Problem z zapłonem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MK2 PHIL 79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 12, 2007 08:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MK2 PHIL 79 » wt lis 06, 2007 10:01

Hej,

Dzięki za odzew.
problem okazal się być mam nadzieję ze banalny - otóż po wymianie komputera, autko odżyło- i tak jeździło bez zarzutu (spadło spalanie, autko zaczęło bardzo ładnie zachowywać sie jeśli chodzi o dynamikę, silnik zacząl pracować równo na wolnym biegu - wszystko w jak najlepszym porządku było). Jeździło, gdyż objaw w podobnej formie aktualnie powrócił.. tzn Autko odpala z trudem po dłuższej przerwie, po odpaleniu można nim spokojnie jeździć, choć wyglada na to, że silnik w pewnym zakresie obrotów się "jąka", dość ostro tez czuć paliwem po odpaleniu i później, gdy silnik się rozgrzeje tez. Pierwsze wyłączenie silnika następujące po odpaleniu skutkuje ponowną niemożliwością odpalenia :(
Trzeba czekać co najmniej kilkanaście długich godzin. Autko już u mechanika, zobaczę co da się zrobić, co wymyślą. Zauważylem tez że od czasu do czasu przy odpalaniu przepuszcza bendiks. Czy czujnik Halla może mieć wpływ na takie objawy ? Myślałem może o cewce zapłonowej...
Za każda pomoc w sprawie będę wdzięczny.
Dzięki i pozdrawiam !
Filip


MK2 Phil79

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » wt lis 06, 2007 10:50

chlopie powodzenia i napisz jak rozwiazales ten problem bo na pewno przyda sie innym sam mam nz-ta i mam nadzieje ze nie bede mial z nim az takich problemow.
ps. moje spalanie to od 8 do 10 litrow LPG na 100km.



raflik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 10:42
Lokalizacja: ŁAZISKA ŚREDNIE
Kontakt:

Post autor: raflik1986 » wt lis 06, 2007 19:40

ja proponuje załatwic sobie jakis zastepczy aparacik zapłonowy i zobaczyc czy autko dalej sie bedzie tak zachowywac!


[b]GOLF MK2 1.8 GTI 16V[/b]

MK2 PHIL 79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 12, 2007 08:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MK2 PHIL 79 » wt lis 06, 2007 22:34

Czujnik temperatury silnika i autko wróciło do życia ... :) 25 PLN :) Na razie wygląda, ze wszystko jest ok.
Dzięki za wszelkie info, mam nadzieje, że i moje "przygody" komuś się przydadzą ;)
Pozdrawiam wszystkich !


MK2 Phil79

raflik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 10:42
Lokalizacja: ŁAZISKA ŚREDNIE
Kontakt:

Post autor: raflik1986 » śr lis 07, 2007 09:30

MK2 PHIL 79 pisze:Czujnik temperatury silnika i autko wróciło do życia ... 25 PLN Na razie wygląda, ze wszystko jest ok.

mozesz wklejic jakies zdiecie gdzie tem czujnik sie dokładnie znaljuje i jak on wyglada?


[b]GOLF MK2 1.8 GTI 16V[/b]

MK2 PHIL 79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 12, 2007 08:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: MK2 PHIL 79 » wt lis 13, 2007 15:07

Na ten moment nie mam kiedy pod maskę zajrzeć, sorki, ale poszukam przy świetle dziennym ofotografuje i postaram się coś podeslac, jeśli uda mi się go zlokalizować.
Nie jestem niestety szczególnie biegłym mechanikiem jeśli o to chodzi, ale myślę, że bedzie widać, gdzie wymieniano czujnik.

Pozdrawiam.


MK2 Phil79

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości