Akumulator z hipermarketu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 21, 2007 21:31

no cóz oczywiście mozesz kupić sprawdz ładowanie :bajer: stan prądu akum :bajer: tylko wiesz jak sprawa się ma do gwarancji dostaniesz ją ale na jakich zasadach ?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz paź 21, 2007 22:47

W supermarketach często bywa tak że akumulatory lubią sobie poleżakować na półce, czy magazynie a nieużywany akumulator powinno się co 30-45 dni doładować.
Co do gwarancji to wszędzie jest tak samo. Teoretycznie gwarancja uznawana jest tylko w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej.



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » ndz paź 21, 2007 22:50

Kolego ja kupilem kiedys aku w markecie wstawilem sobie do bagaznika i pojechalem do domu okolo 70 km na drugi dzien podchodze do samochodu chce zapalic bylo z minus5 a tu ledwo kreci mysle zaraz wsadze nowy,wkladam a tam nic zero pradu wiec jade tam gdzie kupilem 70km wchodze do marketu a oni nie chca wymienic tylko maja podpisana umowe z jakims serwisem i tam mnie wysylaja jade a oni z oporami ze stuknalem w slupek czy tam tak jak ich dopiero zjeb... to wymienili i z powrotem 70 km do domu.Wniosek taki zaoszczedzilem na aku 30zl ale kilometrow do cholery zrobilem i caly dzien zmarnowany,teraz kupuje u goscia na drugiej ulicy nawet sam do samochodu nie zakladam tylko on i sprawdza ladowanie na miejscu a po miesiacu do kontroli karze przyjechac.



Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » ndz paź 21, 2007 23:48

mysle ze bez obaw nie te czasy zeby az taka lipa sprzedawali,kiedys kupowalem ale do innego auta,jak firmowy z gwarancja to spokojnie.A tak pozatym co mozna zepsuc w zalaniu kilku plytek olowianych elektrolitem



Awatar użytkownika
hapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 244
Rejestracja: pt mar 17, 2006 19:31
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: hapcio » ndz paź 21, 2007 23:55

tomcio market bym sobie podarował
podjedz do "specjalistycznego" sklepu gdzie sie tym głównie zajmują i tam bez obaw zakup.


[url=http://imageshack.us][img]http://img186.imageshack.us/img186/2149/baner1gk0uj1.jpg[/img][/url]


SPRZEADAM http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4209516

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn paź 22, 2007 02:23

tomcio pisze:Kupił ktoś taki akumulator dziwnej firmy i co może o nim powiedzieć?
Nie kupowałem co prawda takiego aku, ale mimo wszystko odradzam. Mają co prawda gwarancje tak jak każdy inny, ale znając życie to w razie awarii znajdą 128 powodów aby jej nie uznać. I oszczędność tych 150zeta, może okazać się stratą. Nie wspomnę już o komforcie porannego odpalenia auta.



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn paź 22, 2007 02:47

ja kupowalem rok temu aku firmy PERION (to podobno varta tyle że pod inna nazwa) do JP, teraz mam 1V, aku przelozylem z poprzedniego auta do tego, i bardzo sobie chwale, nie ma z nim zadnych problemow, 60Ah, i 600A pradu rozruchowego, zaplacilem za niego 205 albo 215 zł juz nie pamietam, w sklepie zajmujacym sie wylacznie akumulatorami

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 2:50 am ]
a wczesniej mialem aku firmy "autoparts" czy jakos tak, kupilem z autem juz, podobno mial rok, i podczas 1 zimy bylo ok, ale podczas 2 zimy, to juz co 2 dni bralem go na ladowanie :/

Ogolny wniosek to taki, ze lepiej podjechac do jakiegos sklepu co sie specjalizuje w aku, i lepiej dac pare zlotych wiecej, niz pozniej sie motac z gwarancja i rano auto pchac :/



Awatar użytkownika
szwendak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob lut 03, 2007 15:14
Lokalizacja: TORUN
Kontakt:

Post autor: szwendak » pn paź 22, 2007 07:17

Ja miałem aku z markety(fakt w innym aucie) Silwer Star sioe nazywał.
Działal bezproblemowo ponad 3 lata,a kupiłem go za naprawde niską cene porównując ze sklepami motoryzacyjnymi.


110 TYŚ. I MKNIEMY DALEJ!!!

Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » pn paź 22, 2007 10:10

Moim zdaniem bazując na własnym doświadczeniu to tak:
Centre kategorycznie odradzam, miałem taki, wymienili mi na gwarancji bo po miesiącu ledwo kręcił a po kolejnym miesiącu ten wymieniony też padł (ładowanie w autku było ok). No i mam uraz do centry :chytry: .
Jeśli chodzi o nie markowe aku to ja np. miałem Delkor (czy coś takiego) z samochodu Daewoo Nexia, i lepszego akumulatora już od tamtej pory nie miałem, bateria działała jakieś 5 lat bez problemów. Kumpel miał taki w Tico i chodził mu 4 lata elegancko, teraz kupił aku Daewoo (podobno przejęli Delkor) i też nie narzeka a jeżdzi na nim 2 lata już).
Jeśli chodzi o gwarancje w supermarketach, to powiem szczerze że ja nigdy nie spotkałem sie z jakimiś problemami, zawsze wymieniali mi daną rzecz na nową.
Oczywiście nie kupuj całkowitych no namów tylko firmy o których chociaż cokolwiek wiadomo i możesz dokopać sie w necie jakichś opiniii na ich temat :bajer:



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » pn paź 22, 2007 10:40

Odradzam aku z marketu. Leżą na pólkach nawet latami. Można oczywiście trafić dobry ale łatwo się przejechać. Lepiej podjechać do specjalisty. Ceny nie są tak mocno różniące się zwłaszcza biorąc pod uwagę że akumulator kupuje się na kilka lat i nie warto oszczędzać 30zł na złom z marketu. Z tego co moge polecić to firma Exide. Niesamowite akumulatory. Każdy fachowiec poleci wam tą firmę. Cenowo troszkę wyżej niż reszta popularnych firm ale warto dopłacić. MIałem forda który odpalał po 30 sekundach kręcenia rozrusznikiem nawet w największe mrozy akumulator dawał radę go odpalić.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

NOW_Y
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:06
Lokalizacja: Ostrów
Kontakt:

Post autor: NOW_Y » pn paź 22, 2007 11:27

witam
całkowicie odradzam akumulatory z marketów kiedyś taki nabyłem i na początku było wszystko ok jednak bardzo szybko się wykończył w zasadzie już po dwóch latach nadawał się do wymiany a gwarancja była na 12 miesięcy.

Lepiej nieco dołożyć i kupić coś lepszego.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn paź 22, 2007 14:43

dziejo pisze::bajer: stan prądu akum
miiałem na myśli nowego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości