Klocki hamulcowe tył do SDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karoljestsuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:06
Lokalizacja: 3miasto

Klocki hamulcowe tył do SDI

Post autor: karoljestsuper » czw lis 01, 2007 18:58

Witam
Wymieniałem przed chwilką klocki hamulcowe (jak temacie). Zdjąłem koło odkręciłem zaciski zdjąłem stare klocki założyłem nowe i teraz nie mogę wepchnąć tłoczka na zacisku do środka. Używałem zwrotnicy ale nawet przy użyciu ogromnej siły tłoczek nie chce się ruszyć. W FAQ-u znalazłem opis całej procedury dla MK3. Znalazłem tam podpowiedź żeby otworzyć zbiorniczek z płynem hamulcowym, tak tez postąpiłem, za nic nie chce się wcisnąć.

Czy nie trzeba popuścić którejś z tych śrubek na zacisku żeby można było go wcisnąć do środka?

Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Sprawa wydaję się stosunkowo prosta. Myślę że robię jakiś błąd wynikający z tego że nie wiem jakiejś istotnej rzeczy, kluczowej dla rozwiązania problemu.
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 18:33 przez karoljestsuper, łącznie zmieniany 1 raz.



RAFI-R19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt cze 22, 2007 19:21
Lokalizacja: RADLIN

Post autor: RAFI-R19 » czw lis 01, 2007 19:18

MUSISZ OBRACAC TLOCZKIEM I JEDNOCZESNIE WCISKAC,TYLKO UWAZAJ NA OSLONKE TLOCZKA ZEBY NIE ZNISZCZYC



karoljestsuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:06
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: karoljestsuper » czw lis 01, 2007 19:28

No rzeczywiście są takie nacięcia na coś w rodzaju ogromnego śrubokręta... Jest do tego jakieś specjalne narzędzie? czy mam to zrobić jakimś przecinakiem?



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 19:30

ja wciskałem ściągaczem do końcówek drążków a obracałem kluczem francuzem. poszukaj tematu bo ktoś zamieszczał fotki jak najszybciej sobie zrobić taki ścisk



karoljestsuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:06
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: karoljestsuper » czw lis 01, 2007 19:44

Ok, dzisiaj już nie chce mi się za to zabierać, jutro zdam relację z tego jak poszło. Ewentualnie poproszę o następne wskazówki. Pozdrawiam i serdecznie dzięki



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt lis 02, 2007 10:16




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 251 gości