problem z rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz paź 14, 2007 13:20

otwórz klape bagażnika, koło zawiasów jest rurka gumowa, obejrzyj dokładnie czy tam coś nie jest poprzecierane

[ Dodano: 2007-10-14 ]
po co płacić mechanikowi, sprawdź czy pali się lampka, sprawdź te przewody w klapie, wyjmij radio, jak to nie pomoże dopiero wtedy jedź na warsztat


Jak się nie da jak się da

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz paź 14, 2007 15:21

Witam.
A ja postawił bym na padnięty AKU. też mam takie sytuacje, że auto stoi nieraz tydzień, nieraz 2 tyg, też jest radio (też pioneer) i zapala zawsze..
Radził bym podjechać do elektryka, niech sprawdzi AKU czyli stan elektrolitu i podłączy sztuczne obciążenie - to w 99% przypadków całkowicie diagnozuje stan akumulatora, który nieraz potrafi paść jeszcze na gwarancji. koszt takiego badania nie powinien przekroczyć 20pln.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » ndz paź 14, 2007 15:33

KERAJNT, tez sadze ze to moze byc aku, chyba ze regulator napiecia, ale niech ci to sprawdzi elektromechanik


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz paź 14, 2007 20:18

Jak będziesz brał aku to Centre Plus polecam, tańsza od Bosha i o niebo lepsza, oczywiście mam na myśli białego bosha produkowanego w czechach :bajer:


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pt paź 19, 2007 10:18

Mam ten sam problem, muszę za kilka dni zabrać się za wykręcenie rozrusznika, bo to on powoduje takie problemy przy rozruchu. Nie wiem tylko czy można sobie kupić zestaw naprawczy do rozrusznika czy trzeba oddawać go do regeneracji. Nie dotykałem się jeszcze do rozrusznika w VW.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: matikdalik » pt paź 19, 2007 21:45

KERAJNT pisze:ps. aha on cos jeszcze mowil ze takie objawy jak ja moga powodowac jakies rolki na rozruszniku ale u mnie to ponoc to własnie słąbe łądowanie heh zobaczymy !!!!!! :satan:
A sprawdził ci jaki prąd pobiera rozrusznik przy rozruchu, bo mój brał na ciepłym silniku 400A, Jak temperatura spadła w okolice 0C to już odpalał z trudem.
Szybka wizyta w zakładzie i oczywiście szczotki zjechane w rozruszniku prawie na amen i wybite tuleje (ułożyskowanie) rozrusznika. 70zł za prace po godzinach i teraz rozrusznik startuje jak wyścigowa wiertarka i w obecnych temperaturach wcale nie czuje że jest zimno.

PS Szczotki przynajmniej w TDI są zgrzewane więc w domu raczej też tego nie zrobisz, a cena wymiany samych szczotek powinna być dużo niższa niż zestaw naprawczy w sklepie/ASO

maciek


Golf MK3 Variant 1.9TDI 1Z
tyle pije: [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/199705.html][img]http://images.spritmonitor.de/199705.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » sob paź 20, 2007 00:30

matikdalik pisze: PS Szczotki przynajmniej w TDI są zgrzewane więc w domu raczej też tego nie zrobisz, a cena wymiany samych szczotek powinna być dużo niższa niż zestaw naprawczy w sklepie/ASO

maciek
Bez najmniejszych problemów można szczotki samemu wymienić. Stare należy skruszyć tak aby zostały same przewody. Nowe szczotki mają otwory na kable, w które należy zalutowac przewody. Wystarczy dobra lutownica.
Ja kupowałem komplet szczotek za 8zł do tego jeszcze dwie tulejki wirnika po 2zł/szt.
I to jest cała regeneracja rozrusznika. Ew. bendix lub elektromagnes jeśli sa uszkodzone, ale to juz jest większy koszt.


A teraz mam ptanie.
U mnie takie 'ciężkie palenie" występuje każdgo poranka. Przewody wszystkie posprawdzane, szczotki i tulejki nowe, nowy elektromagnes, akumulator sprawdzony i działa wyśmienicie. Radio mam ale to nie ono jest winne, bo wcześniej jeździłem bez i było to samo.
Gdzieś kiedyś wyczytałem, że mogą być nadpalone styki w stacyjce. Czy może to być powodem takiego palenia?
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 00:31 przez Gangst3R, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości