtra powietrza od strony pasażera do którego dochodzi wężyk z przepustnicy. Element czymś steruje bo jest podłączony do niego wiązka elektryczna.

Pytam sie bo dziś rano wybierając sie do pracy odpaliłem go z benzyny (LPG) pochodził może z minute i sam zgasł. Nie potrafiłem go już z benzyny odpalić. Przełączyłem na LPG i dojechałem do pracy.
Przed wyłączeniem motoru przelaczylem dla testu na benzynę o dziwo chodził.
Pomyślałem sobie wtedy ze to nie może byc pompa paliwa jeśli chodzi .
Nie jechałem niestety i długo tez na benzynie nie pochodził bo czas gonił :D Praca.
Po robocie objaw poranny sie powtórzył pochodził troszkę zdążyłem zrobić lekki manewr cofania i zgasł.
Dojechalem do domu już na LPG. Zaraz po zajechaniu podniosłem maskę i jedynie co mi przykuło uwagę to lekkie pykanie właśnie w tym elemencie o który sie pytam.
Podejrzewam pompę chociaż czasem dostaje benzynki i zaskakuje silnik lecz na krotko.

Proszę o poradę i zgory dziękuje.


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 06, 2007 16:35

choidzi ci chyab o elektrozawór oczyszczania pojemnika z węglem aktywowanym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » wt lis 06, 2007 16:51

Jego sie w jakiś sposób konserwuje? Może potrzebuje lekkiej świeżości albo całkowicie go wymienić ?? chociaż sam nie wiem czy to jest moja przyczyna. Pykanie tego elektrozaworu jest słyszalny na LPG. Wcześniej tego nie zauważyłem wiec to jakby od niedawna.
Bo praca na benzynie jest w ogóle nie możliwa.
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 16:51 przez aphex, łącznie zmieniany 1 raz.


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 06, 2007 17:33

nie słyszałem jeszcze o awarii tego czegoś. Zresztą jej nie odczujesz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości