[mk31.9 td] Krzywy wał

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

[mk31.9 td] Krzywy wał

Post autor: Gringo_w » pt cze 24, 2005 12:16

Co mam teraz z autem zrobić.Stwierdzono że wał korbowy jest skrzywiony.Kręci się strasznie pasek klinowy trzepie się na nim na wszystkie strony.Co teraz z autem zrobić czy ładować jakieś 3000+robocizna za uzywany silnik 1,9 TDI ? (uszkodzenie jest i na wale i tam w silniku) .Czy sprzedać auto za grosze i ile za takie dostanę poradźcie bo jestem w sytuacji kryzysowej.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pt cze 24, 2005 12:28

najtaniej to kup inny wał z panewkami i korbowodami i wsadż ze starymi tłokami przydał bys ie szlif wału nowe panewki , koszty duże to zalezy czy chcesz inwestować w ten silni czy dobrze chodził ile palił czy brał olej jaki przebieg Bo jak kupisz nowy silnik to moze miec 100 innych problemów z nim a te 2000 starczą na remont


MORE POWER

Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » sob cze 25, 2005 14:56

Niestety silnik ma dość duży przebieg ok 250 tys. Zaczyna brać olej,mimo wymiany wtrysków strasznie kopci przy odpalaniu.A od tego skrzywionego wału sam silnik pewnie też ucierpiał więc włożenie nowego niewiele zmieni.Za ile można sprzedać takie auto ?



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » sob cze 25, 2005 23:20

masz TDI czy TD ? bo sam sie nie możesz zdecydować
i od kiedy to przy krzywym wale kolebie się koło pasowe?
bo cos tego nie moge sobie wyobrazić to by się w panewkach nie zmieścił
hmmmmm


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » ndz cze 26, 2005 22:29

Auto ma silnik 1.9 TD. Za bardzo się nie znam żeby podać nazwę tego co tak się telepie powiem tylko że pasek klinowy ten szeroki taki z rowkami na tym kole pasowym (?wale) tak się trzepie bo te koło chodzi nierówno.Zresztą odkąd pamietam zawsze na wolnych obrotach to piszczało mimo wymiany rolki dociskającej (albo nawet 2 nie pamiętam bo to tata załatwiał).A co do ew, wymiany silnika to koleś mówił że sprzedałby sam silnik 1.9 ale TDI a nie TD .Dlatego pytałem czy warto ale teraz to bardziej mnie interesuje ile za auto w obecnym stanie jestem w stanie dostać.Jaką cenę zaśpiewać na starcie ?
EDIT:
Właśnie się dowiedziałem jak to mniej więcej jest.Koło pasowe siedzi na końcówce wału korbowego.Ta końcówka ma fabryczną wadę konstrukcyjną bo użyto jednego klina zamiast wieloklina tak jak to zrobiono w ciut nowszych golfach.Nie wiem czy czegoś nie pokręciłem ale mam nadzieję że to jakoś jąśniej przedstawi mój problem.



Awatar użytkownika
fryta79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 27, 2005 15:39
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: fryta79 » pn cze 27, 2005 11:43

ja mam taki sam silnik zmieniałem sobie to kółko żeczywiście jest tam jeden klin. Bicie tego kółka nie musi być powodem skrzywionego wału w pierwszej kolejności sprawdź to właśnie kółko (koszt około 70zł) podobno te silniki tak mają że wymieinać je trzeba (kółko) najlepiej z wymianą pasa rozrządu ja tak właśnie zrobiłem bo też mi trochę chodziło na boki teraz jest spokój. A co do klina w tym właśnie elemencie to niemcy się nie popisali chyba zrobili tak specjalnie żeby miało się co psóć



Awatar użytkownika
wujko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:00
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: wujko » pn cze 27, 2005 12:02

w to że wał jest krzywy jakoś mi się nie chce wierzyć, w jaki sposób zostało stwierdzone, że wał jest krzywy ?? jeśli jest wał krzywy, trzeba go wyciągnąc by to sprawdził,
również przy tego typu usterkach sprawdza się osiowość bloku silnika a żeby to zrobić trzeba wyciągnąc cąły blok (miałem taką sytuacje i nic innego nie wchodzilo w rachubę)
wogóle gdyby był krzywy wał korbowy, zapewne już by się urwał a to co Ci się telepie to koło pasowe źle obsadzone na wale, może koniec wału do szlifowania...
myślisz o zmianie silnika, również brałem to pod uwagę jednak silniki TDI są w cenie, ja znalazłem za 4 tys zł z osprzętem + 500zł porzekładka, przy czym nie wiesz w jakim stanie jest ten silnik
nie wiem czy pomogłem ale ja mając urwany wał kupiłem nowy, przeszlifowałem, nowe panewki, uszczelki + robocizna = 1200zł (wał kosztował 300zł - tanio) bo wizja nowego silnika TDI mnie przeraziła :(



Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » pn cze 27, 2005 14:37

Rady wspaniałe ale już dawno zastosowane.Jak mój tata to przeczytał to powiedział że wszystko po kolei było już tak zrobione.Po tej regeneracji zostało zrobione 70 000 km.Drugi raz nie chcielibyśmy wchodzić w takie koszta no bo ile tak pociągnie ? Te kółko za 70 zł bylo wymienione ale to nic nie dało a to że wał krzywy stwierdził koleś który to rozbierał.Dlatego poraz 3 pytam ile mogę dostać za te auto?



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » wt cze 28, 2005 00:41

heh wole sie niewypowiadac,powiem ci tylko ze lepiej zmien mechanika...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Krzywy wał

Post autor: Andrzej1 » wt cze 28, 2005 05:41

Witam.Nie dobrze dokręcone koło zamachowe daje identyczne objawy.
Zmień mechamika.Wał się nie krzywi tak bez powodu,przekręcenie panewek czy zatarcie silnika .
Pozdrawiam.Andrzej.



Qwerty.tarnow

Post autor: Qwerty.tarnow » czw cze 30, 2005 18:32

Miałem podobny problem. Samo szlifowanie wału wyniosło mnie z 500 zł. Plus koszty robocizny oczywiście. Razem naprawa wszystkich usterek związanych z tą wadą kosztowała grubo ponad 1200 zł.
Wał może nie być cały skrzywiony, tylko jego końcówka - tam gdzie dochodzi to kółko z 1 klinem. Kółko się luzuje, klin zbija/ściera i końcówka wału do szlifowania. Może się tylko na tym u Ciebie zamknie i nie będzie gorzej?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw cze 30, 2005 19:03

masz typowy przypadek scietego klina na wale korbowym - usterka powstaje w wyniku nieumiejetnej wymiany rozrzadu - wystarczy raz niedokrecić koło zebate dobrze i po zawodach. Z doświadczenia powiem Ci tylko tyle że czeka Cię naprawa końcówki wału - robi sie to przez napawanie materiału na uszkodzoną powierzchnie i ponowna obróbke - o ile nie jest uszkodzony gwint, zabieg udaje sie w 100%, koszt ok 150pln. Niestety, żeby to zrobic trzeba wyjąć wał :grrr:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

kamilco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 14:42
Lokalizacja: lublin

Post autor: kamilco » wt wrz 06, 2005 11:36

yyy Powiem tak: kupilem sobie w Holandii Mk3 TD- stan idealny na pierwszy rzut oka. Zrobilem pare tysiecy km po polsce i zmienilem rozrzad. Po 150 km od zmiany rozrzad sie urwal tzn odkrecilo sie kolo napedzajace pasek rozrzadu. Wiadomo kolizja silnika wszystkie 8 zaworkow do wymiany. Ten klin o ktorym tu tyle piszecie urwal sie zwyczajnie. TRAGEDIA!!! Na szczescie znalazlem w pewnej wsi mechanika,ktory umial zeszlifowac czolo walu bez wyrywania go z silnika. No mowie wam prawdziwy magik i zna sie na robocie, bo zalozyl mi wzmocnione kolko od nowego TDI.Facet dziala 100km od Warszawy jakby co moge dac jego adres :-)


my diesel power

KRZYSZTOF SKOCZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn sty 31, 2005 12:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: KRZYSZTOF SKOCZEK » wt wrz 06, 2005 11:58

kamilco, Cześć. Poproszę o podanie adresu. Kris z Lublina.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości