pierscienie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darek2504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:22
Lokalizacja: dolnośląskie Lubań

pierscienie silnika

Post autor: darek2504 » wt paź 09, 2007 22:59

Czy ktoś może mi podać koszty związane z zakupem i wymianą pierscieni tłokowych golf IV 1,6 benz



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr paź 10, 2007 07:41

witam.
swego czasu walczyłem z tym problemem. za oryginalne pierścienie tłokowe do 1,6 ASO winszowało sobie ok 160 za komplet na 1 cylinder (2 pierścienie kompresyjne i 1 zgarniający olej (ten ostatni składał się z 3 elementów)). koszt kompletu jest łatwy do policzenia. dodam że oryginały miały napis made in Turkey :)
zamienniki np: Goetze są o niebo tańsze -do 40 złych za komplet (inter cars). Swego czasu przeprowadziłem małe dochodzenie i wiem że na pierwszy montaż idą pierścienie Kolbenschmit (nie wiem jak się to pisze). jak poszukasz to możesz sobie takie ściągnąć -bez znaczków VW, będzie taniej -dużo taniej niż w ASO.
koszt wymiany zależy od warsztatu. ale myslę że w 1000 złych byś się zmieścił. tylko że jak chcesz wymieniać pierścienie to motor musi być ze sporym przebiegiem (albo kulawy jakiś) i pewnie przydało by się zerknąć na inne elementy (uszczelniacze, gniazda zaworowe itp).
koszt mogą być większe.
pzdr



darek2504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:22
Lokalizacja: dolnośląskie Lubań

Post autor: darek2504 » sob paź 13, 2007 23:52

Dzieki za podpowiedz już prawie po problemie w poniedziałek stawiam autko do reanimacji
hi hi hi trepanacja czaszki /głowicy/ czyli bedę robił jak napisałeś pierścienie i głowicę z uszczelniaczami myśle ze to go odnowi pierścionki jak napisałeś powinny wynieść ok 160 zl kpl
opowiem wszystko po reanimacji silniczka arazie serdecznie dziekuje za odpowiedż pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 411 gości