Termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Termostat

Post autor: KONDZIO222 » pn cze 25, 2007 16:26

Witam mam takie objawy: zimą jak jeździłem miałem przytkaną chłodnicę tekturą-jak był większy mróz to było zimno w samochodzie jak jechałem gdzieś dalej "w trasie" w mieście lepiej i szybciej się nagrzewał wiatrak się włącza jak jest w połowie. Ale dzisiaj sprawdziłem go po nocy odpaliłem go i na wolnych obr. sobie chodził (górny wąż nagrzewa się tak samo jak dolny od chłodnicy w tym samym czasie i z taką samą temperaturą), podejrzewam że mój termostat nadaje się na śmietnik.
Mam rację czy nie? Czekam na wasze opinie.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn cze 25, 2007 16:28

KONDZIO pisze:Ale dzisiaj sprawdziłem go po nocy odpaliłem go i na wolnych obr. sobie chodził (górny wąż nagrzewa się tak samo jak dolny od chłodnicy w tym samym czasie i z taką samą temperaturą), podejrzewam że mój termostat nadaje się na śmietnik.
Mam rację czy nie? Czekam na wasze opinie.
dolny wąż powinien zacząć się nagrzewać dopiero przy 85st. , więc termostat nawalił



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » pn cze 25, 2007 16:33

Pewnie masz rację termostat szmelc


one loVWe

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pn lis 05, 2007 09:58

Panowie kupiłem nowy termostat Wahlera i zabrałem się za wymianę i co się okazało! Nie miałem wogóle termostatu :chytry: teraz jest już wszystko ok.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

adam_franciszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pt gru 10, 2004 21:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: adam_franciszek » pn lis 05, 2007 11:34

Klasyka z tym termostatem. Juz nie pierwszy raz czytalem ze ludzie dowiaduja sie, ze nie maja termostatu w okolicach zimy jak im spalanie skacze...

A moglbys szerzej napisac co to dawalo, ze miales tekture na chlodnicy w zimie. Bo przyznam, ze zona jezdzi do pracy z dziecmi na krotkich dystansach i mam spore spalanie (ciagle na ssaniu). Czy to wiele da? Jak szybko temperetura wzrosnie z taka tekturka?


Czolem!

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn lis 05, 2007 11:48

adam_franciszek pisze:A moglbys szerzej napisac co to dawalo, ze miales tekture na chlodnicy w zimie. Bo przyznam, ze zona jezdzi do pracy z dziecmi na krotkich dystansach i mam spore spalanie (ciagle na ssaniu). Czy to wiele da? Jak szybko temperetura wzrosnie z taka tekturka?
żadnej tektury przed chłodnicą !!!! Jeżeli termostat jest sprawny to nic to nie da ...



Awatar użytkownika
Tommek-GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pn maja 07, 2007 19:22
Lokalizacja: Elblag

Post autor: Tommek-GTI » pn lis 05, 2007 13:13

Lepiej zreperowac to co juz w aucie jest a nie montowac jakies dodatkowe tekturki.


Moj na Keskinach, oraz MKI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=134149

adam_franciszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pt gru 10, 2004 21:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: adam_franciszek » pn lis 05, 2007 14:42

Oczywiste, ze nie planowalem zadnej tekturki. To byla raczej prowokacja do dyskusji na ten temat, bo jak widac niektorzy stosuja i.... no wlasnie, co im to daje...


Czolem!

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pn lis 05, 2007 14:47

adam_franciszek pisze:A moglbys szerzej napisac co to dawalo, ze miales tekture na chlodnicy w zimie. Bo przyznam, ze zona jezdzi do pracy z dziecmi na krotkich dystansach i mam spore spalanie (ciagle na ssaniu). Czy to wiele da? Jak szybko temperetura wzrosnie z taka tekturka?
Jak masz dobry termostat to nie zakładaj tektury bo będzie ci się bardzo szybko nagrzewał ja nie miałem wcale termostatu nie wiedząc o tym i miałem zimno zimą więc jak tekturę założyłem przed chłodnicę to cieplej w aucie było.Lepiej kupić nowy i spokój za wahlera dałem 26zł.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości