Skrzynia biegów - wymontowanie w 1.8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Skrzynia biegów - wymontowanie w 1.8 RP

Post autor: Andrzej1963 » sob paź 20, 2007 20:15

Witam! Mam do was wielką prośbę. Chciałbym,aby ktoś z was mający już z tym do czynienia,dosłownie "śrubka za śrubką" poprowadził mnie co po kolei odkręcać aby skrzynia się znalazła na wierzchu i na jakie trudności mogę natrafić. Muszę to szybko zrobić więc proszę o info.Oczywiście dysponuje garażem z kanałem. Wszelkie sugestie i ułatwienia będące wynikiem własnych doświadczeń przy tej czynności bardzo mile widziane!
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 00:03 przez Andrzej1963, łącznie zmieniany 1 raz.


Andrzej

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob paź 20, 2007 20:41

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Sob Paź 20, 2007 20:45 ]
to tylko niektóre czynności jakie nalezy podjąc przy demontażu skrzyni



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » sob paź 20, 2007 21:08

dziejo, chyba nieuważnie czytałeś moją prośbę,ale mimo to dzięki,choć nie o to mi chodziło


Andrzej

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob paź 20, 2007 21:18

Andrzej1963 pisze:,choć nie o to mi chodziło
widocznie zle cię zrozumiałem
Andrzej1963 pisze:skrzynia się znalazła na wierzchu



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 20, 2007 23:53

odpiac wszystkie ciegna od miesznia biegami ,, wykrecic linke od predkosciomierza, ja odpinam jeszcze kolumny MC person ( wiecej miejsca jest ) od wachacza, wczesniej odkrecasz nakretke przegubu, wypuchasz przegub, kolumne na bok, wchodzisz pod auto , szukasz dookoła srub które mocuja skrzynie do silnika, dobrze by bylo jakbys mial jezcze jedna osobe do pomocy, bo raz ze skrzynia jest ciezka a dwa ze ciezko z wałka schodzi, jak gdzies pod katem idzie. Wogole to mozna jeszcze odkrecic przeguby wewnetrzne razem z połoskami, tam jest na klucz torx, dobrze by było jakbys sobie podlewarowal silnik zeby w miare odkrecania srub nie było naprezen bo bedzie ciezko sie krecic.Jak juz odkrecisz wszystkie sruby dookola to powinna wyjsc, chyba wszsytko , a jak nie to moze ktos jeszcze cos dopowie , ogolnie jak masz kanał i super sprawa :) bo ja wyciagalem na glebie , auto na podjazdach a ja na lezaco pod bolidem , jak cos to zapraszam na gg , moze jakos Ci pomoge. Pozdravwiam


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 320 gości