Tylnia szyba poszła w drobny mak po włączeniu ogrzewania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Tylnia szyba poszła w drobny mak po włączeniu ogrzewania

Post autor: mmarek » ndz paź 21, 2007 17:03

Witam.Od razu przejde do rzeczy: odpadła mi ta blaszka co się łączy z tylnią z szybą do ogrzewania więc postanowiłem ją przylutować. Nagrzałem to miejsce "farelką" i wziałęm sie za lutowanie. ta blaszka łączy sie z szybą w dwóch miejscach ale mi sie udało tylko przylutować tylko jedną "stopkę" bo do drugiej nie miałem dostępu. Właczyłem silnik i ogrzewanie widze ze wszystko łądnie działa (szyba odparowywuje) a tu po chwili lutowane miejsce zaczyna sie tlić. szybko wyłączyłem silnik, podchodze do szyby a tu huk jak z petardy no i szyba poszła w drobny mak :( . Gdzie popełniłem błąd ? Ile taka impreza bedzie mnie kosztowała ? pozdrawiam



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz paź 21, 2007 17:45

wiec tak, przy potraktowaniu zimnej szyby wysoka temp powstaja naprawde ogromne naprezenia termiczne dopoki temp miedzy wartwami wew i zewn sie nie wyrownaja. nawet jakies mikropekniecie przy dalszym ogrzewaniu takowej zimnej szyby moze doprowadzic do zniszczenia jej struktury czyli po prostu pekniecia i posypania sie. 200 zl spokojnie powinno na nowa starczyc



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » ndz paź 21, 2007 17:56

witam. 200 zł za nową szybę ? byłbym happy. U siebie w okolicy znalazłem zakład który montuje szyby Pilkingtona wiec jutro zadzwonie do nich. Taka nowa tylnia szyba jest już z uszczelką ? i tylko ją montują czy kleją ? zastanawia mnie jeszcze czy taka szyba ma juz przylutowane te blaszki czy znowu trzeba bedzie coś kombinować :otepienie:



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz paź 21, 2007 18:00

niekiedy nawet tylna klape z szyba mozna szarpnac za smieszna kase, na necie tez poszukaj. sam montaz to juz proponuje specjaliste, bo to mozna zepsuc;p

[ Dodano: 21 Paź 2007 18:03 ]
a ogrzewaniem sie nie martw bo kazdy szanujacy sie koles ktory szybki wklada zrobi tak ze bedzie dzialac :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 18:01 przez gOOzOl, łącznie zmieniany 1 raz.



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » ndz paź 21, 2007 18:10

Oby tyle kosztowała nowa bo na allegro nie dosc ze mały wybór tylnich szyb to kosztują uzywane ok 150 zł



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz paź 21, 2007 21:43

nowka sztuka zamowiona w serwisie to nei wiem czy tyle dokladnie ale do mk4 wiem ze kumpel kupowal i wyszla go ta szybka chyba 350, a uzywka jak nei porysowana itp to tez spokojnie bym bral. powodzenia :)



osisołek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 21:16
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: osisołek » ndz paź 21, 2007 21:56

http://moto.allegro.pl/item258878443_kl ... f_iii.html

tu masz za 70 w kup teraz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 137 gości