dziwne zacieki na szybie przedniej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

dziwne zacieki na szybie przedniej

Post autor: pakob » pt paź 12, 2007 22:58

Witam Pytanie z pozoru smieszne - czym myjecie szyby? Ostatnio po wizycie w myjni recznej mam na szybie zacieki tzw."gesia skorke"Niczym nie moge tego syfu zmyc - podejrzewam ze to jakis silikon uzyty do ulatwienia splukania nadwozia i nablyszczenia karoserii po wytarciu ircha.Sytuacje pogarszaja jeszcze wycieraczki (4 miesieczne Valeo Silencio) ktore po przejsciu jeszcze gorzej marza.Robilem juz wszystko ze zmywaniem szyb preparatami do odtluszczania w kuchni typu AJAX i dalej pupa.Mylem tez wycieraczki.Na krotko bylo ciut lepiej ale po kilku dniach to sama.Poradzcie cos bo o zmroku mozna sie zabic :grrr:



Awatar użytkownika
TasAcoS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:36
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: TasAcoS » pt paź 12, 2007 23:42

mam identyczny problem więc dołączam się do pytania
noc lekka mżawka i max 40 km/h jak nie pada to widoczność super w dzień też , najgorzej właśnie w nocy jak pada i jedzie autko z naprzeciwka
szukałem już trochę ale raczej nic ciekawego nie doczytałem



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » sob paź 13, 2007 14:02

mozna spróbować umyś szybe zmywaczem silikonowym dostępnym w sklepach z farbami samochodowymi albo benzyna ekstrakcyjna



ralfi33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 12, 2007 08:55
Lokalizacja: SILESIA

Post autor: ralfi33 » sob paź 13, 2007 15:05

panowie szyba jest zatłuszczona woskiem albo innym syfem używanym w myjni ja tez to przerabiałem polecam przetrzeć szybę i wycieraczki spirolem albo innym tego typu fluidem na bazie procentów



Awatar użytkownika
dc35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 11, 2006 20:13
Lokalizacja: OSTROVIA
Kontakt:

Post autor: dc35 » sob paź 13, 2007 15:54

ja tez proponuje odtłuścic szybe np.benzyna extrakcyjną albo jakimś dezaturaksem...



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » ndz paź 14, 2007 01:14

dzisiaj walczylem z ta szyba ponownie.Okrzyczany Shell do szyb co to niby zmywa wosk tez polegl.Zaczalem przecierke odmrazaczem CarPlan bo zawiera sporo izopropanolu(alkoholu propylowego) i efekt byl najlepszy ale nie doskonaly.W sloncu widac ze szyba jest tlusta wystepuja na niej takie maziaje jak po roztartym np.masle na szkle.Uff oszalec mozna.Trzeba by sprobowac czystego izoprop. ponoc do czyszczenia kartridzy do drukarek jest tez stosowany wiec w hurtowniach komp. popytam.Sprobuje tez benzyna ekstrakcyjna choc juz kiedys stosowalem ja ale bez specjalnych efektow.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 340 gości