Zerwana linka opuszczania szyby manualnej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Zerwana linka opuszczania szyby manualnej

Post autor: moderns » wt paź 30, 2007 14:53

Witam, mam problem zerwała mi się linka mechanizmu opuszczania szyby w mk3 od strony kierowcy. Problem w tym że szyba jest na maxa do góry i nie wiem jak to teraz wymienić. Brałem mocno do dołu szybe ale niechiała zjechać a chyba trzeba szybe w dół spuścić aby można było to wymienić prawda?? Chłopaki poradźcie jak mam to wymienić bo sam już nie wiem. z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt paź 30, 2007 17:37 przez moderns, łącznie zmieniany 1 raz.



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » wt paź 30, 2007 16:01

Na siłę tego nie rób bo pęknie ci jeszcze ten kołnierzyk co potrzymuje szybę od dołu i dopiero będziesz miał problem. Roskręć osłonę z drzwi potem będziesz miał taką folię naklejoną na te drzwi ją delikatnie zdejmnij. i tam gdzie idzie linka do gałki musi być mocowanie linki. To mocowanie odkręcasz i wymieniasz linkę.


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt paź 30, 2007 16:15

Jak zdejmiesz tapicerkę drzwi to odkręć śruby mocujące podnośnik do drzwi. Całość powinna Ci wtedy nieco opaść i możesz próbować odkręcić nakrętki mocowań szyby do podnośnika. Jesli Ci się nie uda to sprubuj wyciągnąć szybę na siłę, czyli złap za jedną prowadnicę i ruszj nią na boki i powoli wyciągaj zaczep z szyby i potem to samo z drugą prowadnicą. Trecia opcja to prezciąć linki przy oby prowadnicach. Skoro i tak bedziesz kupować nowy podnośnik to nie ma co się z tym starym podnośnikiem pieścić.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr paź 31, 2007 10:57

moderns pisze:Problem w tym że szyba jest na maxa do góry i nie wiem jak to teraz wymienić
Witam
Przyda się rozkręcenie boczków od drzwi. Potem 2 śruby w zasadzie wkręty, trzymające windę. Winda to taki aluminiowy pręt idący do góry i r\trzymający sybę. Potem musisz zjechac szybą.

Albo inny sposób jeśli jesteś pewien że linka się zerwała to przetnij ją od góry to szyba zjedzie .Tylko uwazaj zeby nie zbic szyby. :bigok:

Tak to jest 2 2jeczce , podobnie zapewne w 3jce>>
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 11:07 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » śr paź 31, 2007 12:22

Linka się zerwała w mechanizmie gdzie jest ta korbka, samą linke da się wymienić albo jakoś wpasować?odkręciłem dwie te windy oraz od korbki a szyba nie chce zjechać. Sam już nie wiem jak to wyjąć. Fajnie by było jakby tylko linke możnabyło wymienić. a winda jakoś jest przykręcona do szyby czy to jest na jakiś zatrzask trzymane?



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr paź 31, 2007 14:28

moderns pisze:Fajnie by było jakby tylko linke możnabyło wymienić. a winda jakoś jest przykręcona do szyby czy to jest na jakiś zatrzask trzymane?
Heh nie da się linki wymienić, chociaż pewno jakimis domowymi sposobami napewno. Nowy mechanizm kosztuje 25 zł wiec po co sie bawić . Szyba jest wkladana w gumę na takim chwytaku.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » czw lis 01, 2007 11:04

mechanizm kosztuje na allegro nowy 78 a w sklepie u mnie w miescie od 90-120zl uzywka nawet 70zł - warto kupic uzywke oryginalna czy moze lepiej nowy zamiennik?



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lis 01, 2007 17:20

moderns pisze:warto kupic uzywke oryginalna czy moze lepiej nowy zamiennik?
Ja wziąłbym nowy zamiennik, używki mogą sie czasem zepsuć.
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2007 17:20 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 203 gości