Rano zawsze gasnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Rano zawsze gasnie

Post autor: kogan77 » czw paź 25, 2007 13:23

Witam wszystkich.
Posiadam Golf II 1.6 w automacie ........i innego nie chcę !!!
Problem jest od początku jego posiadania cały czas ten sam. Zwłaszcza w chłodne dni.
Otóż po odpaleniu silnika, gaśnie mi po około 5 sekundach obroty spadają i silnik gaśnie. Ponowne odpalenie sprawia, że wszystko jest ok. Zazwyczaj po 30 sekundach wrzucam "D" (Do przodu) :grin: i silnik spowalnia i gaśnie !!!. Ponowne uruchomienie, bieg i ........ wszystko gra. Mogę jechać.
Można z tym żyć, ale tak się zastanawiam, czy da rade coś na to poradzić ????
Lubie przy nim grzebać i mam szereg wspaniałych dokonań, ale ta przypadłość mnie denerwuje.

Co by było, gdybym musiał uciekać przed "dresami" na zimnym silniku ????

P.S Pozdrawiam wszystkie "dresy" :ass:
Ostatnio zmieniony czw paź 25, 2007 21:22 przez kogan77, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mpendzik » czw paź 25, 2007 13:50

Witam
Miałem taki sam problem kiedyś (Golf II 1,6PN) i pomogła wymiana niebieskiego czujnika (tego na wężu przy głowicy) On odpowiada za automatyczne ssanie. Po tej wymianie i restarcie kompa problem zniknął.
Napisz może jeszcze jaki masz silnik.



Awatar użytkownika
Beniowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 11:49
Lokalizacja: okolice Nysy
Kontakt:

Post autor: Beniowski » czw paź 25, 2007 15:32

Jezdzilem kiedys dosyc duzo automatami i to raczej nie wyglada jak problem ze skrzynia.



kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » czw paź 25, 2007 17:12

mpendzik pisze:Witam
Miałem taki sam problem kiedyś (Golf II 1,6PN) i pomogła wymiana niebieskiego czujnika (tego na wężu przy głowicy) On odpowiada za automatyczne ssanie. Po tej wymianie i restarcie kompa problem zniknął.
Napisz może jeszcze jaki masz silnik.

A może tak bliżej, na jakim wężu jest ten czujnik?? Wokół głowicy pełno węży :-)
Sądzę, że mam 1.6 PN - tego nikt do dziś nie stwierdził jednoznacznie.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw paź 25, 2007 18:50

Mam czasem podobnie. Potrafi zgasnąć jak jest zimny po wrzuceniu biegu, obroty zwalniają i gaśnie. Nie zdarza się to na gazie również na zimnym silniku, tylko na benzynie. Nawet jak dodaje gazu podczas gaśnięcia zazwyczaj gaśnie mino starań.

Nie wiem czemu tak się dzieje ale u mnie nie jest to z powodu niebieskiego czujnika. Mam gaźnik Pierburg 2e2 i ssanie jest sterowane przez bimetal.



kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » czw paź 25, 2007 20:41

Również posiadam gaźnik 2e2.

[ Dodano: 25 Paź 2007 20:45 ]
Mam jeszcze zapytanie odnośnie automatycznej skrzyni biegów w tym modelu.
Czy to normalne, że włączenie biegu np. D charakteryzuje się mocnym szarpnięciem??? Auto daje susa do przodu tak, że kierowcy obok rozglądają się, czy nikt we mnie nie przyładował od tyłu :grin:

Auto ma przebieg blisko 300tyś.
Czy ktoś zna jakis złoty środek na ta przypadłość??



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw paź 25, 2007 20:59

kogan77 pisze:Mam jeszcze zapytanie odnośnie automatycznej skrzyni biegów w tym modelu.
Czy to normalne, że włączenie biegu np. D charakteryzuje się mocnym szarpnięciem??? Auto daje susa do przodu tak, że kierowcy obok rozglądają się, czy nikt we mnie nie przyładował od tyłu :grin:
nie wydaje mi się :) owszem jak włącza się D i trzyma hamulec to autem zaczyna trzęś i jak puścisz hamulec to rusza do przodu, można trochę poregulować to przy skrzyni tam gdzie dochodzi linka od gazu :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

julka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 25, 2007 20:20
Lokalizacja: orneta

Re: Rano zawsze to samo :-( AUTOMAT

Post autor: julka » czw paź 25, 2007 21:19

kogan77 pisze:Witam wszystkich.
Posiadam Golf II 1.6 w automacie ........i innego nie chcę !!!
Problem jest od początku jego posiadania cały czas ten sam. Zwłaszcza w chłodne dni.
Otóż po odpaleniu silnika, gaśnie mi po około 5 sekundach obroty spadają i silnik gaśnie. Ponowne odpalenie sprawia, że wszystko jest ok. Zazwyczaj po 30 sekundach wrzucam "D" (Do przodu) :grin: i silnik spowalnia i gaśnie !!!. Ponowne uruchomienie, bieg i ........ wszystko gra. Mogę jechać.
Można z tym żyć, ale tak się zastanawiam, czy da rade coś na to poradzić ????
Lubie przy nim grzebać i mam szereg wspaniałych dokonań, ale ta przypadłość mnie denerwuje.

Co by było, gdybym musiał uciekać przed "dresami" na zimnym silniku ????

P.S Pozdrawiam wszystkie "dresy" :ass:

mam taki właśnie problem u siebie. Fakt że nie mam automatu

[ Dodano: 25 Paź 2007 21:21 ]
Nie wiem czemu tak się dzieje ale u mnie nie jest to z powodu niebieskiego czujnika. Mam gaźnik Pierburg 2e2 i ssanie jest sterowane przez bimetal.-czy możesz mi wytłumaczyć co to jest ten bimetal?


pozdrawiam


julka

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw paź 25, 2007 21:39

wytłumaczyć co to jest ten bimetal?
Bimetal jest to połączenie metali o różnej rozszerzalności cieplnej, skutkujące odkształcaniem się wraz ze zmianami temperaury. Jest stosowane np. w żelazkach i czajnikach elektrycznych, do odłączania napięcia. W gaźnikach dzieki bimetalowi wraz ze zwiększaniem temp. płyny chłodzącego otwierana jest przepustnica ssania.



Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mpendzik » pt paź 26, 2007 08:47

A ten niebieski czujnik jest tu:
Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt paź 26, 2007 09:01

mpendzik pisze:A ten niebieski czujnik jest tu:
[url=http://images33.fotosik.pl/19/6e417da1e13131b5med.jpg]Obrazek[/URL]
Ale ten czujnik może mieć wpływ wtedy gdy masz silnik zasilany wtryskowo, względnie gaźnikiem sterowanym elektronicznie czyli Pierburg 2EE. U mnie ten czujnik jest ale nie jest do niczego podpięty.



kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » pt paź 26, 2007 13:26

PGrzemek pisze:
kogan77 pisze:Mam jeszcze zapytanie odnośnie automatycznej skrzyni biegów w tym modelu.
Czy to normalne, że włączenie biegu np. D charakteryzuje się mocnym szarpnięciem??? Auto daje susa do przodu tak, że kierowcy obok rozglądają się, czy nikt we mnie nie przyładował od tyłu :grin:
nie wydaje mi się :) owszem jak włącza się D i trzyma hamulec to autem zaczyna trzęś i jak puścisz hamulec to rusza do przodu, można trochę poregulować to przy skrzyni tam gdzie dochodzi linka od gazu :bigok:
Czy to znaczy, że bieg mogę włączać bez trzymania hamulca ???? :chytry:
Dobre........ dlaczego o niektórych rzeczach dowiaduję się dopiero pod koniec życia :)

[ Dodano: 26 Paź 2007 13:30 ]
Tak na chłopski rozum..... ten niebieski czujnik nie jest w stanie zareagować w jakikolwiek sposób, bo od momentu uruchomienia silnika, do czasu jego zdechnięcia mija góra 5 sekund. Czujnik jest zatopiony w cieczy chłodzacej, której temperatura sie nie ma prawa zmienić w ciągu tych 5 sek.

No chyba, że ten czujnik działa odwrotnie, czyli : zimno - załącz coś tam, ciepło - nic nie rób.....no i nie załącza.

Nie wiem :crazy:
Proszę o naprowadzenie na odpowiedni tok myslenia.



Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mpendzik » pt paź 26, 2007 13:30

jhosef pisze:
mpendzik pisze:A ten niebieski czujnik jest tu:
[url=http://images33.fotosik.pl/19/6e417da1e13131b5med.jpg]Obrazek[/URL]
Ale ten czujnik może mieć wpływ wtedy gdy masz silnik zasilany wtryskowo, względnie gaźnikiem sterowanym elektronicznie czyli Pierburg 2EE. U mnie ten czujnik jest ale nie jest do niczego podpięty.
No tak, ale autor postu napisał że to prawdopodobnie PN'ka, a jeśli tak jest to winę za to przygasanie ponosi prawdopodobnie ten czujnik. Kosztuje 20zł więc można śmiało wymienić i sprawdzić.

5-10sek. wystarczy do tego aby komputer wczytał dane z czujnika i zareagował... A jeżeli czujnik jest walnięty to różnie może być . U mnie było tak samo jak u Ciebie i zmiana pomogła.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2007 13:33 przez mpendzik, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości