[mk2] Bardzo grzejące się przednie felgi, oraz pisk z przodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk2] Bardzo grzejące się przednie felgi, oraz pisk z przodu

Post autor: Mathi » ndz cze 26, 2005 10:34

Pomocy!!

Po przejechaniu nawet niewielkiego odcinka (powiedzmy 10-15 km) cholernie grzeja mi sie przednie felgi. Moj mechanik powiedzial, ze on sie na skrzyniach automatycznych nie zna, ale twierdzi ze moze padlo jakies sterowanie sila hamowania wlasnie w skrzyni. Co Wy na to?? Zaznaczam, ze obie felgi grzeja sie pdobnie(znaczy sie tak ze czasami nie mozna sie do nich dotknac :/

Druga sprawa jest to, ze po przejechaniu okolo 50-70 km zaczyna cos popiskiwac z prawj strony z przodu w kole. W momencie kiedy skrecam w lewo, lub wykonam nawet nie duzy ruch kierownica w lewo to przestaje :/ Czy mozecie mnie uswiadomic o co chodzi??

Za 3 tygodnie chce jechac nad morze i mam pewne obawy czy moj Goferek mnie tam dowiezie ;(


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz cze 26, 2005 14:42

a co ma skrzynia automatyczna do grzejących sie felg ?? :panna:



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz cze 26, 2005 18:49

daaroo pisze:a co ma skrzynia automatyczna do grzejących sie felg ?? :panna:
No wiec wlasnie to jest dobre pytanie :/ Cghyba musze zmienic mechanika...

Ale w takim razie czy Szanowne grono moze mi powiedziec gdzie szukac przyczyny?? :otepienie:


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

raider82

Post autor: raider82 » ndz cze 26, 2005 19:11

tez mam tem proble ze mi sie felgi grzeja a jak pytałem się mechanika to powiedział mi ze pierw chamuje przód a tył chamuje wtedy jak mocniej nacisniemy na pedał i ze to jest normalne



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz cze 26, 2005 19:14

raider82 pisze:tez mam tem proble ze mi sie felgi grzeja a jak pytałem się mechanika to powiedział mi ze pierw chamuje przód a tył chamuje wtedy jak mocniej nacisniemy na pedał i ze to jest normalne
Czy ktos jeszcze jest w stanie potwierdzic ta teze?? Nie wiem czy mam szukac jakiegos alternatywnego srodka transportu nad morze czy tez zaladowac Goferka i smigac?? :helm:


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
brajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 28, 2004 18:14
Lokalizacja: Olsztyn

hamulce

Post autor: brajan » ndz cze 26, 2005 19:59

sprawdż na dłuższym odcinku hamując tylko ręcznym, ale to jest prawda że przód szybciej łapie.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz cze 26, 2005 20:03

Przejedż z 10 km (ruch powietrza schłodzi tarcze) zatrzymaj się nie używając hamulca (czyli luz i samochód się toczy aż stanie) i sprawdż wtedy .Jak dalej gorące to mechanik cię kiwa a prawdopodobnie tłoczki ci sie nie cofają w zaciskach
pozdr flat



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz cze 26, 2005 20:52

Żadna skrzynia itp. :rotfl: A co do tego ze najpierw hamuje przod a potem tył to normalne ale nie do tego stopia ze nie mozna felgi dotknąć :hmm:
Sprawdz czy obie felgi grzeją ci sie tak samo bo na 90% to wina klocków hamulcowych,a dokladnie poprostu tłoczki w zacisku sa zabrudzone i nie cofają cie do konca i klocki non stop trą o tarcze powodując nadmierne nagrzewanie a tym samym piszczenie :grin: Przerabiałem to kiedyś :grrr:



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz cze 26, 2005 21:08

lolo_golf pisze:Żadna skrzynia itp. :rotfl: A co do tego ze najpierw hamuje przod a potem tył to normalne ale nie do tego stopia ze nie mozna felgi dotknąć :hmm:
Sprawdz czy obie felgi grzeją ci sie tak samo bo na 90% to wina klocków hamulcowych,a dokladnie poprostu tłoczki w zacisku sa zabrudzone i nie cofają cie do konca i klocki non stop trą o tarcze powodując nadmierne nagrzewanie a tym samym piszczenie :grin: Przerabiałem to kiedyś :grrr:
Tloczki chodza slicznoutko - sprawdzalem. Obie felgi grzeja sie tak samo...moze jakies inne pomysly?? :/

A czy ktos ma pomysl na to piszczenie po przejechaniu kilkudziesieciu kilometyrow?? :/


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz cze 26, 2005 21:51

Kurcze to juz grubsza sprawa :goof: Moze coś z łożyskami ,ale kurde zastanawia mnie to ze po obu stronach masz to samo!!! :kac:



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz cze 26, 2005 21:54

lolo_golf pisze:Kurcze to juz grubsza sprawa :goof: Moze coś z łożyskami ,ale kurde zastanawia mnie to ze po obu stronach masz to samo!!! :kac:
Ano wuasnie :/.

Boje sie zeby w polowie drogi nie zagrzal mnie sie plyn hamulcowy, albo tarcze do czerwonosci nie zagrzaly :/ wtedy to go zostawie na poboczu i stopem pojade dalej:/ :grrr:


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz cze 26, 2005 21:59

Mathi
A skąd wiesz że ci się tłoczki cofają? W jaki sposób to sprawdzałeś ?



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz cze 26, 2005 23:12

flatron316 pisze:Mathi
A skąd wiesz że ci się tłoczki cofają? W jaki sposób to sprawdzałeś ?
Były rozbierane zaciski dwa razy. Za kazdym razem byly czyszczone, mimo tego ze i bez czyszczenia chodzily bardzo ladnie :grrr:


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn cze 27, 2005 16:32

Podnieś samochód naciśnij hamulec i puść koło musi si ę lużno obracać (no trochę oporu stawia skrzynia biegów )ale tłoczek się delikatnie odsunie jak będziesz patrzył na niego.Jak to nie hamulce to może łożyska ale one raczej huczą i nie rozgrzewają felg do czerwoności i dziwne że w obu kołach masz tak samo . I zrób tą próbę na drodze( jazda na 10 km bez hamowania ) No chyba że nie wiem pompa hamulcowa ci się nie cofa czy co? Ale za tym tłoczki też sie bedą blokować a mówisz że chodzą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 464 gości