Prawe lusterko takie samo jak lewe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Prawe lusterko takie samo jak lewe

Post autor: mojama » pn paź 22, 2007 23:18

Witam,

Chciałbym zmienić sobie prawe lusterko (które jest mniejsze), na takie samo rozmiarowo jakie mam po lewej stronie. I tu moje pytanie: co potrzebuję kupić? Czy wystarczy tylko szersza obudowa i samo większe lustro? Czy wystarczy tylko podmiana, czy jest kłopotliwa, czy czekają mnie jakieś większe kłopoty, przeróbki?

p.s. lusterka mam elektryczne i grzane

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2007 23:24 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dar3k_
Forum Master
Forum Master
Posty: 1052
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 10:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dar3k_ » pn paź 22, 2007 23:27

wydaje mi sie ze powinienes bez problemu znalezc takie lusterko, cale, tylko ze pewnie bedzie troche kosztowac


Było MK4 GTI 2.3 V5 150PS

w0wacik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 16:26
Lokalizacja: z Warszawy
Kontakt:

Post autor: w0wacik » pn paź 22, 2007 23:31

Potrzebujesz lusterko od anglika lub australijczyka/japończyka. Tak będzie najprościej... Jak znajdziesz takie to zapytaj o dwa i daj znać :grin:


"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie..."


Pozdrawiam

w0wacik

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt paź 23, 2007 00:09

Wogole to nie rozumie dlaczego w Polskich autach jedno lusterko jest wlasnie mniejsze...

A tak na powaznie .. Przypomijcie sie ok piatku najlepiej na priv.

Znam pewne miejsce gdzie rozkladaja IVki na czesci wiec zapytam ile kosztowalo by tutaj i dam zanc.. Transport do Polski mam wiec nie powinno byc problemu. Koniecznie podajcie kolory moze uda sie dobrac

Udalo mi sie trafic siedzenia wczoraj GTI za ok 350 zl :)



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt paź 23, 2007 00:14

rakczek pisze:Wogole to nie rozumie dlaczego w Polskich autach jedno lusterko jest wlasnie mniejsze...
Ja też właśnie. Nie dość że słabsza widoczność to brzydziej ta asymetria wygląda.

rakczek pisze:Koniecznie podajcie kolory moze uda sie dobrac
Ja czarny metalik elektryczne grzejące.


pozdrawiam,



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt paź 23, 2007 11:51

Widziałem juz takie cuda lecz z małymi lusterkami a zwłaszcza od kierowcy auto stało w komisie w TYCHACH gość twierdził ze takie lustro idzie dostać w sklepie tuningowym



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » wt paź 23, 2007 13:57

Od anglka to jeden feler bo nic nie bedziesz widział w lewym lusterku bo inny kat patrzenia i nieda sie ustawic do takiego kąta jak orginalne ja w swoim mk3 tak miałem ale srodek mechanizm wymieniłem i chodzi a w mk4 chyba sie nieda bo budowa lusterek inna.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt paź 23, 2007 21:07

Szukaj lusterka od passata robionego w niemczech na taxi miały dwa duże lusterka albo sporo kombinacji i dopasowanie od octawii (ja tak zrobiłem), kąt patrzenia dobry tylko troche kombinacji z obudową, ale mam teraz dwa duże i obydwa asferyczne czyli brak martwego pola. Ogólnie nie będzie łatwo dostać takie lustro w całości....


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pt lis 02, 2007 18:12

U jednej skody (jakiejś takiej nowszej) widziałem identyczne lusterko jak w golfie, z obu stron oczywiście ta sama wielkość, czy to na przykład byłoby dobre http://moto.allegro.pl/item262474531__l ... lane_.html jeśli chodzi o mocowanie i wtyczki?
Tu pisze, że jest podświetlane, co to znaczy?


pozdrawiam,



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » sob lis 03, 2007 22:43

Uchwyt na 100% nie będzie pasował do goferka ponieważ ten co jest na zdjęciu ma wszystkie rogi ostre a w golfie jeden jest zaokrąglony. Co do wtyczki powinna pasować (u mnie od octavii pasowała), a podświetlanie to widać na którymś zdjęciu takie małe światełko od spodu lusterka, z tym że w golfie nie masz wiązki więc i tak ci się to nie przyda. Pozdro. A tak wogóle to fajne lustereczko:)


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
Dezerter83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 20:51
Lokalizacja: Uberschlesien
Kontakt:

Post autor: Dezerter83 » wt sie 18, 2009 23:23

Witam!
Dopisze się do tematu, ponieważ mam kilka wątpliwości.
Chciałbym wymienić prawe lusterko na większe (na anglika). Jestem w tej chwili na Wyspach i mam okazję kopić. Zanim jednak kupie chciałbym zasięgnąć porady. Jak jest z doborem koloru. Mam szukać lusterka w kolorze mojego nadwozia, czy też są one sprzedawane w jakimś "deflautowym" kolorze do pomalowania we własnym zakresie (mam na myśli oczywiście nówki).
Kolor mojej bryki: LC9Z "blackmagic perleffect"

Znalazłem takie Lusterko

Co sądzicie? Powinno pasować. Na co powinienem zwrócić uwagę dokonując kupna. Jak jest z eksploatacją takiego lusterka?


Mój "Pacific"
Obrazek
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » czw sie 20, 2009 09:29

Jeśli chodzi o kolor to jeśli nie chcesz się bawić to oddajesz do lakiernika i po krzyku (powinien to zrobić za jakieś marne grosze), jeśli potrafisz to jedziesz tam gdzie dobierają lakier i dobierasz kolor mając kod nie będziesz miał problemu (ja dobierałem taki lakier do siebie chyba ze 3 razy i kolor trafiony zawsze w 100%). Jeśli obudowa jest nowa pod lakier to powinna być zagruntowana jeśli kupujesz używkę to matujesz jakimś drobnym papierem wodnym np o gradacji 800 lub 1000 (taki żeby nie zostawiał dużych rys bo przy malowaniu nie pokryjesz) i też pod lakier.

Przy kupnie to jeśli używka to sprawdź czy nie popękana czy elektryka chodzi itd.

Eksploatacja pierwsza klasa widzisz więcej niż inni posiadacze małych lusterek :)

Pozdro MM


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw sie 20, 2009 09:33

rakczek pisze:Wogole to nie rozumie dlaczego w Polskich autach jedno lusterko jest wlasnie mniejsze...
nietylko w polskich, a dlaczego zapytaj glownego księgowego koncernu VAG, bo zapewne wziął niemałą premię za cięcie kosztów :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości