Sprzęgło w podłodze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Sprzęgło w podłodze

Post autor: reloo » pn paź 08, 2007 16:35

Witam,
wczoraj, jak juz dojezdzalem pod dom bez zadnego ostrzezenia pedal sprzegla wpadl mi do oporu i tak juz zostal. Wczesniej nie bylo zadnych objawow wskazujacych na to ze cos moze byc nie tak. pedal jest zmontowany z jakas sprezyna, wiec jak go reka ustawie w normalnym polozeniu to tak zostaje, ale wystarczy go troche po[chnac i znowu wpada w podloge. Wczoraj bylo juz ciemno wiec nawet nie bardzo mialem jak posprawdzac. dzisiaj na razie nie mam dostepu do auta, ale co radzicie zebym posprawdzal?
Linka?Docisk?
z gory dzieki za odpowiedz
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2007 16:36 przez reloo, łącznie zmieniany 1 raz.



Tomek MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 20:08
Lokalizacja: z woj. Łódzkiego

Post autor: Tomek MK2 » pn paź 08, 2007 16:42

wg mnie to pewnie linka poszła Wątpie żeby docisk bez żadnego wcześniej "sygnału" nawalił Byłoby to wtedy wyczuwalne np. hałasem

[ Dodano: 08 Paź 2007 16:43 ]
wg mnie to pewnie linka poszła Wątpie żeby docisk bez żadnego wcześniej "sygnału" nawalił Byłoby to wtedy wyczuwalne np. hałasem

[ Dodano: 08 Paź 2007 16:43 ]
wg mnie to pewnie linka poszła Wątpie żeby docisk bez żadnego wcześniej "sygnału" nawalił Byłoby to wtedy wyczuwalne np. hałasem


za szybki... ;-)

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn paź 08, 2007 17:37

prawdopodobne jest ze linka sie zerwala. Obejrzyj bo moze sie odkrecilo mocowanie linki przy skrzyni i sie wyslizgnela



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn paź 08, 2007 20:20

Witam
Na bank wyleciał bolec z końca linki. Oczywiści linka do wymiany w takim przypadku.
Sprawdź czy nie zgubiłeś takich blaszek które trzymaja linkę do łapy. Nie ma bowiem tych blaszek w zestawach z linkami(nie wiem czy we wszystkich) .
Koszt linki to jakies 25zł - tanszy zamiennik.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » czw paź 11, 2007 20:14

na pewno linka, rozwalila sie jak jakis sznurek :P
no i teraz szukam jakiejs linki, chcialbym zeby byla z samoregulatorem. Mowia ze moga mi sciagnac Kagera za 140, ew sachsa za 50 (nie sa pewni czy jest z samoregulatorem, ale sadzac po cenie pewnie nie :? ) wiec pewnie wezme tego kagera. zwykly mechaniczyna poradzi sobie z zalozeniem czegos takiego? nie spartoli?


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » czw paź 11, 2007 22:19

Reloo pisze:chcialbym zeby byla z samoregulatorem
Ja tam bym to sobie wybil z glowy. Linke wymienialem jakies pare dni temu i tak:
Ma bys z samoregulacja w sklepie chca 90-170zl !! :grrr: Wiec kupujemy lineczke ze starszego golfa bez samoreg. Ja kupilem nowa linke za 31zl + zestawik do mocowania w lapie sprzegla za 15zl. Linka rozni sie tylko tym,ze zamiast samoregulacji mamy wykrecany mozna powiedziec koniec pancerza. Mamy tam okolo 8cm regulacji. Jeszcze tylko zakladamy ze starej linki taki gumowy krazek ktory wlazi w mocowanie linki do silnika(trzyma pancerz przy silniku) ucinamy tak z 1cm od konca tego sutka :chytry: zeby przeszegl grzybek nowej linki. Ja linke naciagnalem tak,zeby byl ok 1mm luzu na lapie.
I wszystko gra za 46 zl. a nie za 100 czy 150. I mam pewnosc,ze nic mi teraz nie siadzie za 100km.

[ Dodano: 11 Paź 2007 22:28 ]
Reloo pisze:zwykly mechaniczyna poradzi sobie z zalozeniem czegos takiego? nie spartoli?
I tu jesli chodzi o linke z samoregulacja nie bylbym na 100% pewny,ze nie "spartoli".


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

kubers
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw sie 17, 2006 19:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubers » czw paź 11, 2007 23:49

tomaszvw pisze:Ja tam bym to sobie wybil z glowy. Linke wymienialem jakies pare dni temu i tak:
Ma bys z samoregulacja w sklepie chca 90-170zl !! Wiec kupujemy lineczke ze starszego golfa bez samoreg. Ja kupilem nowa linke za 31zl + zestawik do mocowania w lapie sprzegla za 15zl. Linka rozni sie tylko tym,ze zamiast samoregulacji mamy wykrecany mozna powiedziec koniec pancerza. Mamy tam okolo 8cm regulacji. Jeszcze tylko zakladamy ze starej linki taki gumowy krazek ktory wlazi w mocowanie linki do silnika(trzyma pancerz przy silniku) ucinamy tak z 1cm od konca tego sutka zeby przeszegl grzybek nowej linki. Ja linke naciagnalem tak,zeby byl ok 1mm luzu na lapie.
I wszystko gra za 46 zl. a nie za 100 czy 150. I mam pewnosc,ze nic mi teraz nie siadzie za 100km.
z tego co slyszalem, to samo regulator jest na jakis plastikowych pierscieniach.
Mi wlasnie strzelil, wymienie na bez samoregulacji. Jeden mocniejszy strzal ze sprzegla i juz po samoregulatorze.



Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » pt paź 12, 2007 13:14

kupilem zwykla linke, 30zeta kosztowala
do tego blaszki za 4zeta...
tomaszvw, co bylo w Twoim zestawie blaszek, ze kosztowaly 15?moze cos nie tak kupilem? :? u mnie byly 2 blaszki i gumka


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » sob paź 13, 2007 13:52

Reloo pisze:co bylo w Twoim zestawie blaszek, ze kosztowaly 15?moze cos nie tak kupilem? u mnie byly 2 blaszki i gumka
Byl klocek gumowy tak ok 300*150*300mm i dwie blaszki 1 z wycieciem i wglebieniem 2-a z dziurka. A ja myslalem,ze to mi sie okazja trafila :goof: Czytalem,ze koledzy z forum placili i po 35zl. lub wiecej sciagajac z ASO.


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

ralfi33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 12, 2007 08:55
Lokalizacja: SILESIA

Post autor: ralfi33 » sob paź 13, 2007 15:23

można spróbować nagwintować koniec linki tam gdzie przychodzi ona do łapy pod warunkiem że linka nie zerwała się z okucia i regulacje mamy za pomocą klucza /droga na skruty/



Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » sob paź 13, 2007 15:36

Kolega ma na mysli ten grzybek ? nie bardzo moge pojac ta metode. Samej linke nie da rady nagwintowac przeciez to nie jet drut tylko linka. A sam grzybek gwintowac to mamy zaledwie 10mm regulacji. Nie prosciej podlozyc jakas podkladke czy tulejke?


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » sob paź 13, 2007 20:03

dobra, linka zalozona
natomiast po zalozeniu daje sie slyszec lekkie ocieranie po wcisnieciu pedalu sprzegla. po puszczeniu pedalu sprzegla ocieranie ustaje. Ocieranie jest na prawde bardzo ciche i daje sie slyszec glownie dlatego ze jezdze bez radia i niestety mam cos co mozna nazwac sluchem absolutnym...co to moze byc?
jakis blad przy zakladaniu?


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » sob paź 13, 2007 20:13

Reloo pisze:dobra, linka zalozona
natomiast po zalozeniu daje sie slyszec lekkie ocieranie po wcisnieciu pedalu sprzegla. po puszczeniu pedalu sprzegla ocieranie ustaje. Ocieranie jest na prawde bardzo ciche i daje sie slyszec glownie dlatego ze jezdze bez radia i niestety mam cos co mozna nazwac sluchem absolutnym...co to moze byc?
jakis blad przy zakladaniu?
Moze linka jest za luźna i nie wysprzęgla do końca??? albo linka ociera o pancerz. Ja tak miałem, ale po kilku dniach eksploatacji wszystko było OK.


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » sob paź 13, 2007 22:13

tzn samo sie ulozy?
czy cos mam poregulowac?


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości