Temperatura silnika Golf 1.9TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chlcony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 19:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Temperatura silnika Golf 1.9TDI

Post autor: chlcony » wt cze 28, 2005 12:16

Witam !!!
Mam pytanie do posiadaczy wyżej wymienionego silnika. Chodzi o to ,że jeżdże tym autkiem pół roku i jeszcze nie słyszałem w nim wentylatora, teraz zrobiło się bardzo gorąco, a temperatura ciagle stoi na 90sC, czy to w trasie czy w korku w mieście. Teraz pytanie , czy to normalne( nie wydaje mi się) by silnik nie rozgrzewał sie do temperatury załączenia wentylatora? lub nie przekraczał magicznych 90sC. Wentylator jest sprawny, płyn jest ok, termostatu niestety nie mam jak sprawdzić, tak jak i czujnika temperatury. ciekaw jestem czy tak samo dzieje się w waszych autach i jak można sprawdzić bez wyjmowania termostat i czujnik temperatury. Pozdrawiam TDIowców.



dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Post autor: dziomal » wt cze 28, 2005 12:30

Ja sprawdzałem w taki sposób: elektroniczny czujnik temperatury włożyłem do zbiorniczka wyrównawczego a silnik chodził sobie na biegu jałowym i po jakimś czasie musi się włączyć wentylator bo chłodnica nie jest dostatecznie chłodzona.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt cze 28, 2005 12:31

chlcony pisze:Witam !!!
Mam pytanie do posiadaczy wyżej wymienionego silnika. Chodzi o to ,że jeżdże tym autkiem pół roku i jeszcze nie słyszałem w nim wentylatora, teraz zrobiło się bardzo gorąco, a temperatura ciagle stoi na 90sC, czy to w trasie czy w korku w mieście. Teraz pytanie , czy to normalne( nie wydaje mi się) by silnik nie rozgrzewał sie do temperatury załączenia wentylatora? lub nie przekraczał magicznych 90sC. Wentylator jest sprawny, płyn jest ok, termostatu niestety nie mam jak sprawdzić, tak jak i czujnika temperatury. ciekaw jestem czy tak samo dzieje się w waszych autach i jak można sprawdzić bez wyjmowania termostat i czujnik temperatury. Pozdrawiam TDIowców.
No i masz super... Tak ma być... Znaczy to, że termostat sie w pore otwiera...
dziomal pisze:Ja sprawdzałem w taki sposób: elektroniczny czujnik temperatury włożyłem do zbiorniczka wyrównawczego a silnik chodził sobie na biegu jałowym i po jakimś czasie musi się włączyć wentylator bo chłodnica nie jest dostatecznie chłodzona.
He... He... Więc to chłodnica ma być dostatecznie chłodzona :panna: Czy może silnik... :rotfl:



Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » wt cze 28, 2005 12:42

Dokładnie. Tak ma być.
Ja też sobie takiego przyprowadziłem z rajchu i też wskaźnik nie przekracza 90C.
Jest super, tak ma być.



obuch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 08:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: obuch » wt cze 28, 2005 12:45

Zostaw samochód na włączonym silniku otwórz maskę i poczekaj... patrząc sobie na wentylator -ry. Ja mam td i wentylatory chodzą dość cicho przynajmiej na 1 prędkości... Acha kontroluj temperaturę bo jeśli się nie załączą zagotujesz płyn w chłodnicy.



Awatar użytkownika
bor0wy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:01
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Post autor: bor0wy » wt cze 28, 2005 13:01

Tez mam to zjawisko. Jezdze swoim golfem od poczatku kwietnia i nigdy jeszce wskazowka nie przekroczyla polowy czyli ok 90stopni.
Zawsze dojdzie do polowy a potem ani rusz



dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Post autor: dziomal » wt cze 28, 2005 13:26

Marihuana Man pisze:
chlcony pisze:Witam !!!
Mam pytanie do posiadaczy wyżej wymienionego silnika. Chodzi o to ,że jeżdże tym autkiem pół roku i jeszcze nie słyszałem w nim wentylatora, teraz zrobiło się bardzo gorąco, a temperatura ciagle stoi na 90sC, czy to w trasie czy w korku w mieście. Teraz pytanie , czy to normalne( nie wydaje mi się) by silnik nie rozgrzewał sie do temperatury załączenia wentylatora? lub nie przekraczał magicznych 90sC. Wentylator jest sprawny, płyn jest ok, termostatu niestety nie mam jak sprawdzić, tak jak i czujnika temperatury. ciekaw jestem czy tak samo dzieje się w waszych autach i jak można sprawdzić bez wyjmowania termostat i czujnik temperatury. Pozdrawiam TDIowców.
No i masz super... Tak ma być... Znaczy to, że termostat sie w pore otwiera...
dziomal pisze:Ja sprawdzałem w taki sposób: elektroniczny czujnik temperatury włożyłem do zbiorniczka wyrównawczego a silnik chodził sobie na biegu jałowym i po jakimś czasie musi się włączyć wentylator bo chłodnica nie jest dostatecznie chłodzona.
He... He... Więc to chłodnica ma być dostatecznie chłodzona :panna: Czy może silnik... :rotfl:
Jeden czujnik temperatury co załącza wentylator jest w chłodnicy i to od temperatury chłodnicy zależy czy załączy się wentylator. A termometr dawałem do zbiorniczka po to aby sprawdzić czy wentylator załącza się w odpowiednim momencie bo czujnik mógł być walnięty.



Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » wt cze 28, 2005 14:29

To podobno jest duża zaleta silników Diesel
Podobno........... tak słyszałem od kumpla co też jeździ Dieslem



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Jest dobrze ..

Post autor: Razal » wt cze 28, 2005 15:32

Moim zdaniem jest OK ----> wentylator pewnie się włącza tylko tego nie słyszysz. Gdyby się nie włączał to temperaturka by przekroczyła 90 i poszła by wskazówka za połowę. Tak kiedyś miałem w MkII 1,6e padnięty był czujnik na chłodnicy ten co odpowiada za włączenie wentylatorów ( 1-dno lub 2-wu stopniowy), wporę go wymieniłem unikając przegrzania motorka.

W moim TDI (1Z) jest tak samo jak u Ciebie temp. w okolicach 90 i jeszcze nie widziałem żeby było w okolicach 100 (nigdy). Jak patrzyłem na wolnych obrotach to wentylator się włącza w odpowiednich momentach na parę sekund i tyle. Tak jest dobrze i tak trzymać !!


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt cze 28, 2005 15:39

>> Do Dziomal...

Zwracam honor... Faktycznie to co piszesz ma sens... :bajer:



chlcony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 19:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: chlcony » czw cze 30, 2005 12:36

Dzięki wszystkim za posty, troszke sie uspokoiłem :grin: :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości