[MK3] wymiana szkła reflektora przedniego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aqhr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 12, 2006 21:37
Lokalizacja: Radom

[MK3] wymiana szkła reflektora przedniego

Post autor: aqhr » pn paź 30, 2006 10:02

Witam.
Wczoraj wychodząc do samochodu zobaczyłem , że mam popękane szkła przednich reflektorów. Widać jakiemuś dupkowi się nie spodobały !!! :grrr: Co za popaprańcy !!!
Mam wobec tego takie pytanie. Ponieważ tylko szkła są uszkodzone, czy da się wymienić same szkła , czy trzeba wymieniać całe lampy (zwykłe na jedną żarówkę H4).
Jeżeli można wymienić same szkła (np. tu:)
http://moto.allegro.pl/item137217771_sz ... we_h4.html
to mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to zrobić ???
Dziękuję i pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony pn paź 30, 2006 11:27 przez aqhr, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn paź 30, 2006 10:06

Można bez problemu, trzeba podgrzac łączenie szkłą i plastku lampy- jest to klejone na sylikon który przy ok 80 st. mięknie można podgrzac to mocnym farelkiem i sie bez problemu odłączy wkłądając w łączenie śrubokręt ja wkłądałem kiedys do piekarnika gorącogo na chwilę szkłęm do dołu odlepia sie potem wyskrob stary silikon i nanies jakis nowy przezroczysty i nałoż i bedzie ok.



aqhr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 12, 2006 21:37
Lokalizacja: Radom

Post autor: aqhr » pn paź 30, 2006 10:13

Dzięki za podpowiedź :D



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn paź 30, 2006 10:15

Proszę cie bardzo, życze miłej robótki :food:



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » wt paź 23, 2007 18:13

czy tak zbudowana jest każda lampa? mam H1+H1 i mi prawa paruje zauważyłem też że jakiś syf zbiera się wewnątrz i chciałbym to zobaczyć ściągając klosz nie wyciągając lampy, widziałem op otworzeniu maski że są tam jakieś zatrzaski dwa czy to też jest na silikonie objechane?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt paź 23, 2007 18:18

marnon pisze:czy tak zbudowana jest każda lampa? mam H1+H1 i mi prawa paruje zauważyłem też że jakiś syf zbiera się wewnątrz i chciałbym to zobaczyć ściągając klosz nie wyciągając lampy, widziałem op otworzeniu maski że są tam jakieś zatrzaski dwa czy to też jest na silikonie objechane?
Tak samo na silikon, jak z przodu w garażu dobrze szkło podgrzejesz farelkiem to zejdzie wczesniej odpinając zapinki, ale lepiej wyciągnąć reflektor. Wczesniej zaznacz srubokretem w miejscu przykrecenia reflektora położenie srub i nie bedziesz musiał ustawiac świateł.
Ostatnio zmieniony wt paź 23, 2007 18:18 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » wt paź 23, 2007 19:17

jest jeszcze jedna niezła domowa metoda, o której przeczytałem - nalać do dużej miski czy wanny tyle gorącej wody, aby zanurzone było szkło i miejsce łączenia - odmaczasz jakieś 15 minut i odchodzi jak marzenie - sam tak robiłem w poprzedni weekend ze swoim jednym reflektorem

ps. potwierdzam, że łatwiej wyciągnąć reflektor i zrobić to na spokojnie w domu - tym bardziej, że zatrzaski są 4 - dwa są niewidoczne, bo są z dołu


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » wt paź 23, 2007 22:57

dzięki za pomoc, jak znajdę trochę czasu to się zabiorę za to.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości