problem z liczydłem od kilometrów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
A.M.D
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:51
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

problem z liczydłem od kilometrów

Post autor: A.M.D » pn paź 15, 2007 20:19

Witam

Panowie mam taki problem zacina się rolka która wskazuje przejechane metry na pozycji zero a gdy ona się zatnie to również i główny licznik też nie nabija przejechanych kilometrów?

mam taki mały patent w postaci pstryczka w przycisk resetowania przejechanych kilometrów i rolka rusza dalej od 1 do 9 idzie dobrze wchodzi na zero i znów się zatrzymuje

mam takie pytanie może da się coś z tym zrobić żeby dolne liczydło nie przeszkadzało w poprawnym działaniu głównego licznika kilometrów?
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2007 20:48 przez A.M.D, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
woytasss_81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: woytasss_81 » pn paź 15, 2007 20:29

Oba liczydła napedzane są z tego samego ślimaka, z tej samej linki, mozna by rozebrac licznik i zdemontowac rolke dzienną. Proponuje kupic licznik uzywany, nie ma znaczenia z jakiego modelu, byle by był do 220km/h, jesli to jest licznik firmy VDO to przekładnia będzie 950. W tedy przekładasz samą tarcze z mechanizmem, ewentulalnie mozna nastawic przybliżony przebieg i jechac dalej, koszt takiego licznika to 80-120 zł

[ Dodano: 15 Paź 2007 20:38 ]
Kolego spróbuj jeszcze przeczyscic ten mechanizm w środku, może poprostu dostał sie tam jakis kurz ze starosci, można użyc jakiegoś preparatu w sprayu, tylko ostrożnie żeby tarczy nie uszkodzic.



Awatar użytkownika
A.M.D
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:51
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Post autor: A.M.D » pn paź 15, 2007 20:50

czy łatwo jest wymontować licznik z deski rozdzielczej czy muszę zwrócić na coś uwagę na zatrzaski itp pytam dlatego ze posiadaczem auta jestem od wczoraj i dopiero go poznaje czy WD 40 to dobry preparat na ten mechanizm ?



Awatar użytkownika
woytasss_81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: woytasss_81 » pn paź 15, 2007 20:59

Możesz delikatnie popsikac WD 40, aby sie tam dostac to musisz wyjąc radio oraz kieszeń na radio, w górnej czesci kieszeni jest wkret mocujący ramke. Nastepnie wymontowac wszystkie wyłączniki na desce, za nimi sa tez srubki mocujące ramke. Te suwaki od dmuchawy tez trzeba wymontowac. Po zdjeciu ramki wokół licznika nalezy odkrecic licznik (2 sruby w górnej czesci licznika) oraz odłączyc linke, w tym celu najlepiej jest wymontowac dolną półke, wkładasz reke od spodu i zdejmujesz linke, jest na takim elemencie samozatrzaskowym, śmiało siły trzeba użyc. Jeśli posiadasz komputer MFA to musisz jeszcze odłączyc wężyk od podciśnienia. Do 90 roku liczniki od strony zasilania były na 2 kostkach, młodsze na jednej. W tedy mozesz wyjąc licznik, kierownicy nie trzeba zdejmowac, rozebrac i przeczyscic.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 274 gości