problem z rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

macmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 10, 2006 14:21
Lokalizacja: LUBUSKIE
Kontakt:

Post autor: macmaster » sob paź 13, 2007 23:43

akumulator moze nie trzyma a co do lewego poboru prądu radio moze brac u mojego brata tak bylo zrobil dodatkowy wyłacznik dla radia i juz bez problemu a nowy accu miał


www.ebay.de
www.auto.de
www.autoscout24.de
www.marktplaats.nl
www.devondst.nl

macmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 10, 2006 14:21
Lokalizacja: LUBUSKIE
Kontakt:

Post autor: macmaster » ndz paź 14, 2007 12:12

jak maz mozliwosc to wyciagnij accu, naladuj go i przez 3-4 dni sprawdzaj napiecie jak po 4 dniach wartosc napiecia spadnie ponizej 12volt to moze byc accu padniety
jeszcze sprawdz napiecie przy starcie silnika jak jest duzy spadek to tez cele moga byc uszkodzone, sprawdzałes elektrolit tez ma znaczenie mozna zmiezyc specjalna miarka


www.ebay.de
www.auto.de
www.autoscout24.de
www.marktplaats.nl
www.devondst.nl

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz paź 14, 2007 12:58

Mam podobny problem, jak auto stoi 3/4 dni to kapa aku pada, aku mam nowy prąd ładowania 14,2V, tylko w moim przypadku wine ponosi radio, też mam dobre ale jednak, pobór prądu przy wyłączonym jest tak duży (0,8 A) że aku pada po 4 dniach, też zrobiłem sobie dodatkowy włącznik, pamięci oczywiście nie mam ale też problemy z zapalaniem się skończyły

[ Dodano: 2007-10-14 ]
KERAJNT pisze:pochodzil z 5góra dziesiec sekund i jak reka odjal niemozliwe zeby sie naladowal
nie naładował się ale prąd w celach wzbudził się w wystarczającym stopniu by rozrusznik zakręcił silnikiem, miałem identycznie


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz paź 14, 2007 13:04

KERAJNT pisze:bede musial spróbowac z tym radiem
nic prostszego wyjmij całkowicie radio i zostaw goferka na 4 dni, zakład o browara że zapali bez problemu :)


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
ssuchyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 20:26
Lokalizacja: LUBLIN-CENTRUM
Kontakt:

Post autor: ssuchyy » ndz paź 14, 2007 13:07

jak ja miałem podobny problem okazało sie ze kabel od podswietlenia tablicy rej. był przeciety w miejscu gdzie klapa tylna sie łączy z nadwoziem(gumowy łącznik) tam było zwarcie:) :kac:



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz paź 14, 2007 13:12

najprościej podpiąć amperomierz pod aku, sprawdzić jaki jest pobór prądu, jeśli będzie zbyt duży, to należy po kolei wyjmować bezpieczniki i obserwować kiedy spadnie, w momencie spadku będziemy wiedzieć w którym obwodzie jest zbyt duży pobór i tu jest zabawa :grin: trzeba sprawdzić cały obwód chroniony wyjętym bezpiecznikiem


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz paź 14, 2007 13:17

po podpięciu amperomierza zacznij od wyjęcia radia, z tego co wyczytałem na forum radio stanowi problem tego typu w 80% przypadków nie zależnie od producenta radioodtwarzacza, kolejne 10% to wadliwy lub źle zamontowany autoalarm a pozostałe 10% to instalacja,

ps. wejdź do auta pozamykaj wszystkie drzwi i zobacz czy w bagażniku nie pali się lampka, zawieszający się krańcowy też jest dość częstym problemem.


Jak się nie da jak się da

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości