Urwany kabel przy sondzie lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Urwany kabel przy sondzie lambda

Post autor: misza1983 » sob paź 20, 2007 17:45

Znalalzem dzis ta wtyczke od sondy lambda...
niestety ten kabel ktory jest najbardziej z boku (co pokazuje napiecie z sondy) byl urwany...
wogole do tej wtyczki (od strony sondy) dochodzily 4 kable od sondy lambda (skrajny byl czarny) a wychodzilo (chyba w strone komputera ?? ):
-2 luzem
- 3 wspolnie osloniete.
czyli razem 5 ..
do tego jeszcze dochodzily dwa kable od komputer od gazu, ale to odpuszczam bo komputer calkowice odcialem juz od sterowania czymkolwiek..
ma ktos jakis schemat jak te kable podlaczyc??
te 2 cos sa luzem podlaczylem patrzac na kolor kabla,
z tych trzech podlaczylem dwa, tez patrzac po kolorze...zostal mi czarny...wywniskowalem ze idzie on do tego komputera od gazu...ale nie wiem czy to dobre myslenie.
i dalej...po calkowitym wypieciu tej kostki od sondy autko smigalo bez problem na gazie jak i na PB ( na tym pierwszym to zrozumiem, ale ze i na PB - dziwne )
napiecie jakie pokazywala sonda to ok 0,7 - 0,91 V
wraz z dodawaniem gazu napiecia te malały do okolo zera ...
takze chyab cos nie jest tak..
ktos powiem co jest nie tak ??
sonda juz padla ??
czy moze cos nie tak z podlaczeniem ??
jesli padla to czy ma ona jakis wplyw na spalanie gazu jesli wogol jest odlaczona od jego sterowania??
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 22:34 przez misza1983, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
woytasss_81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: woytasss_81 » sob paź 20, 2007 17:57

Kolego teraz pytanie czy do Twojego silnika jest sonda jedno czy cztero przewodowa? Moze ktos wymienił na 4 przewodowa i reszte kabli nie podłączył? Czarny to masa, te dwa szaro białe to podgrzewanie a ten czwarty to sygnał, może w Twoim silniku ma byc sonda jednoprzewodowa?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 20, 2007 18:13

kabel sygnałowy został przecięty. do obu końców dolutowane zostały końce 2 kabli od gazu, odlutuj je, przecięty kabel sygnałowy zlutuj nazad, zaizoluj,. tyle...


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misza1983 » sob paź 20, 2007 19:19

kabel sygnałowy został przecięty. do obu końców dolutowane zostały końce 2 kabli od gazu, odlutuj je, przecięty kabel sygnałowy zlutuj nazad, zaizoluj,. tyle...
wogole kable byly porozpinane , nie trzymaly sie kupy i po kolrach staralem sie docodzic ktory z ktorym polaczyc - temat kabli idacych do kompa od gazu pomiajam , nie sa one juz podpiete, ale i tak zostaje mi jeden kabel (czarny) z ktorym nie wiem co zrobic, ponizej zamieszczam schemat jak to mniej wiecej wyglada:
te dwa kable ktore zaznaczylem jako biegnace luzem to nie sa te kable od gazu, biegna razem w wiazce z tym kablem ktory posiada w sobie 3 mniejsze kabelki (nie wiem jak to fachowo nazwac :P)
Obrazek
czy te napiciecia pokazywane przez moja sonde sa prawidlowe??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 20, 2007 19:46

problemik jest taki że mam inne kolory kabli od strony wiązki , ale ten czarny będzie najpewniej ekranem, i jeśli tak jest to ma zostać niepodłączony (podłączony jest tylko do ECU)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misza1983 » ndz paź 21, 2007 00:07

kolory dalem przypadkowe zeby tylko zobrazowac sytuacje(czesc kabli jest w paski) ale czarny to jest czarny tak ja w rzeczywistosci...jak mam go podpiac do ECU?? do ktorego kabla ychodzacegoz wtyku?? pominmy calkowiecie sterowanie komputerem gazu tak jakby go nie bylo...gdzie mam wpiac czarny kabel ktory wychodzi z wiazki 3 kabli???
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 242 gości