Mały problem z niedziałającym oświetleniem bagażnika/schowka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Mały problem z niedziałającym oświetleniem bagażnika/schowka

Post autor: stania-PL » śr paź 10, 2007 13:06

Witam
Mam mały problem od kąd mam mojego VW nie działa mi oświetlenie bagaznika i schowka przy pasażerze. Pierwsze podejrzenie padło na żarówki ale żarówki są OK. Kupiłem 3 nowe (takie jak postojowe) i nie działa. Próbowałem i W5W i inne i nic :( Bezpieczniki wszystkie przejżałem i też wszystkie są ok.

Po wyjęciu lampki z bagażnika i po sprawdzeniu próbówką okazuje się że napięcie jest na jednej "nóżce" czyli niby wszystko wporządku. Wygląda to mniej wiecej tak:
Obrazek
Po włożeniu żarówki napięcie jest na jednej nóżce i na drugiej (czyli chyba jest ok prąd przepływa przez żarówkę i napięcie pojawia się na dógiej nóżce) tylko nie swieci żarówka co jest ??
Nie mam już pomysłów co z tym fantem zrobić.
Może jakieś podpowiedzi ?
Pozdro
:satan:


<wymoderowano>

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr paź 10, 2007 13:12

Co do schowka to wymontuj go i obejrzyj mechanizm załączania lampki. Może tam coś nie łączy. Przy okazji sprawdź czy jest napięcie we wtyczce

[ Dodano: 10 Paź 2007 13:12 ]
oczywiście napięcie powinno być na włączonym zapłonie



Awatar użytkownika
workinger
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 18:42
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: workinger » śr paź 10, 2007 14:11

stania-PL, swiatlo w schowku zapala sie dopiero przy wlaczonych swiatlach...
przynajmniej jest tak u mnie niewiem jak z swiatlem w bagazniku


[size=167][b]NOWE FOTKI[/b][/size]
[b][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1402921#1402921[/url][/b]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/608dc8621ade775d.html][img]http://images22.fotosik.pl/190/608dc8621ade775dmed.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » śr paź 10, 2007 14:15

Heh ja wiem wiem, ale tak czy siak schowek nie świeci, robierałem ten mechanizm jest tam taka łopatka która przy otwarciu zwiera styki no i... niby dociska te styki niby wszystko wporzo niby napięcie jest tylko niby jak by żarówka nie świeciła :crazy: Nie mam pojęcia co z tym jest ...

Jest jeszcze jeden problem jak otwieram drzwi od kierowcy nie zapala mi się światełko w środku ani te w drzwiach (jak otwieram inne drzwi jest OK) dopiero jak wcisne przycisk otwórz/zamknij wszystkie drzwi dopiero się zaswieca ... Coś z elektryką mu nie halo ... :grrr:


<wymoderowano>

greg

Post autor: greg » śr paź 10, 2007 17:11

stania-PL, w jednym masz masę a w drugim napięcie tak (mówię o kable do lampki w schowku) - obejrzyj dokładnie taka cieniutką blaszkę z nibywidełkami na końcu - w moim przypadku widełki się wysunęły i sprężynka nie załączała napięcia



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » śr paź 10, 2007 23:42

greg pisze:stania-PL, w jednym masz masę a w drugim napięcie tak (mówię o kable do lampki w schowku) - obejrzyj dokładnie taka cieniutką blaszkę z nibywidełkami na końcu - w moim przypadku widełki się wysunęły i sprężynka nie załączała napięcia
Dzieki jutro wszystko dokładnie oblukam :)


<wymoderowano>

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 449 gości