PISK W HAMULCACH MKII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

PISK W HAMULCACH MKII

Post autor: JASKÓŁ » pt cze 24, 2005 22:32

Panowie mam taki problem z hamulcami w mk2 90r gdy wciskam i puszczam pedał hamulca to spod auta z tyłu wydobywa się pisk za każdym razem to samo zaciągając ręczny tez pisk jakiś i to z tylnej osi jobca idzie dostać . :pub: :bigok: :pub:



Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » pt cze 24, 2005 23:48

oj mozna zajoba dostac... mam dokladnie to samo... krotkie pisniecie po puszczeniu padalu albo spuszczeniu recznego... jakis fachman twierdzil ze z lewego bebna... btw. tez mk2 '90

aaa... i jeszcze jedno... czasami na chwile przestaje jak po mokrym sie pojezdzi...



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob cze 25, 2005 00:04

Ludzie nie przesadzajcie...hamulce czasem musza piszczec...jest to normalne...tam sa elementy cierne i tyle...jezeli chodzi wam o pisk podczas hamowania i na to sie nic nie poradzi a jezeli mowicie o pisku po zwolnieniu hamulca to znaczy ze klocki nie odbijaja odrazu...i moze trzeba przesmarowac (mechanizmy a nie klocki :grin:...



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » sob cze 25, 2005 00:07

a moze klocki do wymiany :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » sob cze 25, 2005 10:11

hmm... a taka rzecz... czy bebny w mk2 sa mocowane na jakas srubke dodatkowa..?? znaczy czy po odkreceniu kola powinienem cos jeszcze odkrecic/zrobic cos innego zanim mu przypierdziele pare mlotkow zeby zszedl..??



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob cze 25, 2005 11:23

kamil993 pisze:oj mozna zajoba dostac... mam dokladnie to samo... krotkie pisniecie po puszczeniu padalu albo spuszczeniu recznego... jakis fachman twierdzil ze z lewego bebna... btw. tez mk2 '90

aaa... i jeszcze jedno... czasami na chwile przestaje jak po mokrym sie pojezdzi...
Mam Mk3 i DOKŁADNIE to samo!!! :grrr: I też to jest w okolicy tylnego lewego koła.Mam pewne podejrzenia co do tego urządzenia co tam jest za tylnim kolem(chyba reduktor siły hamowania)ale słyszłem takze ze to okładziny cierne do wymiany(co do tego nie wiem bo jeszcze tam nie zagladalem bo mam golfa 4 miechy).Wymieniał ktoś już może okładziny z tyłu i dalej mu tak piszczy??? :chytry:



Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Post autor: JASKÓŁ » sob cze 25, 2005 15:24

kamil993 pisze:oj mozna zajoba dostac... mam dokladnie to samo... krotkie pisniecie po puszczeniu padalu albo spuszczeniu recznego... jakis fachman twierdzil ze z lewego bebna... btw. tez mk2 '90

aaa... i jeszcze jedno... czasami na chwile przestaje jak po mokrym sie pojezdzi...

dokładnie gdy pada jest cisza



Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Post autor: JASKÓŁ » sob cze 25, 2005 15:26

dukem pisze:Ludzie nie przesadzajcie...hamulce czasem musza piszczec...jest to normalne...tam sa elementy cierne i tyle...jezeli chodzi wam o pisk podczas hamowania i na to sie nic nie poradzi a jezeli mowicie o pisku po zwolnieniu hamulca to znaczy ze klocki nie odbijaja odrazu...i moze trzeba przesmarowac (mechanizmy a nie klocki :grin:...
Jak u ciebie będzie to samo to pogadamy o przesadzaniu



siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » sob cze 25, 2005 15:50

mi tez piszczy :grrr:



Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » sob cze 25, 2005 17:42

sprawa bardzo czesta w VW i latwa do wyelyminowania, zdejmujecie oslone bebna i w gornej czesci znajduje sie taka plastikowa tulejka, jest to jedyny plastikowy elelement i piszczy wlasnie tam - oczyscic, przesmaraowac (uwazajac aby nie nasamroawac powierzchni ciernych) i po klopocie :bigok:


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob cze 25, 2005 17:43

hmm... a taka rzecz... czy bebny w mk2 sa mocowane na jakas srubke dodatkowa..?? znaczy czy po odkreceniu kola powinienem cos jeszcze odkrecic/zrobic cos innego zanim mu przypierdziele pare mlotkow zeby zszedl..??


Jak odkręcisz koło to musisz jeszcze odkręcić śrube przy łożysku i wtedy ęben spokojne można ściągać.



Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » sob cze 25, 2005 23:52

dobra to w tej sytuacji kolege Sebosa (lub kogokolwiek kto widzi to o czym mowa na rysunku) moge poprosic o takie lopatologiczne pokazanie mi paluchem o jakiej tulejce mowimy??

zalaczam rysunek z ksiazki naprawczej, mam nadzieje cicha ze cos tam widac...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » sob cze 25, 2005 23:56

na tym rysunku to nr 2 czyli cylinderek i to wlasnie na nim pojawiaja sie te piski :bajer:


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » ndz cze 26, 2005 00:40

no dobra to w tygodniu poprobuje cos z tym zrobic... dzieki


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości