[MK2 Silnik] Gaśnie i nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mrozik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 27, 2007 14:51
Lokalizacja: Zamość

[MK2 Silnik] Gaśnie i nie odpala

Post autor: mrozik » sob paź 27, 2007 15:03

Witam mam problem ze swoim golfikiem 2 1.3 w benzynie rok 1987...... Od jakiegos czasu auto czesto gasnie i nie chce zapalic... nie wiem gdzie szukac winy tego problemu . Bylem u mechanika i nie powiedzial nic konkretnego tylko ze nie wiedza czego to wina.. normalnie dól.nie moge jechac w dluzsza trase bo pozniej maszą mnie cholowac> moze ktos ma podobne problemy??? czekam na odp...
Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2007 15:12 przez mrozik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » sob paź 27, 2007 15:09

witam mrozik, wczoraj pod marketem spotkałem kobiete z takim samym autkiem jak ty i ten sam miała problem, głowiłem się nad tym z pół godziny poprzeczyszczałem jej wszystkie styki jakie miała pod maska i w końcu jakoś zapalił, ale z tego co ta pani mówiła to tez co chwile ma taki problem i jej mechanicy tez rozkładaja ręce. Tak że problem z tym spory, ale nie poddawaj się :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » sob paź 27, 2007 15:17

hmmm ...
sprawdź połączenia modułu zapłonowego.... tego na podszybiu... jak dostanie tam troszkę wilgoci to potem szaleje!!!
A kiedy dokładnie zachodzi ta sytuacja ??? Silnik jest ciepły czy zimny??? na zewnątrz jest wilgotno czy sucho??



Awatar użytkownika
mrozik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 27, 2007 14:51
Lokalizacja: Zamość

golf 2 1.3

Post autor: mrozik » sob paź 27, 2007 16:48

hm..
Dzieje sie to za zwyczaj podzczas jazdy... raczej przy cieplym silniku nie zaleznie od tego czy jest mokro i sucho... ale z drugiej strony zdaza sie to tez tak normalnie powiedzmy auto stoi jakis czas i sa te same objawy nie moge zapalic a nawet jak zapali to zaraz gasnie. problem sie staje uciazliwy bo jezdze po mechanikach ci mnie odsylaja elektromechanikow a oni mowia ze to nie jest wina elektryki i odsylaja mnie spowrotem do mechanika nikt nie moze tego normalnie wytlumaczyc.... takze juz nie wiem...



mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: mmaarriiaann » ndz paź 28, 2007 12:02

hej mrozik!!
poczytaj moje posty ktore zalozylem z problemami z moim golfem moze to ci pomoze.
jakie problemy i co porobilem i co pomoagalo, tam poczytasz. jak cos to pytaj!
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » ndz paź 28, 2007 23:58

Kolego,

Nie wiem czy masz tam gaźniki czy coś innego ale z doświadczenia i tego co przeczytałem na forum najczęstszą przyczyną problemów jest właśnie gaźnik. Albo masz coś z podawaniem paliwa nie tak (pompa ma już dosyć) albo jakiś brud w gaźniku, może poziom paliwa zły. Opcji jest kilkanaście:/ Gaźniki są dość awaryjne, szczególnie że już swoje lata mają.
Druga możliwość to problem z zapłonem, czyli kable zapodają iskrę od niechcenia, ewentualnie świece.
Na początek sprawdziłbym czy masz iskrę na każdym kabelku, obejrzałbym świece. Jak jest ok. to zabieraj się do gaźnika:/ Jak nie masz doświadczenia to odszukaj kogoś kto się na tym zna. Bez wiedzy w tym temacie nie radzę.

pozd



Awatar użytkownika
mrozik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 27, 2007 14:51
Lokalizacja: Zamość

Golf 2

Post autor: mrozik » pn paź 29, 2007 14:59

hm nie wiem dzisiaj zamowilem kable wysokiego naiecia co ida do swiec jutro wyprobuje a jesli to nie zadziala to wtydy sprawdze gaznik.

[ Dodano: 02 Lis 2007 14:05 ]
kupilem kable i dalej nic... moze cewka zaplonowa



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości