Czy to może byc przegub??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Czy to może byc przegub??

Post autor: inspire » pt lis 02, 2007 18:29

miałem luzy na drążkach ale juz je skasowałem, (mam jeszcze tuleje do wymiany na wahaczu). Ostatnio doświadczam dziwnego zjawiska. Jadąc 100km/h mam walenie jakbym miał kapcia lub opona była z bułą. Jadąc do 100km/h nie mam tego , zaczyna się tak ok. 100 do 120km/h. Pierwszy raz jak mi sie to zdarzyło 2 tygodnie temu stanąłem na drodze gdyz mocno waliło i myślałem że flak. Wysiadłem z kumplem obejrzeliśmy auto i nic nie stwierdziliśmy. Za 2 dni powtórzyło się i teraz mi sie to często zdarza. Zmieniłem opony na zimówki i to samo, więc nie opony i wyważenie. Zastanawiam sie co półoś? przegub? Na zakretach mi nie wali. I nie zawsze ale często. Macie jakieś doświadczenie lub pomysły?. Myslałem o łożysku ale tak mocno by nie waliło. Nie ma znaczenia czy jade na luzie czy biegu. co mi przychodzi do głowy by sprawdzic to poducha silnika.
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 18:37 przez inspire, łącznie zmieniany 4 razy.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
RADEK1985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: śr lut 28, 2007 17:56
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Post autor: RADEK1985 » pt lis 02, 2007 22:27

Witam Mistrzu a moze masz ten przegub walniety co wychodzi od skrzyni to tez moze byc przyczyna chodzi mi o ten sztywny przegub łaczacy skrzynie biegow z połosia pozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141033

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: CZy to może byc przegub??

Post autor: RobertP » pt lis 02, 2007 22:34

inspire pisze:Zastanawiam sie co półoś? przegub? Na zakretach mi nie wali. I nie zawsze ale często. Macie jakieś doświadczenie lub pomysły?. Myslałem o łożysku ale tak mocno by nie waliło.
napewno nie łożysko
przegub wewnętrzny do była by dobra opcja, ale myślę że problem leży głębiej
i to najgorszy wariant :( , że to wina mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2007 23:16

Ja tak miałem i jednak to był przegub wewntęrzny więc może i u ciebie to tylko to. objawy narastały przy rozgrzewaniu smaru w przegubie, czyli po dłuższej jeździe pod górkę na już porządnie rogrzanym silniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » sob lis 03, 2007 00:09

Mi biło w zakrętach po kierownicy i nogami na podłodze można było wyczuć. Akustycznie to takie turkotanie było jakby opona na asfalcie podskakiwała (moja żona niczego nie słyszała wjęc niezbyt głośne to było). Zjawisko nie występowało zawsze, miałem wrażenie że pojawiało się lub znikało po podniesieniu auta podnośnikiem. Wymieniłem tuleje wahacza, poduszki i łożyska amortyzatorów, skasowałem wszystkie luzy drążki, końcówki itd. Wyjechałem z warsztatu i już biło niezależnie od tego czy skręcam czy jechałem prosto. Po wymianie przegubu wewnętrznego uspokoiło się.

A całe zjawisko pojawiało się tak powyżej 40 km/h.

Pzdr
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2007 00:13 przez GT III, łącznie zmieniany 1 raz.


GT III

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: CZy to może byc przegub??

Post autor: norek111 » sob lis 03, 2007 00:28

tak jak pisza koledzy wewnetrzny przegob zobacz ten od strony kierowcy



GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » sob lis 03, 2007 00:42

u mnie był ten od pasażera. Jakimś sposobem jest podniesienie auta z jednej strony odpalenie i wrzucenie biegu czasami da się coś usłyszeć. U mnie dało się wyczuć takie mrowienie na kierownicy jak podniesiona była prawa strona.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » sob lis 03, 2007 11:37

wlasnie konsultowalem to z kolega mechaniorem i on obstawia przegub wewnetrzny, skrzynia mi chodzi miodzio biegi wchodza super i nic nie trzeszczy wiec sklanialbym sie ku temu ze to nie mechanizm roznicowy. Póloska krzywa pewnie walilaby mi caly czas. W srode umowilem sie z nim na wymiane tych tulejek to obejrzymy tego przegub-aaa :grin: Jesli to przegub to z jakich firm polecacie co by to pozylo troche? Czy sworznie na wahaczu tez radzicie wymienic czy lepiej ich nie ruszac? Myslalem zrobic komplet zawieszenia i miec spokoj na dluzszy czas ewent. wymieniac sukcesywnie co jakis czas elementy zawiechy.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob lis 03, 2007 14:54

inspire pisze:wlasnie konsultowalem to z kolega mechaniorem i on obstawia przegub wewnetrzny
oby to było to :)
inspire pisze:skrzynia mi chodzi miodzio biegi wchodza super i nic nie trzeszczy wiec sklanialbym sie ku temu ze to nie mechanizm roznicowy.
to że biegi na lewarku dobrze wchodzą bez trzeszczenia to wcale nie oznacza że
to nie musi oznaczać że to skrzynia, mechanizm różnicowy to coś oddzielnego
niż mechanizm od zmiany biegów


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » sob lis 03, 2007 16:37

byłem dzisiaj zorientowac sie odnosnie przegubu wewnetrznego w sklepie i niestety ale nie wystepuje w zamienniku tylko oryginal. oby to bylo lozysko w kole


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 329 gości