Plywaja obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 14, 2007 14:11

jaroslawkonopka pisze:teh fachman powiedzial ze w silniku z wtryskiem nie da sie ich w zaden sposob zwiekszyc, autko jest dosc stare etc i jedyna opcja to zmiana jakiegos chipa sterujacego wtryskiem+ ewentualne czysczenie calego ukladu wtryskiwaczy koszt okolo 500zl
powiem jedno zmien mechanika bo ten to naciagacz w dodatku o wtryskach ma takie pojecie jak ja o hodowli tunguskiej odmiany modliszki wodnej.
jaroslawkonopka pisze:przewody wysokiego napiecia wciaz stare ale wedlug tego mechanika ich wymiana niczego nie zmieni
niestety przewody jak i kazdy inny element ukladu zaplonowego ma ogromny wplyw na prace silnika. Takze jesli kable sa juz stare moze warto pomyslec o nowych. Zreszta mozesz je sprawdzic na przebicie, w ciemnym pomieszczeniu spryskujesz je woda i obserwujesz czy gdzies iskrzy lub czy zmienila sie praca silnika. Mozesz je tez zawsze pomacac co jednak moze nie byc przyjemne...
jaroslawkonopka pisze:te niskie obroty stpniow sie znizaly znizaly od jakis 5000km i teraz jest dosc kiepko
to wskazuje albo na zuzywanie sie jakiegos elementu albo na przytykanie sie czegos. Mozesz zastosowac jakis ogolno dostepny srodek do czyszczenia ukladow wtryskowych ktory dolewa sie do paliwa, pozatym mozesz wykrecic i przeczyscic przepustnice, sprawdzic czy gdzies nie dostaje sie lewe powietrze. To w sumie kosztowac cie bedzie niewiele a moze pomoc i zrobisz to we wlasnym zakresie.
agrala pisze:spruboj odlaczyc kleme na noc i w ten sposob zresetowac ECU, moze masz jakies bledy w ECU
to tez dobry pomysl i nic nie koszytuje, we wlasnym zakresie mozesz tez sprawdzic sonde lambda.
jaroslawkonopka pisze:te kable nie sa najlepsze ale nie wydaje mi sie zeby az taki mialy wplyw na prace silnika na jalowych obrotach
no to ci sie zle wydaje, mozesz nawet nie odpalic przy zlych kablach.
jaroslawkonopka pisze:wiecie problem w tym ze to autko ma juz swoje lata, zmiana teraz po kolei podejrzanych czesci po kolei to troche kosztowac bedzie - i w pewnym momencie to sie staje bez sensu
to zrob najpierw to co kosztuje najmniej a nie pchaj sie w jakies wymiany ECU czy co ci tam jeszcze ten gosc doradzal.
Red Erik pisze:z tego co pamiętam to o pływających obrotach w NZ-ach było już mase, i wszystko sprowadzało się do TTTM- ten typ tak ma.
panowie, zawsze przyczyna problemow jest mala usterka :) i nic na to nie poradzimy trzeba byc wytrwalym. Powodzenia



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » ndz paź 14, 2007 14:37

I jak? rozwiązałeś problem? Sposób na podwyższenie obrotów już Ci podałem. Spróbowałeś?



jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

Post autor: jaroslawkonopka » pn paź 15, 2007 23:13

KamilW pisze:
jaroslawkonopka pisze:teh fachman powiedzial ze w silniku z wtryskiem nie da sie ich w zaden sposob zwiekszyc, autko jest dosc stare etc i jedyna opcja to zmiana jakiegos chipa sterujacego wtryskiem+ ewentualne czysczenie calego ukladu wtryskiwaczy koszt okolo 500zl
powiem jedno zmien mechanika bo ten to naciagacz w dodatku o wtryskach ma takie pojecie jak ja o hodowli tunguskiej odmiany modliszki wodnej.
no moze i masz racje-zreszta teraz to nie ma znaczenia, jestem akurat w niemczech i raczej do polski szybko sie nie wybiore, stad tak naprawde jest ten lopot bo tutaj ustalenie u jakiegos fachmana przyczyny moze duuuzo kosztowa, stad chcialbym wiedziec co doega bolidowi i dopiero jechac do fachmana
jaroslawkonopka pisze:przewody wysokiego napiecia wciaz stare ale wedlug tego mechanika ich wymiana niczego nie zmieni
niestety przewody jak i kazdy inny element ukladu zaplonowego ma ogromny wplyw na prace silnika. Takze jesli kable sa juz stare moze warto pomyslec o nowych. Zreszta mozesz je sprawdzic na przebicie, w ciemnym pomieszczeniu spryskujesz je woda i obserwujesz czy gdzies iskrzy lub czy zmienila sie praca silnika. Mozesz je tez zawsze pomacac co jednak moze nie byc przyjemne...
znaczy ze jesli beda iskrzyc w ciemnosci tzn ze sa kiepskie i zmienic?
ten mechanik w polsce jeszcze sprawdzal je i stwierdzil ze sa ble ale ze to nie gra roli w tym przypadku-zreszta juz o tym pisalem, moge je zmienic ale czy to cos da
jaroslawkonopka pisze:te niskie obroty stpniow sie znizaly znizaly od jakis 5000km i teraz jest dosc kiepko
to wskazuje albo na zuzywanie sie jakiegos elementu albo na przytykanie sie czegos. Mozesz zastosowac jakis ogolno dostepny srodek do czyszczenia ukladow wtryskowych ktory dolewa sie do paliwa,
to juz przerobilem i lalem do benzyny to cos czyszacego wtryskiwacze ale nic nie daje, leje to zreszta dosc systematycznie od jakiego czasu

pozatym mozesz wykrecic i przeczyscic przepustnice,
ktore to cos to przepustnica i jak ja przeczyscic-chetnie bym to zrobil ale nie umiem jej zlokalizowac-sorki

sprawdzic czy gdzies nie dostaje sie lewe powietrze. To w sumie kosztowac cie bedzie niewiele a moze pomoc i zrobisz to we wlasnym zakresie.
jak sie sprawdza to lewe powietrze?bo mnie ciezko cos zauwazyc, nie mowiac juz o slynnej odmie-nie wiem w ktorym to jest miejscu i odpukac nigdy nie mialem z nia klopotow
agrala pisze:spruboj odlaczyc kleme na noc i w ten sposob zresetowac ECU, moze masz jakies bledy w ECU
to tez dobry pomysl i nic nie koszytuje,
odlacze aku na noc ale daja sobie obciac glowe ze to nie to

we wlasnym zakresie mozesz tez sprawdzic sonde lambda.
jak sprawdzic sonde lamba w prosty sposobrosze wytlumaczcie laikowi
jaroslawkonopka pisze:te kable nie sa najlepsze ale nie wydaje mi sie zeby az taki mialy wplyw na prace silnika na jalowych obrotach
no to ci sie zle wydaje, mozesz nawet nie odpalic przy zlych kablach.
jaroslawkonopka pisze:wiecie problem w tym ze to autko ma juz swoje lata, zmiana teraz po kolei podejrzanych czesci po kolei to troche kosztowac bedzie - i w pewnym momencie to sie staje bez sensu
to zrob najpierw to co kosztuje najmniej a nie pchaj sie w jakies wymiany ECU czy co ci tam jeszcze ten gosc doradzal.
Red Erik pisze:z tego co pamiętam to o pływających obrotach w NZ-ach było już mase, i wszystko sprowadzało się do TTTM- ten typ tak ma.
panowie, zawsze przyczyna problemow jest mala usterka :) i nic na to nie poradzimy trzeba byc wytrwalym. Powodzenia
dzieki za porady
problem w tym ze zawsze traktowalem autko jako magiczne pudelko i nie lubie w nim grzebac nie majac pewnych instrukcji i sprawdzonych rad

pozdrawiam

jas



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » wt paź 16, 2007 12:31

Witam ja mam taki sam silnik co ty. Za falujące obroty odpowiedzialny jest Silniczek krokowy jest on zamontowany na metalowej rurce gdzie łaczą się trzy węże. Pożycz sobie od kogoś taki silniczek i sprawdz czy to jest to.


SzalonyKoleś

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt paź 16, 2007 16:56

RychuK pisze:Witam ja mam taki sam silnik co ty. Za falujące obroty odpowiedzialny jest Silniczek krokowy jest on zamontowany na metalowej rurce gdzie łaczą się trzy węże. Pożycz sobie od kogoś taki silniczek i sprawdz czy to jest to.
W ktorym miejscu masz ten silniczek. Ja mam taki sam silnik i w moim obroty reguluje sie srubka na przepustnicy-nie ma tam zadnego silniczka krokowego. Przy innych silnikach jest. Moze masz inna wersje. Wrzuc fotke tego silnczka bo chyba cos pokreciles



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości