Gaśnie, zimny silnik.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zarowa7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr maja 23, 2007 13:45
Lokalizacja: Szczecin

Gaśnie, zimny silnik.

Post autor: zarowa7 » śr paź 17, 2007 10:14

Witam. Ten temat byl juz rozwijany wiele razy ale nie znalazlem odpowiedzi.Mam mały problem, posiadam silnik 1,3 benzynka. Gdy silnik jest zimny tzn zaraz po odpaleniu, gdy dojeżdżam np. do swiateł albo zdarzy sie jakis mały koreczek auto po zatrzymaniu sie lub bo wrzuceniu ma "luz" gaśnie. Dzieje sie to tylko gdy silnik jest zimny i gdy zrobi sie troche zimniej tzn. jak teraz. Gdy silnik sie nagrzeje problem znika. Prosze o rady. dzieki bardzo.



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr paź 17, 2007 11:37

A czy silnik szybko się nagrzewa? Czy temperatura na wskaźniku szybko się podności? Może być tak że silnik się tobie nie dogrzewa. A jak z obrotami? falują czy od razu spadają i gaśnie?


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » śr paź 17, 2007 13:35

U mnie też tak sie dzieje tylko ja mam trójeczkę 1,6 AEE.
Na gazie czy na benzynie zawsze to samo.
Czasem zdaży się że 2 dni nic sie nie dzieje a czasem na każdym skrzyżowaniu zonk.



zarowa7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr maja 23, 2007 13:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zarowa7 » śr paź 17, 2007 16:41

RychuK pisze:A czy silnik szybko się nagrzewa? Czy temperatura na wskaźniku szybko się podności? Może być tak że silnik się tobie nie dogrzewa. A jak z obrotami? falują czy od razu spadają i gaśnie?
Nagrzewa sie taka jak powinno po przejechaniu kilku km jest na srodku a wiec mysle ze jest ok. a z obrotami jest tez mysle ze wporzadku nie falują poprostu dioda akumulatora zaczyna migac i po chwili gasnie silnik
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 16:42 przez zarowa7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr paź 17, 2007 16:56

na gazie i na benzynie ?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

zarowa7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr maja 23, 2007 13:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zarowa7 » czw paź 18, 2007 09:32

chosen pisze:na gazie i na benzynie ?
mam tylko i wyłącznie benzynę.



krzepa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn paź 15, 2007 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: krzepa » czw paź 18, 2007 12:14

podkleje sie do tematu mam taki problem 1.8 igaz odplam na benzynie wskoczy na gaz i lipa gasnie co mozna zrobic jak przejade sie troche i sie nagrzeje to jest ok. Jesli chodzi o obroty to na zimnym spadaja prawie do 200 auto całe sie trzesie ale na goracym jest ok co nalezało by zrobic z tym aby było ok



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 18, 2007 14:45

Aha a często miga ci ta dioda od akumulatora? Może alternator jest już na wyczerpaniu i nie podaje odpowiedniego napięcia do sterownika który odpowiada za pracę silnika.


SzalonyKoleś

zarowa7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr maja 23, 2007 13:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zarowa7 » czw paź 18, 2007 15:52

RychuK pisze:Aha a często miga ci ta dioda od akumulatora? Może alternator jest już na wyczerpaniu i nie podaje odpowiedniego napięcia do sterownika który odpowiada za pracę silnika.
Tylko w tej sytuacji którą przedstawiłem.



finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: finek » czw paź 18, 2007 20:35

Dołącze sie do tematu. mam 2.0 na sekfenci. Rano odpalam i malutkie obroty asz kontrolka myga od ładowania jak dodam gazu to gaśnie dopiero jak ciepły to jest ok



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 18, 2007 20:41

zarowa7 pisze:Witam. Ten temat byl juz rozwijany wiele razy ale nie znalazlem odpowiedzi.Mam mały problem, posiadam silnik 1,3 benzynka. Gdy silnik jest zimny tzn zaraz po odpaleniu, gdy dojeżdżam np. do swiateł albo zdarzy sie jakis mały koreczek auto po zatrzymaniu sie lub bo wrzuceniu ma "luz" gaśnie. Dzieje sie to tylko gdy silnik jest zimny i gdy zrobi sie troche zimniej tzn. jak teraz. Gdy silnik sie nagrzeje problem znika. Prosze o rady. dzieki bardzo.
masz tam w NZ taki ogrzewany prądem zawór puszczający dodatkowe powietrze w fazie rozgrzewania, to jest do sprawdzenia zaraz po czujniku temp.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » czw paź 18, 2007 20:45

Czasami jest tak ze zużyte świece nie dają sobie rady na zimnym silniku i je przylewa.
Ja tam miałem u siebie ..... gasnął , trzepało nim ...a jak się rozgrzał to wszystko było już o.k.!!!



finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: finek » czw paź 18, 2007 20:46

Niejestem mechanikem i niewiem Muge prosić dokładniej :bigok:


SPRZEDAM GRATY DO MK2.
MÓJ VENCIAK
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=107293

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 18, 2007 20:54

zawór jest na wężu koło wtrysku, na zimnym silniku jest otwarty, po ogrzaniu prądem w trakcie pracy silnika się zamyka. Jeśli jest zepsuty to u ciebie musiałby się zaiesić w pozycji zamkniętej. Wystarczy odpiąć węże i dmuchnąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 398 gości