Dziwny dźwięk z silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
*SzUwAr*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 23:36
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: *SzUwAr* » czw paź 11, 2007 12:10

mam problem, w moi golfie 2 jest dziwny dźwięk dochodzący z silnika. Jest to jakby klekotanie diesla. ale tak dzieje się jedynie jak silnik jest zimny, kiedy się już zagrzeje ten dźwięk znika. co to może być i ile będzie mnie kosztować naprawa? moje mk 2 to 1.8 90 KM Silnik GU. PROSZĘ O RADĘ bo nie chcę żeby mnie gdzieś z warsztacie skroili. Pozdrawiam i dzięki wielkie z góry



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 11, 2007 12:52

Ten dzwięk o którym mówisz to popychacze zaworów. Masz kiepski olej więc je słychać. Jak się rozgrzeje i bardziej je na oliwi to wtedy już nie słychać.


SzalonyKoleś

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » czw paź 11, 2007 13:18

RychuK pisze:Ten dzwięk o którym mówisz to popychacze zaworów. Masz kiepski olej więc je słychać. Jak się rozgrzeje i bardziej je na oliwi to wtedy już nie słychać.
zgadzam sie ze to prawdopodobnie hydrauliczne samoregulatory popychaczy, ale to nie koniecznie wina kiepskiego oleju. Powodem moze byc juz ich zuzycie i trzeba bedzie myslec o wymianie. Koszt jednego to ok 20zl na allegro w gore a wymienic trzeba wszystkie czyli 8 lub 16 zaleznie od tego ilu zaworowy jest silnik
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 13:21 przez eidos, łącznie zmieniany 1 raz.



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 11, 2007 13:30

Też tak myślę, że już nadchodzi śmierć dla samoregulatorów. Ale piszą że jak zmnienisz olej to jeszcze możesz trochę pojeździć ale musi być to jakiś półsyntetyk. A ile masz już nabite na liczniku?


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
*SzUwAr*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 23:36
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

moje mk 2

Post autor: *SzUwAr* » pt paź 12, 2007 13:24

mam już nabite 180 000 i to jest gaźnik, nie wiecie ile będzie kosztować wymiana?

[ Dodano: 12 Paź 2007 13:26 ]
a właśnie mam zalany olej MOTUL mineralny. Powiedzieli mi że to takiego przebiegu muszę już lać mineralny. a co mam lać półsyntetyk?????????????!!!!!!!!!!!!!!!1



Awatar użytkownika
Pączek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: wt lut 13, 2007 21:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Pączek » pt paź 12, 2007 14:13

u mnie tez padly samoregulatory, zmienilem olej z lotosa na mobila polsyntetyk i troche ciszej chodzi, ale jest juz coraz glosniej.... radzilbym jak najszybciej to wymienic...... heh tylko jak pojedziedz do mechanika i powiedza Ci ze trzeba je wymienic a zeby je wymienic musza glowcie wyciagac itp itd, to uciekaj!!... mi tak powiedzial i krzyknal 300PLN za robocizne... :/


golf II 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100971
golf II gti 1.8 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3181458#3181458
golf II F&I VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=309212

Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KrzychoKa » pt paź 12, 2007 21:11

Zgadzam się z przedmówcami - samoregulatory!
Na zimnym silniku brak ciśnienia ("zero" smarowania) w kanalikach. Przebieg auta jest znośny, jaki masz olej mineralny czy półsynt.?
Zimny mineralny zatyka kanaliki w samoregulatorach = brak smarowania, niektórzy mówią że "doszczelnia" silnik(!), bo większa gęstość.
Przed naprawą sprawdź ciśnienie w cylindrach i ciśnienie oleju - może tam jest przyczyna, a wtedy wymiana tylko samoregulatorów nic nie da. Jeśli pomiar wykaże zodność z normą, to wymiana oleju na dobry półsyntetyk powinna załatwić sprawę. :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości