Chłodzenie, wentylator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Chłodzenie, wentylator

Post autor: mzawrotniak » śr paź 31, 2007 14:39

Witam,
mam problem ze swoim golfem. Mam model z 93 roku, 1.6. Pewnego dnia stojąc w korkach zauważyłem, że zagrzał mi się do 110 stopni. Zatrzymalem sie i okazalo sie ze nie działa wentylator.. musialem dojechac do domu więc podłączyłem na sztywno do akumulatora wentylator i chodził (także technicznie jest sprawny). Pojechałem do mechanika.. poczekał aż silnik się zagrzał i tuż przez 100 stopni wentylator zadziałal.. pojechalem.. i sytuacja się powtórzyła. Co mam zrobić? Co wymienić? Termostat? Jakiś czujnik temperatury? Proszę o pomoc i wytłumaczcie mi gdzie te czujniki są..



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr paź 31, 2007 15:00

Termostat napewno nie. za wentylator jest odpowiedzialny czujnik w chłodnicy. Zależnie od rodzaju wentylatora ( jedno lub dwubiegowy) ma on 2 lub 3 piny. Sprawdź połączenia w czujniku i wentylatorze. U mnie przy takich samych objawach okazało się ze wtyczka trochę nie łączyła. Jeśli nie poprawi się to do wymiany ten czujnik.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 15:08 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: mzawrotniak » śr paź 31, 2007 15:06

Chyba dwubiegunowy.. raz chodzi(ł) wolniej, raz szybciej... a gdzie ta wtyczka jest? :>

[ Dodano: 31 Paź 2007 14:09 ]
Sorry, nie widziałem zdjęcia.. już widzę :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości