szyba MK III - skrzypienie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

szyba MK III - skrzypienie

Post autor: Baltazar » pn cze 20, 2005 13:43

jak opuszczę trochę szybę i jadę po nierównym terenie to strasznie mi ona "skrzypi"... jest jakieś lekarstwo na to? mam wrażenie że zaraz mi ona wyleci z drzwi ;) takie wydaje dźwięki..

a może coś z prowadnicami jest? szyby są manualne na korbkę.. czytałem gdzieś że powinno się konserwować podnośniki bo inaczej kiedyś padną...

tak więc, moja prośba o diagnozę co może być przyczyną tego upierdliwego skrzypienia i jak temu zaradzić..?


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » pn cze 20, 2005 15:04

Dołączam do prośby. Przydałby się opis zdejmowania tapicerki z drzwi i sposób konserwacji linek + jakieś usztywnienie tych dzwoniących szyb...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2005 22:02

Sama szyba dzwoni? A może mechanizm opuszczania sie poluzował, albo uderza jakieś cięgno lub linka o szybe lub blachę.
Sciągnąć tapicerke łatwo: zdjąć dekielki od uchwytów, 2 śruby mocujące je odkręcić, wykręcić rygielek, oderwać od dołu tapicerkę, potem wyciągnąć ją od góry, powoli, po drodze odpiąć przewody jak jakieś są, odkleić folię. Postukać po dzrzwiach, na pewno wyjdzie co jest grane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn cze 20, 2005 22:22

Mam to samo, ale u mnie jeszcze dochodzi jej latanie we wszystkie strony, sprawdzalem wszystko mocowanie na szynie jest wporzadku, wiec chyba uszczelki sa juz wyrabane. Na moj gust to powinienes przestawic szybke na szynie: poluzowac dwie srubki i przestawic ja albo do przodu samochodu albo do tylu. Pewnie jest za ciasno w uszczelce w pionowym miejscu co idzie od rygielka. Tak po za tematem ile kosztuje nowa uszczelka do mk3??


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » wt cze 21, 2005 08:21

dzięki za rady, będę musiał w weekend posiedzieć przy tym bo nawet jak szybko jadę z otwartym oknem to szyba mi lata.. jakoś coś nie tak jest - wcześniej tak nie było..


Pozdrawiam,
Baltazar

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości