podgrzewane fotele nie działają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lolencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:10
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

podgrzewane fotele nie działają

Post autor: lolencjusz » ndz paź 21, 2007 15:29

Witam mam problem z podgrzewanymi fotelami nie jest to VW ale seat leon,może ktoś mi doradzi gdzie zajrzeć co to mogło nawalić .auto jest 01r :okej: TDI 110.



greg

Post autor: greg » ndz paź 21, 2007 17:05

oba czy jeden? jak oba sprawdź bezpiecznik - jak jeden to inna sprawa. wiec odpowiedz a pomyślimy. Aha przestały działać na raz oba czy po kolei



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz paź 21, 2007 18:36

Jeżeli odezwał się GREG to większego specjalisty nie szukaj :bigok:



lolencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:10
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: lolencjusz » pn paź 22, 2007 17:41

te fotele to nie grzeją 2 a jak kupiłem auto to nie sprawdzałem czy są sprawne, teraz zimno od skóry.a w bezpiecznikach to nie mam oznaczenia grzanych foteli chyba że są gdzieś indziej bo już sprawdzałem wczesniej chyba ze są zabezpieczone z czym innym w parze.


lolek365

greg

Post autor: greg » pn paź 22, 2007 21:53

lolencjusz, leon 2001 = bora lub golf = czyli rozwiązania raczej takie same. nawet wtyczki do włączników takie same.
Dobra - zaczynam wyjaśniać - włączniki do podgrzewania foteli otrzymują napięcie z 2 bezpieczników - jeden to bezpiecznik podgrzewania siedzeń (nr 44) i dodatkowo bezpiecznik który ma napięcie po stacyjce (w golfie to nr 5) - żeby mieć pewność to wystarczy sprawdzić po wyciągnięciu jednego z włączników czy dochodzi napięcie przy przekręconej stacyjce do wtyczki - kable o kolorze czerwonym i niebiesko/czarnym - tu masz więcej o tymhttp://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68357.
Załóżmy ze napięcie przy przekręconej stacyjce nie dochodzi - wtedy należy sprawdzić bezpieczniki, jeśli jednak dochodzi a mamy zimne siedzenia - należy schylić się i zobaczyć czy pod fotelem wpięte są wtyczki - będą tam po 2 wtyczki (poduszka fotela i grzanie fotela, no chyba ze masz jeszcze regulację elektryczną fotela)



lolencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:10
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: lolencjusz » wt paź 23, 2007 18:04

witaj GREG ,przeczytałem twoją wiadomość i idę do garażu zobaczyć jak się sprawy mają po twojej podpowiedzi jak sprwwdzę to będę pisał. te siedzenia mają też el. regulację.narka.

[ Dodano: 23 Paź 2007 19:59 ]
to ja ponownie. bezpieczniki ok wtyczki też przełączniki załączające fotele nie udało mi się wyjąć nie chciałem połamać jutro spróbuję jeszcze raz i zobaczę czy dochodzi ten prąd tak jak pisałeś pozdro .


lolek365

tomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:00
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

Post autor: tomi » pn paź 29, 2007 16:00

Cześć mam ten sam problem i nie moge dojść co jest nie tak,nie ma po drodze jakiś przekażników.Może być zepsuty czujnik temperatury ten co jest w macie i dlatego niedziała,on chyba blokuje przepływ prądu na mate.
Ostatnio zmieniony pn paź 29, 2007 20:15 przez tomi, łącznie zmieniany 1 raz.



lolencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:10
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: lolencjusz » śr paź 31, 2007 22:52

Cześć TOMI ja to się chyba wybiorę do elektryka po tych świętach bo robi się coraz zimniej a od tej skóry to już zimno od tyłu.Czytałem na elektrodzie kolo pisał o fotelach w audi i właśnie wspominał o przekaznikach ale dla mnie to czarna magia.tomi,


lolek365

greg

Post autor: greg » śr paź 31, 2007 23:06

tomi pisze:Cześć mam ten sam problem i nie moge dojść co jest nie tak,nie ma po drodze jakiś przekażników.
jedynie w golfie 2 i 3 są bo w golfie 4 przekaźnikami są włączniki grzania foteli.



Snajper88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Snajper88 » śr paź 31, 2007 23:13

Witam

Mam podobny problem w moim golfie MK4 fotel kierowcy nie grzeje, pasażera grzeje ze aż parzy. Nie wiem co jest.



greg

Post autor: greg » śr paź 31, 2007 23:19

nie grzeje siedzisko i oparcie ? jak tak to są 2 możliwości - najpierw mozna sprawdzić czy wogóle mata grzeje - shcylasz się pod fotel i odpinasz wtyczkę (inny kolor niż żółty bo ta jest od airbag). Do wytczki wchodzą 4 przewody, które po chwili rozdzielajasie na 2 maty - 1 mata 4 pzrewody , druga mata 2 przewody połączone z 2 z pierwszej maty
Jak dasz napięcie pod te przewody co są rozdzielane to po chwili powinien fotel grzać. Jeśli taksie stanie to znaczy że mata jest dobra ale albo nie dochodzi prąd do maty albo padł włącznik (tu pomaga zamiana miejscami włączników) jak to nie pomogło to nie wina włącznika) i pozostaje tylko 1 - bimetal w macie siedziska - pewnie urwał się jeden z kabelków. Rozbierasz fotel tak żeby dostać się do maty, lekko rozcinasz aby dostać się do pastylki i przylutowujesz przewody.



Snajper88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Snajper88 » czw lis 01, 2007 00:19

Fotel kierowcy nie grzeje wcale.

Jutro sprawdzę wtyczkę.

Narazie dzięki za porady.



lolencjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 14:10
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: lolencjusz » czw lis 01, 2007 17:24

greg napisał odnośnie jednego fotela ,a u mnie nie grzeją oba fotele to raczej przyczyna jest inna, ale wypnę te wtyczki i spróbuję wypiąć te wtyczki i zobaczę czy dochodzi prąd.


lolek365

Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » czw lis 01, 2007 21:29

greg, a miałbyś gdzieś wskazówki jak wykonać wiązkę do mk3 do podgrzewania? Fotele mają grzanie, mam też włącznik z regulacją oryginalny od mk3 i nic poza tym - zima za pasem a kto nie lubi ciepłej skórki :bigok:


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości