reflektory hella celis

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

reflektory hella celis

Post autor: PiterM3 » ndz paź 28, 2007 11:06

Witam Posiadam reflektory hella celis, czy jest możliwość zainstalowania w nich xenonów ?



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz paź 28, 2007 11:12

TAk z tego co mi wiadomo to montowanie Xenonów odbywa sie bez ingerencji w lampe . Pozdrawiam



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz paź 28, 2007 15:16

TAk z tego co mi wiadomo to montowanie Xenonów odbywa sie bez ingerencji w lampe .
ale i tak traci się homologacje na nią (czyli jakby co to mamy nielegalne źródło światła i mam nadzieję że zaczną to wreszcie ścigać na przeglądach)

Do xenonów potrzeba jeszcze spryskiwacz i samopoziomowanie, a granica światło/cień też ma być inna niż w zwykłych lampach (konstrukcja lampy)

Do takiej lampy wchodzą 2 żarówki (tak jak do H1+H1 czy MkIV Look (h7+h7)) więc koszty wstawienia xenonów z przetrwornicami (zastępujących oryginalne żarówki) nie będą niskie. Pojawia się jeszcze problem świateł "długich" bo xenon się "rozświeca" kilka sekund.



PiterM3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:21
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: PiterM3 » ndz paź 28, 2007 20:50

w celisach są dwie h7 i nie powinno być problem z drogowymi światłami i do tego są soczewki a nie jak w reflektorach ala golf IV



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz paź 28, 2007 21:12

Tak jak napisał wojteks, montowanie xenonów do lamp nie przystosowanych fabrycznie do nich jest nie legalne!! Każda lampa otrzymuje homologacje wraz ze źródłem światła czyli żarówką i wymiana źródła światła na inne niż przewidział producent powoduje utratę homologacji całej lampy a co za tym idzie utratę dowodu rejestracyjnego i nie przejście przeglądu technicznego


one loVWe

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz paź 28, 2007 21:30

PiterM3 pisze:w celisach są dwie h7 i nie powinno być problem z drogowymi światłami i do tego są soczewki a nie jak w reflektorach ala golf IV
jakby nie liczył, zestaw 2 sztuk palników H7 z przetwornicami to koszt 450-1000zł i to załatwi tylko krótkie, palniki żyją długo ale nie są wieczne szczególnie obecnie jak cały czas jeździmy na światłach. Po takiej zamianie będziesz OŚLEPIAŁ innych (inna granica światło/cień wynikająca z konstrukcji lampy/soczewki/przesłony).

a może coś takiego, taniej i legalnie, jeszcze tylko przekaźniki są potrzebne żeby żarówki miały napięcie około 14V.
http://www.allegro.pl/item257395270_zar ... ffect.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości