Zamek centralny.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Zamek centralny.

Post autor: Andrzej1 » ndz cze 26, 2005 13:57

Witam.Mam Golfa GL 91r.Sterować zamkiem centralnym mogę tylko
z lewych przednich drzwi.Myślę więc że w tych drzwiach nie ma siłownika.Czy siłownik z klapy bagażnika jest taki sam?
Pozdrawiam.Andrzej



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamek centralny.

Post autor: adas01 » ndz cze 26, 2005 14:17

Andrzej1 pisze:Sterować zamkiem centralnym mogę tylko
z lewych przednich drzwi.Myślę więc że w tych drzwiach nie ma siłownika.Czy siłownik z klapy bagażnika jest taki sam?
z opisu wynika, że właśnie w drzwiach kierowcy masz siłownik - master, który jest w stanie sterować wszystkimi pozostałymi siłownikami w przeciwieństwie do pozostałych siłowników - slave, czyli tylko wykonawców

----------
nie chciałbym zakładać nowego tematu i śmiecić (tym bardziej że o centralnym jest fefnaście do potęgi fefnastej wątków), ale: czy ma ktoś fotki zainstalowanego siłownika centralnego w drzwiach przednich w mk3? wczoraj zdjąłem tapicerkę w celach poznawczych i nie za bardzo mam sensowny pomysł na umieszczenie tego tam. z góry wielkie :pub:



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz cze 26, 2005 16:23

adas01
czy ma ktoś fotki zainstalowanego siłownika centralnego w drzwiach przednich w mk3? wczoraj zdjąłem tapicerkę w celach poznawczych i nie za bardzo mam sensowny pomysł na umieszczenie tego tam
Napisz dokładnie o co chodzi.Jaki zamek pneumat czy elektryczny i co chcesz gdzie umieszczać?
flat



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Zamek centralny.

Post autor: Andrzej1 » ndz cze 26, 2005 17:36

Witam drugi raz.Mam zamek pneumatyczny(zapomniałem poprzednio napisać).Chcę samochód otwierać z pilota .POdawałem impulsy na kostkę przy lewych przednich drzwiach.Otwierały i zamykały się wszystkie oprócz
drzwi kierowcy.Myślę że nie ma tam siłownika,a klucz otwierając i zamykając
zamek pełni rolę sterownika dla pneumatyki.Jak to jest.Czy mogę ewentualnie wymontować siłownik z bagażnika i zamontować do drzwi?
Czy będzie pasował? Pozdrawiam Andrzej.



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » ndz cze 26, 2005 18:56

@flatron316 :
chcę zamontować elektryczny central w drzwiach kierowcy i pasażera - chodziło mi o umieszczenie siłowników w drzwiach przednich - ponieważ nigdy wcześniej tego nie robiłem, to z chęcią zobaczyłbym rozwiązania innych zanim się za to zabiorę :)

@Andrzej1 :
teraz rozumiem co się dzieje ;) ja niestety nie wiem, czy siłowniki w drzwiach i klapie są identyczne - ale zawsze jakby co to szroty pozostają ;) pozdrawiam.


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz cze 26, 2005 20:12

w przednich lewych drzwiach jest silownik master a w klapie slave wiec nie da rady



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz cze 26, 2005 20:56

To zalezy od centralnego zamka.Tak jak koledzy mówia zamek ktory ci zamyka wszystkie drzwi to MASTER,a pozostałe to SLAVE.Ja nn przykład w Mk3 mam mastery w obydwu przednich drzwiach i tak jest bardzo czesto. Co do klapy to zadko tam jest master wiec jak otwierasz klape to otwiera śie klapa a nie całe autko :grin:



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz cze 26, 2005 22:53

DO Andrzej1
Otwórz drzwi i sprawdż czy masz tam siłownik wg mnie raczej jest on odłączony(do siłownika przy zamku będzie dochodzić wężyk ) i jak będzie to ci powiem jak go sprawdzić A w którym miejscu podawałeś na kostkę te napięcia do otwierania i zamykania ?.Jeżeli chodzi o pneumaty są to systemy dość skomplikowane a w prawidłowo spiętej instalacji sterują otwieraniem i zamykaniem mikrostyki w klamce
Do adas01
Jak kupisz zamek uniwersalny to sobie napewno poradzisz .Mocuje się go do drzwi podłącza do tego cięgła co wyskakuje do góry w drzwiach .Problemy sa jedynie w autach które tego cięgła nie mają np ford ale też daje się jakoś radę :rotfl: Jak będziesz miał jakieś pytania służe pomocą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości