Woda w aucie??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golf_130tdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:16
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Woda w aucie??

Post autor: Golf_130tdi » sob lis 03, 2007 01:49

Koledzy ostatnio załozylem podobny temat i mi doradziliscie ze mam tą gume zaraz pod podłoga zalepic zalepilem i dalej woda jest..:( ostatnio w deszcz jechalem i zauwazylem wode na podnożniku co by mogło byc powodem ze woda tam sie dostaje?
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2007 02:35 przez Golf_130tdi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob lis 03, 2007 08:01

nieszczelna szyba? musisz zaglądnąć pod deskę i spr. czy tam nie jest mokro - najlepiej kiedy własnie pada deszcz


:-k ...

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » sob lis 03, 2007 11:19

obejrzyj dokladnie uszczelki w drzwiach - wszystkie, moze ktores drzwi ci nie dolegaja


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Golf_130tdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:16
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Golf_130tdi » sob lis 03, 2007 11:32

jak jest deszcz to ona normalnie spływa na podnozniku,ale mam dywanik gumowyi tam niema wody tylko pod dywanikiem;/ slyszalem ze wziąsc kompresor plyn do szyb i jeden niech z plynem jest na zewnątrz a drugi niech przesuwa wąż z kompresora milimetr po milimetrze bo podobno gdy bańka z płynu zrobi sie na zewnątrz to tam jest nieszczelność



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » sob lis 03, 2007 18:24

Miałem podobny problem może byc tak:
1. (jak powyżej) nieszczelna szyba przednia, może miałeś ją wymieniana i coś nietak poskładali, lub na uszczelce gdzieś luzik
2. Może osłonka gumowa od linki do otwierania maski się przetarła w miejscu gdzie wchodzi z komory silnika do wnetrza kabiny i tamtedy woda się sączy
3. podciąga wodę z podwozia tam w podlodze są takie otwory z uszczelkami gumowymi - okrągłumi może tamtendy się woda podnosi
4. jak masz szyberdach to kanaliki które odprowadzają z niego wodę w słupku kierowcy przednim i w tylnym za kierowcą są zabrudzone lub niedrożne i podaje wode do środka (tak u mnie było)
5. (jak powyżej) nieszczelne drzwi, uszczelki na około
6. może rurka od spryskiwaczy tyłu gdzieś przetarta i ubywa wody (ale to było by widac chyba na tylnym słupku i w bagażniku ale nigdy niewiadomo jak se woda poleci i gdzie wyjdzie)
7. jak masz klime to może masz nieszczelność gdzieś i też potrafi nieżle sie zsikać

więcej grzechów niepamiętam ....... powodzonka w szukaniu i niepoddawać się ja szukałem tydzień ale na szczęście konstrukcjia solidna na maxa i nic nie zgniło, czy zardzewiało


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

markopolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 01, 2007 16:56
Lokalizacja: lipnica

Post autor: markopolo » sob lis 03, 2007 18:52

Miałem to samo .Przy pomocy szlałfa ogrodowego doszedłem do przecieku
Nie czekałem na deszcz tylko średnim ciśnieniem wody polewałem po dachu po tej stroni co był mokry dywanik ,najpierw szyberdach a pózniej drzwi i okazało sie jest przeciek na
uszczelce drzwi kierowcy



Awatar użytkownika
Explorer!
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 17, 2006 01:14
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: Explorer! » sob lis 03, 2007 18:59

napewno spadające liscie jesienne zapchały ci otwór odprowadzający wodę, otwórz maskę a ręką wyciągniesz bez problemu.



Stanisław Fiute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob lis 05, 2005 22:07
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Stanisław Fiute » sob lis 03, 2007 23:19

miałem ten sam problem, woda od strony kierowcy i za nim - uszczelka gumowa linki otwierania maski uszczelniona silikonem dekarskim oraz odpływ z szyberdachu, wysuną się wężyk z gumki , która odprowadza wodę na zewnątrz, woda po stronie pasażera, przeciekało pod obudową
filtra kabinowego uszczelniłem silikonem i jest ok.Wyjąłem maty filcowe i wysuszyłem w domu na kaloryferze, w samochodzie farelka i dywaniki suche .Teraz jest ok .
ykonałem to dzięki podpowiedziom na forum, dzięki.



Golf_130tdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:16
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Golf_130tdi » ndz lis 04, 2007 01:59

erza, 3-zalepilem już ją ale cieknie z innego miejsca
4-szyberdachu nie mam
5-uszczelki sa okay wszystko bo jak leje wode moznym stumieniem to nic nie ma w środku
7-klime mam
wiec tak najczesciej dzieje sie to gdy myje auto to zawsze gdy wchodze do auta splywa woda z podnożnika

[ Dodano: 04 Lis 2007 01:02 ]
Explorer!, regularnie czyszcze jak widze jakies liscie to zaraz albo jak autko stoi pod drzewem no ciekawe chyba z tej szyby cieknie
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 01:59 przez Golf_130tdi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » ndz lis 04, 2007 08:23

a sprawdzałes nr 2 z mojej listy



opał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: wawka

Post autor: opał » ndz lis 04, 2007 16:40

zdemontuj podszybie,wyjmij mechanizm wycieraczek i pod nim jest skrzynka elektryczna z uszczelką, może tam cieknie


Każdemu brakuje-jednemu do jachtu,drugiemu do chleba

klimatyzacje-serwis i ozonowanie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości