Jaki olej przekładniowy , do MK2 !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radekszy

Jaki olej przekładniowy , do MK2 !!!

Post autor: radekszy » wt cze 21, 2005 11:52

Mam pytanie , jaki jest potrzebny olej przekładniowy , bo chce wymienic ml2 1,6 PN , nie wiem jaki był wcześniej lany , mam jeszcze takie jedno pytanie , jak wciskam sprzęgło przy włączonym silniku to słysze delikatnie jak cos tam sie kreci i zwalnia , jak by jakies łóżysko czy co , powiedzicie czy to normalne , to jest bardzo cichy dzwiek, moze jestem przewrazliwiony , a moze jest gdzies za mało oleju , piszczie posty , dzieki



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr cze 22, 2005 11:29

ja do swojego mk2 wlalem mobila gx-a pzekladniowy, a co do sprzegla moze sie zaczyna problem z lozyskiem , ale trudno mi powiedziec ja sie tego nie slyszy, ja u siebie mam tak ze jak delikatnie wcisne sprzeglo to slysze szum ale taki delikatny i stawiamna lozysko ale nic nie narazie nie dzieje wszystko dziala ok wiec jezdze . pozdro



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » śr cze 22, 2005 11:40

Olejnicy mówia ze najlepszy jest syntetyk. Ja do swojej mk II leję jaki dostanę od ojca bo mi zawsze załatwi jakiś przekładniowy. Drogich nie kupuję bo nie ma sensu do starego auta lać olej syntetyk za 50 zł za litr. A ze skrzynią wszystko jest ok i działa lepiej niż w mojej mk III na dobrym oleju syntetyku przekładniowym. :food:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr cze 22, 2005 11:44

A ja polecam QUAKER STATE. Lepszego jeszcze w skrzyni nie miałem.



Awatar użytkownika
michalpwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:29
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: michalpwl » śr cze 22, 2005 12:44

Ja polecam wlać olej do skrzyń automatycznych. Nie jest tak gęsty jak zwykły olej do skrzyń manualnych. Łatwiej dociera do wszelkich zakamarków. W moim Golfie po wymianie biegi zaczęły lepiej działać (skrzynia odżyła) a szczególnie drugi bieg :) który juz jest troszkę wyrobiony. Polecam !!!!!! Sprawdzone również na Audi 80 brata. Zdecydowanie lepiej działają synchronizatory. Pozdrowka !!!!


A man is as old as he feels and a woman as old as she looks ;)

Awatar użytkownika
michalpwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:29
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: michalpwl » śr cze 22, 2005 12:51

Co do tego dźwięku to myślę ze może to być łożysko dociskowe. Jeśli dzieje się to właśnie podczas wciśnięcia pedału sprzęgła. Ale to już lepiej sprawdzić u fachowca :grin:


A man is as old as he feels and a woman as old as she looks ;)

Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Post autor: JASKÓŁ » śr cze 22, 2005 15:29

Ja teraz nie pamiętam oznaczeń ale vw ma swoje normy kturych należy przestrzegać to jest chyba 75w-90 ale pomysł kolegi z olejem do skrzyń automatycznych wydaje mi się bardzo interesujący .....

:bigok: :pub: :bigok:



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw cze 23, 2005 00:13

Norma w mk2 przewiduje GL-4 80W lub 80W90,ale pytałem w serwisie VW i powiedzieli,że mozna lać 75W90 ale tylko GL-4.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw cze 23, 2005 00:17

taz pisze:A ja polecam QUAKER STATE. Lepszego jeszcze w skrzyni nie miałem.
A kiedy kupowałeś tego Quekera,bo ciężko jest go dostać,a słyszałem już od niejednego,że to b.dobre oleje?Teraz to chyba występuje pod nazwą Midland



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 465 gości