[mk III] Komputer MFA w AAM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

norrid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 00:50
Kontakt:

[mk III] Komputer MFA w AAM

Post autor: norrid » śr lut 02, 2005 21:51

WITAM!!!
Mam Golfa3 GL z 92r. z silnikiem AAM (75KM) Czy ktoś wie czy jest możliwość podłączenia do niego komputera pokładowego MFA ???
za jaką kolwiek pomoc z góry wielkie dzięki..............



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » wt mar 15, 2005 09:01

Oczywiscie jest to mozliwe. Wiąże sie to z wymiana licznika, i "wajchy" od kierunków i wycieraczek oraz zrobieniem instalacji do MFA.
Raczej nieopłacalne...



szklarek

Post autor: szklarek » wt mar 15, 2005 22:46

a załóżmy, że ktoś jest przypadkiem w posiadaniu licznika i tej wajhy :) zostaje tylko instalacja :) zy to jest duzo roboty i czy ktos juz to robil ?
pozdrawiam



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » śr cze 29, 2005 08:16

Zobacz w dziale "PORADY".



szarak15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 19, 2005 20:16
Lokalizacja: Augustow
Kontakt:

Post autor: szarak15 » wt paź 04, 2005 18:19

Ja sie za to zabralem i stoje narazie bo musze wymienic wiazke ktora laczy licznik ze skrzynka bezpiecznikow.I nie mam pojecia pod ktory pin sterownika podlaczyc spalenie.Moze ktos wie??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt paź 04, 2005 20:14

jaki silnik???
bo pod licznik to sie generalnie impuls wtryskiwacza podpina:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

szarak15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 19, 2005 20:16
Lokalizacja: Augustow
Kontakt:

Post autor: szarak15 » czw paź 20, 2005 14:29

Silnik aam.A z kad ten impuls moze albo od czego ten impuls moze wziac? Gdzie ten kabelek?



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt paź 21, 2005 18:56

O ile podłaczyłes przełacznik ze skrzynka bezpiecznikow kablem z orginalnymi kostkami to za skrzynką bezpieczników znajduje się fioletowo-biały kabel, który musi zostać podłączony do pinu 9 komputera. Tak zrozumialem z tego co jest w poradach.
Tez jestem w trakcie montowanie MFA.
Dzis nie sprawdzilem tego bo bylo juz za cimno,ale jak podlacze to sie odezwe i dam znac czy to cos dalo. Chyba ze ktos juz to robil to nich napisze cos da jakies wskazówki czy moze kable do czujnikow temperatury oleju i powietrza sa juz moze pociagniete w instalacji. podpowiedzcie skad mozna tanio kupic czujnik temperatury powietrza


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
bartex4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 10, 2004 01:07
Lokalizacja: VWPOMORZE

Post autor: bartex4 » wt paź 25, 2005 22:09

polecam porady jest instalacja mfa w golfie 3 ktory go nieposiadal oprocz wajchy i zegarow potrzebny bedzie termometr zewnetrzny i termometr do oleju instalacja pod termometr oleju powinna byc ja mam golfa bez mfa i instalacje pod niego mam



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr paź 26, 2005 08:25

bartex4 pisze:polecam porady jest instalacja mfa w golfie 3 ktory go nieposiadal oprocz wajchy i zegarow potrzebny bedzie termometr zewnetrzny i termometr do oleju instalacja pod termometr oleju powinna byc ja mam golfa bez mfa i instalacje pod niego mam
Mowiąc instalacja do czujnika temperatuty miałes na mysli kabelek (zielono-czarny)ktory wychodzi z wiazki razem z kablami do czujników ciśnienia oleju ?
musze cie zdziwic ale on sie konczy przy tej okragłej kostce (obok aparatu zapłonowego )w ktorej łacza sie wszystkie kable od instalacji silnika
Ostatnio zmieniony śr paź 26, 2005 12:38 przez michas28, łącznie zmieniany 1 raz.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » śr paź 26, 2005 11:55

Byłem dzis u elektryka i co sie okazało to, że za bezpiecznikami nie ma czegos takiego jak fioletowo-biały przewód. Poza tym jak ktos juz chce załozyc sobie instalacje MFA to MUSI miec wtyczke do licznika z MFA bo bez niej bedzie cieżko. Przewody od komputera do licznika nie sa pociagniete a we wtyczce licznika bakuje bolców, wiec trzeba stara wtyczke uciac i w jej miejsce wlutowac nowa, tą od MFA.
Jest to do zrobienia ale nie garażowym sposobem z opisem z działu porad.
A moze ktos z Was ma do sprzedania wtyczke z kawałkiem przewodów od golfa III z MFA, chętnie przygarnę:D


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr paź 26, 2005 12:21

ja tez dzis wyciagnolem licznik i własnie brakuje przewodów we wtyczce odpowiadajacych za MFA. konkretnie trzeba wymienic kabel łaczacy licznik ze skrzynka bezpieczników.
skrzynka ktora jest na foto jest od instalacji z MFA i sa biale. w moim bez MFA sa zielone. tak jak widzac na foto kostki za licznikiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » śr paź 26, 2005 13:02

czyli jesli dobrze rozumie kabelek miedzy licznikiem a bezpiecznikami konczy sie i zaczyna kostka?? a moze jakies kabelki po drodze uciakaja gdzies indziej?? np do komputera?? czyli trzeba szukac przewodu licznik - bezpieczniki z białymi kabelkami czy tak??


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr paź 26, 2005 13:09

tak konczy i zaczyna kostka ale nie wydaje mi się zeby uciekał jakis kabel od niego gdzies w bok to raczej jest jedna wiazka. do kompa chyba bedzie szedł ktorys kabel chyba z tych 2 zielonych kostek co sa obok


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości