Płyn chłodniczy ucieka w paru miejscach jednocześnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Płyn chłodniczy ucieka w paru miejscach jednocześnie

Post autor: Ryś Stepowy » czw paź 18, 2007 09:07

Witam! Problem polega na tym, że mam drobne wycieki płynu chłodniczego z okolic termostatu. Wycieki pojawiają się w kilku miejscach, praktycznie na każdym wężu dochądzącym do obudowy termostatu. Zastanawiam się czy uszkodzony jest korek zbiorniczka wyrównawczego, który powinien zadzałać w tym momencie jak bezpiecznik i zniwelować odrobine ciśnienie w układzie, czy może termostat za późno otwiera duży obieg? Będe wdzięczny za sugestie :pub:



Awatar użytkownika
Kazimir
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 131
Rejestracja: sob lut 17, 2007 22:24
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Kazimir » czw paź 18, 2007 09:23

Może oring od termostatu popuszcza. :bajer:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images27.fotosik.pl/188/194a0404a4064a2e.jpg[/img][/url]
i LOVE DRIVE :)

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » czw paź 18, 2007 11:59

No oring to chyba nie, bo płyn sączy się spod węży dochodzacych do obudowy termostatu



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 18, 2007 15:01

Sugestia pęknięty króciec. Częsta przypadłość w golfach.


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » czw paź 18, 2007 16:21

Moim zdaniem wystarczy mocniej skręcić opaski na wężach. W starym silniku kiedyś walczyłem w układem chłodzenia i wnioski dotyczące poruszonego tematu miałem takie że w układzie prędzej rozerwie wąż niż będzie wypychać płyn na łączeniach jeśli są dobrze skręcone. Możesz jeszcze mieć weże sparciałe i cieknie pęknięciami.


Obrazek Obrazek

marezk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marezk1 » śr paź 24, 2007 21:59

Ryś Stepowy pisze:drobne wycieki płynu chłodniczego z okolic termostatu. Wycieki pojawiają się w kilku miejscach, praktycznie na każdym wężu dochądzącym do obudowy termostatu.
Mam to samo !! pod obudową aparatu zaplonowego jest srubk (chyba na imbus), jak tam pogrzebalem srubokretem to chwila i plyn na podlodze!
Nie wiem czy to rzeczywiscie sie odkreca bo nie mam takiego imbusa(min.20 cm długi) i czy wystarczy wymienic jakąs uszczelkę??

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 10:53 ]
marezk1 pisze:
Ryś Stepowy pisze:drobne wycieki płynu chłodniczego z okolic termostatu. Wycieki pojawiają się w kilku miejscach, praktycznie na każdym wężu dochądzącym do obudowy termostatu.
Mam to samo !! pod obudową aparatu zaplonowego jest srubk (chyba na imbus), jak tam pogrzebalem srubokretem to chwila i plyn na podlodze!
Nie wiem czy to rzeczywiscie sie odkreca bo nie mam takiego imbusa(min.20 cm długi) i czy wystarczy wymienic jakąs uszczelkę??
Trzeba bylo wymienic caly trojnik bo cieklo gdzies miedzy blokiem a trojnikem, moze byl pekniety bo to z jakiegos tworzywa.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 22:10 przez marezk1, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » ndz paź 28, 2007 12:11

marezk1 pisze:Trzeba bylo wymienic caly trojnik bo cieklo gdzies miedzy blokiem a trojnikem, moze byl pekniety bo to z jakiegos tworzywa.
Po dokładniejszych oględzinach obawiam sie że to jest to co u Ciebie :grrr:
Obudowa termostatu jest z tworzywa i nastąpiło jego zmęczenie i pęknięcie, stąd wrażenie, że sączy się z węży dochodzących do niego. W tygodniu postaram się to zrobic i dopisze co to dało.
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 17:30 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.



marezk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marezk1 » ndz paź 28, 2007 15:52

ja dalem do mechanika i zaplacilem 130 zl. Z tego co widzialem to trojnik przykleil na jakis jasny klej.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » czw lis 15, 2007 18:04

marezk1 pisze:ja dalem do mechanika i zaplacilem 130 zl. Z tego co widzialem to trojnik przykleil na jakis jasny klej.
Na tak do mechanika...Tylko ża ja lubie sam naprawiać swoje auto.
A wracając do tematu to okazało się że obudowa termastatu na skutek sowjego wieku po prostu sie rozleciała w pył, plastik rwał się wewnątrz jak tektura.
Pisze to ponieważ po latach z tą częścia moga mieć problemy wszyscy posiadacze Mk2 z Silnikami 1.3 (MH,NZ itp.) a pszypuszczam że także Mk3 1.4. Jedyna słuszna drogą jest wtedy wymiana obudowy termostatu na nowy. Czynność jest prosta do wykonania i definitywnie rozwiazuje problem. Koszt obudowy to ok 30 zł (Topran). Radze uważać przy jej dokręcaniu bo lubi pęknąć. Nie trzeba nic smarować żadnym klejem. Pomiedzy obudowa a blokiem jest gumowy o-ring. To by było tyle w temacie. Pozdrawiam!



marezk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marezk1 » pt lis 16, 2007 23:48

Równiez pozdrawiam i dziekuje za pomoc!

[ Dodano: Sro Lis 21, 2007 22:53 ]
to nie koniec tematu!. znow plyn wyciekl i pojechalem reklamowac i fachowiec stwierdzil ze tym razem z obudowy termostatu (upieral sie ze nie byla rozkrecana i skasowal 30 zl za wymiane usczelki) Dzien później to samo - plyn wycieka przez noc tylko przy zimnym silniku... obawiam sie pekniecia bloku silnika!!! Czy to sie zdarzylo komus? Prosze o odpowiedź i opine!

[ Dodano: Nie Gru 02, 2007 16:53 ]
to nie blok, to mechanik do d..y!!! Lacznie 4 razy reklamowalem 7 dni bez samochodu (tyle lacznie stal w warsztacie), wyludzil ode mnie 310 zl i plyn nadal cieknie! Wiecej nie ide do tego papruna z ul. Kwiatowej. Ostrzegajcie wszystkich znajomych z Torunia i okolic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości