obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

obroty silnika

Post autor: tursky » pn paź 15, 2007 09:10

Moj problem z obrotami silnika juz trwa jakis czas ale nie wiedzialem co jest przyczyna. Dzisiaj obroty skoczyly mi do 3500 potym jak dokladnie zalozylem obudowe filtra powietrza na gaznik. Wczesniej mechanik zalozyl to niedokladnie tak, ze na gazniku byla spora szczelina i ale obroty byly ok. Ale skoro tam jest dziura to gaznik pobiera brudne powietrze, tak? w czym rzecz, dlaczego jak nie ma szczeliny to obroty sa ok? lece do pracy, odezwe sie wieczorkiem. Dzieki!!!

[ Dodano: 15 Paź 2007 17:14 ]
koledzy pomozcie bo zaczyna mnie ten silnik denerwowac!!!



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn paź 15, 2007 20:33

Gaznik w silniku RP? Raczej przepustnica a filtr powietrza jest za prawa przednia lampa.
Sprawdz linke od gazu- powinna miec minimalny luz. Mozesz miec uszkodzony silnik krokowy na przepustnicy. Silnik RP mozna zdiagnozowac za pomoca kodow blyskowych. Poszukaj na forum a napewno znajdziesz opis jak to zrobic



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » pn paź 15, 2007 20:40

ten silnik RP to moj blad. Ja mam 1.6 75 KM. Filtr mam zaraz nad gaznikiem taki kwadratowy. A od czego jest ten silniczek krokowy?

[ Dodano: 15 Paź 2007 20:57 ]
Gafe silnikowa juz poprawilem, lecz problem obrotow nie rozwiazany. Przed chwila zalozylem ta obudowe filtra tak jak ma byc i przez 30 sekund bylo dobrze lecz potem nagle obrotki juz skoczyly do 3 tys. Jak jest wspomniana szpara miedzy gaznikiem a obudowa problem pojawia sie duuzo pozniej i obroty skacza max do 2 tys. Co jest? czasami na rozgrzanym silniku obroty sa wysokie przez jakies 10 minut potem znow na chwile wszystko jest ok. czy to rzeczywiscie jest wina tej obudowy? boli mnie to ze jak jest dziura na gazniku to gaznik zaciaga sie brudnym powietrzem. Pytalem mechanika ale on to sie chyba zna ale na kosiarkach... czekam na pocieszajaca porade...narka!



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn paź 15, 2007 21:06

U ciebie jest gaznik wiec nie wiem czy masz krokowca , w RP jest.
Jak bede mial jutro chwile czasu to zamieszcze ci na forum fotki ksiazki gdzie jest opisana regulacja i naprawa twojego gaznika



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » wt paź 16, 2007 15:23

bede czekal cierpliwie. Zauwazylem tez ze gdy obroty sie zawieszaja na np. 2000 to pedal gazu jest nizej tak jakby sie zacinal, ale linka chodzi swobodnie, mam nowa linke w bagazniku ale boje sie zabierac za wymiane bo nie wiem jak przedostac sie do kabiny i pedalu gazu. Ale by do tego wtedy miala obudowa filtra? dzisiaj rano obroty cazinaly sie az w granicach 4000, pozniej po poludniu juz bylo dobrze. Czyzby jednak linka na zimnie sie zacinala?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt paź 16, 2007 16:53

odepnij linke od gaznika i zobacz jak wtedy zachowuje sie silnik. Dodawaj gazu za pomoca ciegna przy gazniku, byc moze to wina linki

[ Dodano: 16 Paź 2007 17:14 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 16 Paź 2007 17:20 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 16 Paź 2007 17:24 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



cinek26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 16, 2007 16:51
Lokalizacja: 10603898

Post autor: cinek26 » wt paź 16, 2007 17:30

potrzebuje pomocy bo wymienilem gaznik pierburg 2 ee kilka dni temu na drugi bylo oki przez 2 dni i teraz znowujest cos nie tak bo na benzynie auto nie za bardzo chce isc gdy mu przydusze czuje jakby szarpniecia i tak jakby mialo za mala dawke paliwa a na gazie to szkoda slow rzuca nim nie wiem co jest pomocy ?

[ Dodano: 16 Paź 2007 17:34 ]
agrala, a i drugi pytanko mam silnik 1,6 z 92 roku w golfie 2 czy jest tam ta sonda lambda czy cos bo o niej czytam i to moze jej wina ze samochod nie zabardzo chce isc jesli jest to gdzie i jak sprawdzic czy ona jest oki



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt paź 16, 2007 17:43

Podaj oznaczenie silnika to ci napisze czy masz sonde. Jezeli jest to powinna byc miedzy kolektorem wydechowym a katalizatorem lub pierwszym tlumikiem. Czasami sonda jest w katalizatorze- silnik NZ.
Jezeli masz pierwsza generacje gazu- sruba do regulacji na wezu miedzy reduktorem a przepustnica to wtedy to nie jest wina sondy

[ Dodano: 16 Paź 2007 17:46 ]
jeeli chodzi o 1.6 to tylko sinik PN ma sonde i jest na gazniku pierburg 2E2 lub 2EE

[ Dodano: 16 Paź 2007 17:57 ]
nie macie czasami na podszybiu kolo zbiornicza od plynu, zbiorniczka podcisnieniowego od gaznika. Przt tych gaznikach wydaje mi sie ze powinien tam byc-jezeli jest to sprawdzcie wszystkie weze od podcisnienia bo moze ciagnie lewe powietrze i przez to obroty warjuja

[ Dodano: 16 Paź 2007 18:32 ]
Te gazniki lubia sie psuc :jezor:



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » wt paź 16, 2007 19:32

dzieki wielkie za fotki, takie cos to ja rozumiem. Naprawde mi pomogles. Punkcik za profesjonalna pomoc! jeszcze raz wielkie dzieki!!!!!!



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt paź 16, 2007 19:41

to i ja się podepnę pod temat :chytry:
w jaki sposób ustawić skład mieszanki w silniku PN (ten z Pierburgiem 2ee)
agrala co to masz w ogóle za książeczkę w pdf.-ie??
jak możesz to podeślij na krissek.p@wp.pl :bajer:



cinek26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 16, 2007 16:51
Lokalizacja: 10603898

Post autor: cinek26 » wt paź 16, 2007 21:17

agrala, A przy katalizatorze nic nie ma ani w pierwszym tlumiku a fakt mam na wezu do gaznika duza srube to pewnie to czyli mam 1 generacje gazu czyli to nie sonda nie rozumiem juz tego samochodu na tamtym gazniku szedl a teraz nie za bardzo poza tym zaczyna na benzynie sie jakby dusic nie wiem co jest ja mu gazu a on sie dusi i slabnie



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt paź 16, 2007 22:15

krissek pisze:to i ja się podepnę pod temat :chytry:
w jaki sposób ustawić skład mieszanki w silniku PN (ten z Pierburgiem 2ee)
agrala co to masz w ogóle za książeczkę w pdf.-ie??
jak możesz to podeślij na krissek.p@wp.pl :bajer:
jutro ci wstawie regylacje gaznika 2EE
Mam ksiazki w pdfie tyle ze one maja po ok 70 mega wiec nici z przeslania, chyba ze masz jakis inny sposob

[ Dodano: 16 Paź 2007 22:32 ]
cinek26 pisze:agrala, A przy katalizatorze nic nie ma ani w pierwszym tlumiku a fakt mam na wezu do gaznika duza srube to pewnie to czyli mam 1 generacje gazu czyli to nie sonda nie rozumiem juz tego samochodu na tamtym gazniku szedl a teraz nie za bardzo poza tym zaczyna na benzynie sie jakby dusic nie wiem co jest ja mu gazu a on sie dusi i slabnie
podaj oznaczenie silnika to sprawdze czy masz sonde
Zalozyles taki sam gaznik czy inny bo sa 2EE i 2E2
Te gazniki lubia sie psuc

[ Dodano: 16 Paź 2007 22:36 ]
sprobuj odlaczyc na noc akumulator a rano odpalic na benzynie dopuki sie nie nagrzeje i nie wlaczy wentylator. To czasami pomaga przy elktroniceje-jezeli masz sterwonik pod plastikiem w podszubiu pod maska



Bennyab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 16, 2007 22:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bennyab » wt paź 16, 2007 23:01

Czesc mam taki problem jezeli ktos moze pomoc to prosze o rade. Mam problem z obrotami silnika przy uruchamianiu jest ich tylko 500 obr/min i po chwili samochod gasnie i ciezko go pozniej odpalic. Nie dawno wyminielem silnik krokowy na poczatku bylo dobrze a pozniej wszystko znowu zaczelo sie psuc co moze byc przyczyna HELLP


Artur

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr paź 17, 2007 06:01

Bennyab pisze:Czesc mam taki problem jezeli ktos moze pomoc to prosze o rade. Mam problem z obrotami silnika przy uruchamianiu jest ich tylko 500 obr/min i po chwili samochod gasnie i ciezko go pozniej odpalic. Nie dawno wyminielem silnik krokowy na poczatku bylo dobrze a pozniej wszystko znowu zaczelo sie psuc co moze byc przyczyna HELLP
CO to za silnik?
W opisie masz Rp ale w MK3 nie bylo takich



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości