Śladowe ilości oleju w zbiorniku wyrównawczym chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

CameLeon

Śladowe ilości oleju w zbiorniku wyrównawczym chłodnicy

Post autor: CameLeon » sob cze 25, 2005 14:27

witam
potrzebuję pomocy a nie znalazłem nic na ten temat na forum

mk3 silnik 1.6 (abu), zauwarzyłem tłusty nalot w środku zbiornika wyrównawczego układu chłodzenia, nie wiem skąd on się bierze, oleju mi nie bierze, ciśnienie i temperatura wody w normie (olej po wymianie - półsyntetyk 10W-40, płyn do chłodnicy nowy), układ chłodnicy i olejowy nie płukany

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
woVWka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 24, 2005 16:17
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: woVWka » sob cze 25, 2005 15:04

na 90% uszczelka pod głowica....



Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » sob cze 25, 2005 17:29

Witam
Miałem podobny przypadek w jednym z Opli, poprostu przegrzany silnik i albo uszczelka pod glowica albo sama głowica juz strzeliła i miesza wode z olejem. W każdym razie czeka cie remoncik.
Pozdrawiam adix0



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » sob cze 25, 2005 18:13

uszczelka pod głowicą ale zwróć uwagę czy nie ubywa bo jak nie ubywa to nie rób nic.Jak ci będzie ubywało oleju lub zauważysz że płyn ma w sobie olej to uszczelka pod głowicą.Uważam że tak jak koledzy wcześniej czy później odezwie się remoncik silnika.Głowa do góry gofry tak szybko nie umierają



CameLeon

Post autor: CameLeon » sob cze 25, 2005 22:33

dzięki za informację, płyn chłodniczy jest na razie czysty, oleju mi nie ubywa, tak samo olej jest czysty, nie będę nic robił do czasu pojawienia się poważniejszych usterek

jeszcze raz dziękuję wszyskim za informację

pozdrawiam



madry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 05, 2005 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: madry » sob cze 25, 2005 23:03

zwroc uwage czy nie grzeje Ci sie samochod. Jak ja mialem problem z uszczelka to przez to nie mialem krazenia plynu chlodzacego. A moze poprzedni wlasciciel (jak byl) przegrzal lekko samochod i olej dostal sie do wody i nie wyplukali za dobrze resztek. Dopuki sie nie grzeje to ja bym nic nie robil.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob cze 25, 2005 23:42

w Oplu miałem tłusty osad w zbiorniku wyrównawczym i co? jeździłem dwa lata i nic, widocznie ktoś wczesniej musial tam wlać jakis tłusty płyn bo po wymianie nadal był jakis syf albo moze jakis koncentrat był dolewany i sie cosik zważyło



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości