Kontrolka oleju i coś brzęczy??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dejmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 29, 2007 11:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kontrolka oleju i coś brzęczy??

Post autor: dejmi » pn paź 29, 2007 11:37

Witam
Mam problem cały czas miga mi kontrolka od oleju i coś brzęczy stan oleju ok.
Poza tym tylko się to dzieje poniżej 3000 obrotów po wyżej wszystko jest dobrze.
Jaka może być tego przyczyna??
Proszę o pomoc



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » pn paź 29, 2007 11:52

Proponuję zacząć od sprawdzenia stanu poziomu oleju


Oo===w===oO

johnny1221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 26, 2007 23:33
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju i coś brzęczy??

Post autor: johnny1221 » pn paź 29, 2007 12:10

dejmi pisze:Witam
Mam problem cały czas miga mi kontrolka od oleju i coś brzęczy stan oleju ok.
Poza tym tylko się to dzieje poniżej 3000 obrotów po wyżej wszystko jest dobrze.
Jaka może być tego przyczyna??
Proszę o pomoc
miałem to samo w swoim stan oleju ok a cos brzeczalo u mnie to byla usterka instalacji elektrycznej pogrzebalem w kabelkach i ok do dzis nic nie brzeknelo :) a mechanicy mi mowili ze nowy silnik trzeba hehe poprostu sprawdz czy wszystkie kable sa podlaczone, wiesz to juz nie nowy samochodzik a jak to nie pomoze to sprawdz na jakiejs stacji cisnienie to wszystko wyjasni pozdro



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pn paź 29, 2007 20:00

z tą elektryką to bardzo optimistyczna wersja i oby tak bylo. Pytanie na jakim jezdzisz oleju? bo moze byc slabe cisnienie i prawdopodobnie tak jest. trzeba by zmierzyc cisnienie oleju. Jak bedzie slabe to moze byc wina pompy olejowej lub juz wal korbowy w nienajleprzym stanie.


BB (borówka, bandit ...)

calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » wt paź 30, 2007 16:38

Pozwolicie że podłącze się d tematu.Ja mam w swoim mk2 tak że jak przekręcę kluczyk od stacyjki to coś mi buczy trochei to dziwne co może być przyczynom również rozłączone kable czy coś takiego.Oraz mam jeszcze jedno pytanie podejrzewam że wskaźnik poziomu paliwa błędnie wskazuje.Jak przekręcę kluczyk to wskazówka ani drgnie a jak już zapale to wtedy się przesuwa i pokazuje dolne granice rezerwy w baku mam co najmniej 5 litrów paliwa.Samochód mam od niedawna.



Pablos891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sie 25, 2007 10:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pablos891 » wt paź 30, 2007 17:53

ja mam rowniez podobne pytanie mianowicie: normalnie przed uruchomieniem silnika kontrolka oleju sie swieci non stop (po uruchomieniu zaraz gasnie) ale czsem mam tak ze przed uruchomieniem miga zamiast sie swiecic ciagle... Czy wiecie o co z tym chodzi? pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » wt paź 30, 2007 22:52

calbaleth pisze:Pozwolicie że podłącze się d tematu.Ja mam w swoim mk2 tak że jak przekręcę kluczyk od stacyjki to coś mi buczy trochei to dziwne co może być przyczynom również rozłączone kable czy coś takiego.Oraz mam jeszcze jedno pytanie podejrzewam że wskaźnik poziomu paliwa błędnie wskazuje.Jak przekręcę kluczyk to wskazówka ani drgnie a jak już zapale to wtedy się przesuwa i pokazuje dolne granice rezerwy w baku mam co najmniej 5 litrów paliwa.Samochód mam od niedawna.
jeżeli masz na wtrysku to po przekręceniu stacyjki buczy ci pompa paliwa, i dobrze, a wskazówka od poziomu paliwa ma się tak powoli poruszać, po prostu tak jest zrobione

[ Dodano: Wto Paź 30, 2007 21:54 ]
Pablos891 pisze:ja mam rowniez podobne pytanie mianowicie: normalnie przed uruchomieniem silnika kontrolka oleju sie swieci non stop (po uruchomieniu zaraz gasnie) ale czsem mam tak ze przed uruchomieniem miga zamiast sie swiecic ciagle... Czy wiecie o co z tym chodzi? pozdrawiam
kontrolka się świeci bo silnik nie pracuje i nie ma ciśnienia oleju, a po odpaleniu ciśnienie jest to gaśnie, to jest normalne


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Pablos891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sie 25, 2007 10:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pablos891 » wt paź 30, 2007 23:03

Votek pisze: kontrolka się świeci bo silnik nie pracuje i nie ma ciśnienia oleju, a po odpaleniu ciśnienie jest to gaśnie, to jest normalne
tak rozumiem, ale mi chodzi o to ze raz przed zapaleniem swieci ciagle, a innym razem pulsuje. I nie wiem dlaczego raz jest tak a raz tak...



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » śr paź 31, 2007 08:46

Acha teraz rozumiem a już myślałem że coś się dzieje.A jeśli chodzi o ten wskaźnik poziomu paliwa to nie wiedziałem o tym.Spodziewałem się że ktoś go uszkodził bo nie mam pewności czy nikt nie podkręcał licznika.Dzięki.



Awatar użytkownika
Damilio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 22:27
Lokalizacja: Biernów k/Połczyna Zdroju
Kontakt:

Post autor: Damilio » śr paź 31, 2007 11:01

Mam problem cały czas miga mi kontrolka od oleju i coś brzęczy stan oleju ok.
Poza tym tylko się to dzieje poniżej 3000 obrotów po wyżej wszystko jest dobrze.
Jaka może być tego przyczyna??
Miałem podobną sytuację w golfiku 1,3. podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka od oleju i włączył się brzęczyk. wyłączyłem silnik i włączyłem ale dalej hałasował więc pojechałem na wymianę oleju. Oczywiście to nic nie pomogło bo oderwał się kabel od czujnika i zwierał. Po założeniu nowej wsuwki wszystko było ok. Za jakiś czas znowu to samo ale nie cały czas. Zaczynał świrować dopiero przy jakiś obrotach (nie znam dokładnej wartości bo nie miałem obrotomierza). Wymieniłem czujnik i wszystko już było w porządku. Także radziłbym wymienić czujnik oleju


Oprócz kobiet i VW nic więcej mi nie trzeba:)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości