Problem z wentylatorami chłodnicy - uszkodzony włącznik??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Problem z wentylatorami chłodnicy - uszkodzony włącznik??

Post autor: korfanty » pt lis 02, 2007 13:22

Zauważyłem ostatnio że co jakiś czas zaraz po uruchomieniu zimnego silnika włączają się oba wentylatory na chłodnicy, stawiam że włącznik w chłodnicy padł ale dla pewności - czy są jeszcze jakieś elementy (przekaźniki/czujniki) które mogły by to powdować??



VolksWariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob paź 20, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: VolksWariat » pt lis 02, 2007 14:13

Czujnik temperatury mógł paść.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lis 02, 2007 14:19

VolksWariat pisze:Czujnik temperatury mógł paść.
on nie steruje włącznikiem wentylatorów, więc odpada,

korfanty czy tak było wcześniej ?
bo ten włącznik w chłodnicy to zadziałać ma dopiero jak się nagrzeje silnik,
termostat otwiera obieg płynu na chłodnicę i dopiero jest możliwość że może
się wentylator załączyć,
możesz odłączyć przy chłodnicy wtyczkę i zobaczyć czy wentylatory przestana
pracować,
ja u siebie w jednym z diesli mam drugi "jakby awaryjny" włącznik przy głowicy
silnika i wiem że jak zadziała to wentylatory chodzą, bo sprawdzałem sobie
zmostkowałem kable, ale też wiem że nie każdy diesel to ma, bo w drugim tego nie ma...
najpierw sprawdź odłączając wtykę przy chłodnicy ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2007 14:51

spójrz czy twoje auto ma sterownik do wentylatorów Ma od s podu dwie wtyczki, odczep tą z grubymi kablami. Jeśli problem ustąpi to masz awarię tego czegoś lub jest źle sterowane z układu klimy lub dodatkowego zabezpieczenia silnika.
Po wyczepieniu tej wtyczki wentylator będzie pracował tylko na pierwszym biegu, więc będzie trzeba to naprawić

[ Dodano: Pią Lis 02, 2007 1:53 pm ]
A dla wykluczenie awarii włącznika w chłodnicy, po prostu wyjmij mu wtyczkę na początek, jeśli wentyl przestanie świrować to on jest winien
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 20:56 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pt lis 02, 2007 15:05

Auto mam od 4tyg, zauważyłem to ok tedzień temu. nie dzieje się to cały czas. Pytam dlatego bo jak będę wymieniał włącznik wentylatora to bedę spuszczał płyn a jeśli jest gdzieś jakiś dodatkowy czujnik który może włączyć wentylatory to też bym go wymienił.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lis 02, 2007 15:07

korfanty pisze:Auto mam od 4tyg, zauważyłem to ok tedzień temu. nie dzieje się to cały czas. Pytam dlatego bo jak będę wymieniał włącznik wentylatora to bedę spuszczał płyn a jeśli jest gdzieś jakiś dodatkowy czujnik który może włączyć wentylatory to też bym go wymienił.
a czemu chcesz spuszczać cały płyn do ewentualnej wymiany tego włącznika w chłodnicy
poporstu jak wyjdzie że to jego wina odkręć go i wkręć nowy, płynu dużo Ci nie ucieknie


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pt lis 02, 2007 15:22

Wole spuścić z chodnicy (dobre dojscie) bo znając życie jak się zacznie lać czujnik się wysliźnie lub źle chwyce na gwincie a tak na spokojnie sobie wkręce, dodatkowo chcę wykręcić świece żarowe 3szt które podgrzewają płyn i spawdzić czy są dobre.



marian92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 23, 2006 17:48
Lokalizacja: KONIN

Post autor: marian92 » pt lis 02, 2007 18:56

może żle myśle ale zdaje sie ze gdy jest właczona klima to codzą obydwa wentylatory bez względu na temperature silnika może prawie herezje a moż tak jest ;;marian



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2007 20:24

tak jest, ale nadal nie wiemy czykorfanty, ma kolimę, więc napisałem o tym wyżej na wszelki wypadek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pt lis 02, 2007 20:46

marian92 pisze:może żle myśle ale zdaje sie ze gdy jest właczona klima to codzą obydwa wentylatory bez względu na temperature silnika może prawie herezje a moż tak jest ;;marian
To może być to, mam klimatronik ustawiony na auto, jutro sprawdze dokładnie. Swoją drogą dziwne że oba wentylatory działają a nie sam od klimy.

[ Dodano: Sob Lis 03, 2007 20:24 ]
Dziś sprawdziłem dokładnie - wszystko jest ok :) przy ustawionym klimatroniku na AUTO wentylatory startują razem z silnikiem, po właczeniu ECON przestały się kręcić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości