[mk3]problem z centralnym zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

[mk3]problem z centralnym zamkiem

Post autor: Kuntekinte » czw cze 23, 2005 16:38

Mam problem z centralnym zamkiem.Mam zamykanie w pilocie razem z załączeniem alarmu.kilka dni temu porobiło się tak ze gdy zamykam z pilota to alarm się załącza i zamyka drzwi od kierowcy od pasażera musze jednak kluczykiem zamknąć.jeszcze wczoraj gdy zamykałem z kluczyka a nie z pilota to zamykał obie furtki,dziś już zależy jak mu się chce.najczęściej jest tak ze zamykam z pilota jedne a z kluczykiem idę do drugich.z pilota zamyka tylko jedne z kluczyka czasem dwoje drzwi ale pod warunkiem ze zamykam z tej sprawnej strony.Dziś zdjąłem tapicerkę w tych drzwiach sprawdziłem kable co prawda były łączone zerwałem izolacje i sprawdziłem wszystko jest ok dalej kable idą pod deska a deski nie chciało mi się rozbierać.Ktoś ma jakiś pomysł czy już mam szukać kogoś kto się tym trudni?


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 24, 2005 00:01

Jeśli masz pneumatyk oryginalny to myślę że tak:
1. w prawych drzwiach niesprawny siłownik pneumatyczny lub przerwany wężyk od pompki. (raczej to drugie). Wtedy pompka może dłużej się nie wyłączać po zamknięciu.
2. niesprawny mikrowłącznik od CZ przy zamku prawych drzwi - można rozebrać i przeczyścić, ale to straszny drobiazg. Czy kable sa dobre można sprawdzić zwierając drutem w wyciągniętej wtyczce kable zielony lub szary z tym trzecim (koloru nie pamiętam). Jeśli kable i reszta sprawne to po ich zwarciu CZ sie otworzy lub zamknie. Wtedy wiadomo że włącznik.
Jeśli nie masz pneumatyka tylko jakiś dokładany elektryczny CZ to pewnie siłownik. A to że w takim przypadku tylko z lewych drzwi się zamyka to normalka jeśli jest tylko jden "master" (w lewych drzwiach). Z mastera wychodzi 5 kabli, ze slava 3.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pt cze 24, 2005 00:40

To nie jest orginalny,tylko jakis dokładany, wydaje mi sie ze poprzedni własciciel zakładał.tez pomyslałem o siłowniku gdyz nic innego nie przychodziło mi do głowy.na allegro widziałem w granicach 10 zł za slava bo taki jest po tej stronie ktora nie raguje.jednak czekac mi sie nie chce i poszukam gdzies na miescie tylko nie wiem w jakich sklpach.troche mie z tropu zbiło to ze jednak od czasu do czasu on reagował co prawda nie na pilota ale na zamkniecie z kluczyka.czasem zamykały sie obie furtki a czasem jedne.jezeli siłownik by padł to raczej wogole by nie reagował.ale innego pomysłu nie mam wiec spróbuje z tym.co do siłowników to slave ma chyba dwa kable.


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pt cze 24, 2005 12:05

Kupiłem dzis siłownik,jednak nie slava tylko mastera bo nie mieli,ale podłoczyłem tylko te dwa przewody pod kolor.załozyłem i nic dalej nie działał.probowałem podpinac inne przewody ale tez nic w koncu sie wkurzyłem i podłaczyłem według koloru dwa przewody i pozakładałem boczki bo juz nie miałem pomysłu.o dziwo gdy wszystko poskładałem zamek dwa czy trzy razy zaskoczył.ale poznije znowu pupa i jest jak było.drzwi od pasazera nie zamyka z centralnego. :panna: ma ktos jakis pomysł?


Squad nocne mary :satan:

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pt cze 24, 2005 12:36

Musiał byś sprawdzić czy zasilanie pojawia się na siłowniku moze wiązka w kanale miedzy drzwiami a kabiną się przeciera albo sterownik ma problemy Jak nie masz speca to zapraszam do Bydgoszczy za browary zrobię to


MORE POWER

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pt cze 24, 2005 13:07

cobra333 pisze:Musiał byś sprawdzić czy zasilanie pojawia się na siłowniku moze wiązka w kanale miedzy drzwiami a kabiną się przeciera albo sterownik ma problemy Jak nie masz speca to zapraszam do Bydgoszczy za browary zrobię to

Na tyle ile mogłem kable sprawdziłem nie były poprzecierane.speca jako takiego nie mam i pewnie bede musiał gdzies pojechac gdzie mnie wykartkuja.co do bydgoszczy to pech , b o wczoraj przejzdzałem przez bydgoszcz.Zakrecone te wasze miasto.zbładziłem i chyba polowe miasta zwiedziłem :panna:


Squad nocne mary :satan:

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pt cze 24, 2005 14:15

problem moze polegać na uszkodzeniu mastera w drzwiach kierowcy bo on ma mikrowłączniki które sterują wszystkimi siłownikami poprzes sterownik jak masz mastera to go wymień ale w dzrwiach kierowcy


MORE POWER

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pt cze 24, 2005 14:28

cobra333 pisze:problem moze polegać na uszkodzeniu mastera w drzwiach kierowcy bo on ma mikrowłączniki które sterują wszystkimi siłownikami poprzes sterownik jak masz mastera to go wymień ale w dzrwiach kierowcy
Dzieki i tak zrobie jak mowisz,tylko poczekam az cien zajdzien na parking ,bo w tym upale to jeszcze przytomnosc strace.


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 24, 2005 17:06

Jeżeli mikrowłącznik w masterze po lewej by padł to łatwo poznać. Nie pomagałby silniczek tego mastera zamknąć lub otworzyć po przekręceniu kluczyka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pt cze 24, 2005 18:50

probowałem podmienic mastera na nowy i tez nic,przekładajc mastera na drzwi pasazera tez nic.ogolnie nie wydaje mi sie by to był siłownik ,bo znowu jak wszystko rozebrałem podłaczyłem nowy siłownik potem go odpiełem i zamontowałem stare i poskładałem wszystko to znowu za ktoryms razem raz załapał a potem znowu cisza.chyba jednak gdzies bede musiał sie z tym udac bo brak pomysłow :grrr:


Squad nocne mary :satan:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 390 gości