Wymiana paska rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sswistak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt lut 20, 2007 23:43
Lokalizacja: świnoujście
Kontakt:

Wymiana paska rozrządu

Post autor: sswistak » sob paź 27, 2007 20:47

Ktos wymienial juz samodzielnie pasek rozrzadu? ma ktos jakies ciekawe rady spostrzezenia bo jutro planuje sie za to zabrc dzieki z gory


Swistak

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » sob paź 27, 2007 20:49

jesli to silnik 1.6 to polecam temat http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130819 w prawdzie to MK3 ale powinno byc podobnie popytaj . Pozdroo



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob paź 27, 2007 20:59

proszę bardzo :bajer: :pub: :dol:

Obrazek



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » sob paź 27, 2007 21:20

w 1.3 wygląda to praktycznie tak samo poczytaj dokladnie tamten temat co kolega wspomnial


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » pn paź 29, 2007 00:01

nie zapomnij o wymianie napinacza, pompy wody czy co tam masz :)



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » wt paź 30, 2007 16:44

Jaki jest koszt wymiany paska rozrządu?Powiedzmy ze w serwisie.(Wiem lamerskie pytanie ale wole wiedzieć).



Awatar użytkownika
sswistak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt lut 20, 2007 23:43
Lokalizacja: świnoujście
Kontakt:

Post autor: sswistak » wt paź 30, 2007 18:55

200-250 zl


Swistak

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » wt paź 30, 2007 23:18

w serwisie to nie wiem ale pasek kosztuje okolo 40-50 zl plus ewentualna pompa wody okolo 70 wszystko zalezy jakiej firmy


BB (borówka, bandit ...)

wahareal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 08, 2007 11:53
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Post autor: wahareal » śr paź 31, 2007 00:27

Z tego co rozumiem to masz silniczek 1.3??
Więc odpusc sobie warsztaty i spróbuj wymienić sam. Napewno sie nauczysz i przyda Ci sie w życiu. Ostatnio kupywałem pasek rozrządu do 1.3 (bosh) oryginał i kosztował 22 zł. Powiem jedno musisz uważac aby za mocno nie rusząc pompą bo bedzie ciekła. Ale jak delikatnie bedziesz ja przesuwał to gwarantuje nie bedziesz musiał jej wymieniac. W 1.3 nie ma napinacza, napinaczem jest pompa wody. Ustaw na wskazniki na górze i na dole kluczem 24 jak sie nie myle i najlepiej zaznacz dla pewności bo robbissz to pierwszy raz markerem lub punkty na kołąch zębatych i naobudowach. Na gorze i na dole wtedy bedziesz pewny ze nawet niechcacy jak prezesuniesz kolo np na gorze to bedziesz mógł je przesunąc aby pasowało jak wcześniej. Ps. Jezeli załozysz pasek i napniesz go pompą pamietaj:
1.założony i napięty pasek powinien dać sie obrucić na bok tzn.( jezeli opasa kola zebate spróbuj go obkręcić wokól własnej osi np w prawo lub w lewo, tak aby zeby były w strone obudowy przy bloku. Powinno dać sie to zrobic bez wiekszego wysilku. pasek nie moze tez latac jak gacie na wietrze.
2. po założeniu sprawdz czy znaczniki na dole i na górze pasują.
jezeli masz niezgodność nie wieksza niz 1 zabek paska w prawo lub lewą strone to wszystko jest ok jezeli jest wieksza proponuje zaczac ustawianie od poczatku.
ja swój p[ierwszy pasek zmieniałem prawie pół dnia. dziś zaimuje mi to w silniku 1.3 około 1,5 h...
powodzenia



Awatar użytkownika
Damilio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 22:27
Lokalizacja: Biernów k/Połczyna Zdroju
Kontakt:

Post autor: Damilio » śr paź 31, 2007 11:07

Z tego co rozumiem to masz silniczek 1.3??
Więc odpusc sobie warsztaty i spróbuj wymienić sam. Napewno sie nauczysz i przyda Ci sie w życiu. Ostatnio kupywałem pasek rozrządu do 1.3 (bosh) oryginał i kosztował 22 zł. Powiem jedno musisz uważac aby za mocno nie rusząc pompą bo bedzie ciekła. Ale jak delikatnie bedziesz ja przesuwał to gwarantuje nie bedziesz musiał jej wymieniac. W 1.3 nie ma napinacza, napinaczem jest pompa wody. Ustaw na wskazniki na górze i na dole kluczem 24 jak sie nie myle i najlepiej zaznacz dla pewności bo robbissz to pierwszy raz markerem lub punkty na kołąch zębatych i naobudowach. Na gorze i na dole wtedy bedziesz pewny ze nawet niechcacy jak prezesuniesz kolo np na gorze to bedziesz mógł je przesunąc aby pasowało jak wcześniej. Ps. Jezeli załozysz pasek i napniesz go pompą pamietaj:
1.założony i napięty pasek powinien dać sie obrucić na bok tzn.( jezeli opasa kola zebate spróbuj go obkręcić wokól własnej osi np w prawo lub w lewo, tak aby zeby były w strone obudowy przy bloku. Powinno dać sie to zrobic bez wiekszego wysilku. pasek nie moze tez latac jak gacie na wietrze.
2. po założeniu sprawdz czy znaczniki na dole i na górze pasują.
jezeli masz niezgodność nie wieksza niz 1 zabek paska w prawo lub lewą strone to wszystko jest ok jezeli jest wieksza proponuje zaczac ustawianie od poczatku.
ja swój p[ierwszy pasek zmieniałem prawie pół dnia. dziś zaimuje mi to w silniku 1.3 około 1,5 h...
powodzenia
Pamiętaj jeszcze że musisz obrócić wał o 720 stopni po założeniu nowego paska. Jeśli znaki nadal będą się zgadzać to możesz śmiało uruchomić silnik.


Oprócz kobiet i VW nic więcej mi nie trzeba:)))

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » śr paź 31, 2007 18:43

panowie jak sobie poznaczy to nigdy idealnie tego nie ustawi jak kreski, moze byc maly odchyl. pozatym niech lepiej wyciagnie pompe wodno i zobaczy w jakim jest stanie. bo lubia sie wysypac lopatki i wtedy moze sie grzac. To moze nie wysypac sie odrazu ale nawet za jakies 10000 km.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości