Nie swieci sie kontrolka ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » wt paź 16, 2007 10:49

A jak wczesniej podlaczales pod kompa to byly jakies bledy zwiazane z esp? Jakie?
Jak kasiorki nie biora tylko naprawiaja w ramach gwarancji za poprzednia robote to mecz ich do skutku :)
Ostatnio zmieniony wt paź 16, 2007 10:50 przez Cris, łącznie zmieniany 1 raz.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

ESP cd

Post autor: PJ » wt paź 16, 2007 15:57

//
Cris pisze:A jak wczesniej podlaczales pod kompa to byly jakies bledy zwiazane z esp? Jakie?


//Jak kasiorki nie biora tylko naprawiaja w ramach gwarancji za poprzednia robote to mecz ich do skutku :)
musze sprawdzic, za ktoryms razem wzialem od nich wydruki ale chyba:

G200
Elektrische Fehler im Stromkreis
unplausibles Signal

bez jaj, mam jezdzic tramwajem ? 3 wizyty wzgledem ESP a efektow brak, rozumiem ze wszyscy fachowcy wyjechali ale taka sytuacja to zenada, przeciez takie rzeczy to powinni robic z zamknietymi oczami :-)


PJ

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Re: ESP cd

Post autor: Cris » wt paź 16, 2007 16:40

PJ pisze:Elektrische Fehler im Stromkreis
unplausibles Signal
Mialem dokladnie te same usterki.
PJ pisze:bez jaj, mam jezdzic tramwajem ? 3 wizyty wzgledem ESP a efektow brak, rozumiem ze wszyscy fachowcy wyjechali ale taka sytuacja to zenada, przeciez takie rzeczy to powinni robic z zamknietymi oczami :-)
Mysle ze u Kołacza by Ci zrobili, jak ja bylem to raczej wiedzieli co i jak tyle ze sporo kasy wolaja. Chyba najlepsze rozwiazanie to poswiecic 2h i sprobowac samemu to naprawic.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: ESP cd

Post autor: PJ » śr paź 17, 2007 09:26

//Mysle ze u Kołacza by Ci zrobili, jak ja bylem to raczej wiedzieli co i jak tyle ze sporo kasy wolaja. Chyba najlepsze rozwiazanie to poswiecic 2h i sprobowac samemu to naprawic.[/quote]

chyba bedzie trzeba aha i jak mozesz napisz gdzie dokladnie gdzie jest ten czujnik, i co trzeba zdjac zeby sie do niego dobrac bo juz ktos mnie sie pytal na priv a to przeciez Twoja operacja :-)

P.


PJ

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » śr paź 17, 2007 10:55

Czujnik znajduje sie przy kolumnie kierownicy, po prawej stronie. Trzeba odkrecic plastikowe oslony pod kierownica i wtedy od razu go widac gdyz jest od frontu i nic sie przed nim nie znajduje, a na jego boku skierowanym do kierowcy jest biala nalepka z numerem tak wiec mozna sie upewnic. Aby go wyjac trzeba dosc zdecydowanie i z lekka sila podniesc do gory metalowy zatrzask od strony wtyczki.
Aha wie ktos moze czy warto ten czujnik jakos 'zamknac'. Koles w serwisie rtv powiedzial, ze najlepiej byloby zamknac go hermetycznie gdyz moze sie dostac wilgoc. Ale jak sie rozwali plastik to nie bardzo jest jak. Moze wystarczy zalac go jakims lakierem lub zywica (np. epoksydowa)? Na razie wszystko smiga i jest zaklejone tasma izolacyjna.
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 10:56 przez Cris, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » ndz paź 21, 2007 12:24

ja bym spróbował zalać go silikonem. do nabycia chyba wszędzie (w każdym hipermarkecie)
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 12:25 przez Bomblo, łącznie zmieniany 1 raz.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

ESP

Post autor: PJ » pn paź 22, 2007 07:29

wpadam w lekki optymizm :-) znow 450 km w trasie i troche po miescie i kontrolka nie swieci :-) z naprawa tego czujnika poczekam do nastepnej awarii ...


PJ

larix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 09, 2007 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: larix » wt paź 30, 2007 10:23

A w aucie które nie ma ESP da się go jakoś dołożyć??



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

cd ESP

Post autor: PJ » pn sty 28, 2008 10:22

wylaczanie ESP spowodowane jest wilgocia, wystarczy troche deszczu i juz ESP zdycha, przetestowane na 100%

P.


PJ

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » pt lut 01, 2008 01:12

Hmn? Jak to wilgocią? Ja miałem problem z wyłączaniem ESP przez rok, czy zima czy lato. Odkąd polutowałem czujnik (4 miesiące temu), ani razu nie powrócił ten objaw i wszystko ładnie działa. A to że wilgoć ma wpływ na działanie ESP w Twoim aucie to nie jest wytłumaczenie. Widocznie połączenia elektryczne nie są w porządku.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

ESP cd

Post autor: PJ » pt lut 08, 2008 10:22

w dni deszczowe lub o podwyzszonej wilgotnosci powietrza ESP zdycha ...
zgadza sie, gdzies w obwodzie (a moze w samym czujniku) dochodzi do zwarcia

P.


PJ

Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » pt mar 28, 2008 21:58

mówicie , że esp ma tylko 2 czujniki a g201 -czujnik ciśnienia hamowania, u mnie przez te g...o świeci się kontrolka esp , jest on niby cześcią pompy wspomagania hamulców tzw.beczki i bez niego esp to szrot.Objawy miałem identyczne jak opisywane przez was ale na vag'u pokazało g201.Co najdziwniejsze to przez zimę problem zniknął a teraz jak się ociepliło wraca ponownie.Ma ktoś większą wiedzę na ten temat bo mimo , że komputer pokazuje ten błąd to mechanicy chcą przebadac ( i więcej skasowac) bardziej szczegółowo ten temat tzn. czy to nie zwarcie lub inny problem "elektryczny"...



Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » sob mar 29, 2008 00:43

Ten czujnik to chyba bardziej do ABS'u należy niż do ESP. Ale może się mylę. Ja bym mechanikom nie pozwolił wyciągnąć kasy na badanie obwodów elektrycznych. Proponuję Ci kupić ten czujnik (a najlepiej spróbować go naprawić) i na własną rękę zamontować (a jeśli nie potrafisz to do jakiegoś mechanika). Jak ja jeździłem do ASO to też mówili, że nie jest pewne że padł czujnik i muszą najpierw elektrykę sprawdzać za jakieś 300zł, później by wyszło że to jednak czujnik i dodatkowe 450zł plus oczywiście podpinanie pod kompa, badanie ESP i robocizna. Myślę, że nie byłoby szans zmieścić się poniżej 1000zł. A tak jedyne koszty jakie poniosłem to kilka złotych u elektryka za poprawienie połączeń w czujniku i kilka godzin czasu na rozwalanie czujnika i jego hermetyczne zamykanie.



Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » sob mar 29, 2008 22:12

Tak masz rację oni to tylko kasę by wzięli , a wyszło by na to co wcześniej. Tylko ,że nikt jeszcze nie poruszał na poważnie tematu na forum co do g201 -czujnika ciśnienia hamowania , ja nie mam zielonego pojęcia o jego wymianie, nie wiem czy przy okazji nie trzeba będzie wymienic płynu hamulcowego grzebiąc w "beczce" a już widzę minę elektryka jak powiem mu , że chodzi o esp.I ciągle mnie gnębi czemu w zimie (niskie temp.) wszystko było ok.Może ktoś ma na ten konkretny temat praktyczne rady, jakieś schematy, linki itp...

[ Dodano: 31 Mar 2008 15:46 ]
Sukces!!! Przyczyną awarii ESP okazał się wyłącznik stopu.Razem z elektrykiem (takim zwykłym i nie z ASO) udło się nam wyjaśnić , że to ten wył. nie tylko wyłączał trzeci stop ale powodował zwarcie w układzie el. i powodował , że ESP nie działało.Po wymianie (50zł część i robota) na nowy wszystko chodzi jak powinno , a tych z ASO i innych "wykfalifikowanych" serwisów to lepiej omijać z daleka bo nic nie wiedzą a jeśli nawet to kierują cię okrężną drogą , która jest długa i bardzo kosztowna , ja zaoszczędziłem ok.1,5 tys.zł. za zdiagnozowanie i wymianę "dobrej części" na "dobrą część".Pozdro dla wszystkich forumowiczów , którzy pomogli mi w temacie(pisałem też o problemie w innych postach) .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości