[Mk 2] Ogrzewanie tylniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » ndz cze 19, 2005 19:38

Much00l pisze:jak sie dokladnie nazywa ten preparat do malowania sciezek ? i ile kosztuje wie ktos ?
Przecież pisałem kilka postów wcześniej...
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » ndz cze 19, 2005 22:54

Dioda83 pisze:No to sobie pomcam niedlugo :rotfl:
Dobra, dobra, jeszcze wyjdziemy na kablofilów, czy jak to nazwać, a tu zaglądają Panie....
Pozdrowienia dla Pań :pub: !
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pn cze 20, 2005 07:56

"Za zdrowie Pań,za zdrowie..." :partyman:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn cze 20, 2005 09:45

sprawdz czy wogole masz prad w kablach na tylna szybe



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn cze 20, 2005 11:16

lolo_golf pisze:
vorlog pisze:
pkirylcz pisze:Do laczenia sciezek jest taka specjalna farba glikol chyba sie nazywa. Jest na bazie grafitu.
Popularna do laczenia sciezek w komputerach w procesorze jak ktos chcial podkrecic procka.
Do szyb jest specjalny lakier przewodzący na bazie srebra, ten do kompów nie nadaje się do dużych prądów, a ogrzewanie szyby to spora moc.
V.
Gdzie moge taki kupic?Bo mi dwie sciezki nie grzeją :grrr: I akutar te na samym srodku :jezor:
No wlasnie ten glikol sluzy do laczenia sciezek w szybach samochodowych. A zaadoptowany zostal do laczenia sciezek w procesorach jak byla moda na podkrecanie.
Jest to baza grafitu i srebra.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn cze 20, 2005 23:57

glikol na nic sie nie zda jak pradu nie ma, mogl przelacznik pasc jezeli jest ok to powinien sie zaswiecic, przetarte kable napolaczeniu klapy z tylu .... na dzien dobry sprawdzilbym czy jest tam prad a potem martwil bym sie jak naprawic sciezki na szybie , ja osobiscie kiedys tez ratowalem ogrzewanei szyby bo poprzecierane sciezki byly a na koniec kupilm nowa szybe i teraz mam swiety spokoj , kosztowala mnie 190 zeta nowka. pozdro wszystkim



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt cze 21, 2005 23:04

Prad raczej bedzie skoro problem jest w kilku sciezkach po srodku. Tak wiec zapewne niewielkie uszkodzenia.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » wt cze 21, 2005 23:23

pkirylcz pisze:Prad raczej bedzie skoro problem jest w kilku sciezkach po srodku. Tak wiec zapewne niewielkie uszkodzenia.
Owszem, ale mozę być jednocześnie i to i to.
Ja tak miałem z Golfem kolegi, nie grzała jedna ścieżka na dole, można było sobie darować, ale napięcie i tak nie dochodziło- palant lakiernik zdejmował klapę i "rozpinał" przewody kombinerkami, podpinając olał grzanie, bo było lato...
A' propos, jak pamiętam masa grzania idzie chyba prawą (patrząc od tyłu auta) stroną klapy, razem z wężykiem spryskiwacza, ale głowy nie daję...
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr cze 22, 2005 08:48

vorlog pisze:
pkirylcz pisze:Prad raczej bedzie skoro problem jest w kilku sciezkach po srodku. Tak wiec zapewne niewielkie uszkodzenia.
Owszem, ale mozę być jednocześnie i to i to.
Ja tak miałem z Golfem kolegi, nie grzała jedna ścieżka na dole, można było sobie darować, ale napięcie i tak nie dochodziło- palant lakiernik zdejmował klapę i "rozpinał" przewody kombinerkami, podpinając olał grzanie, bo było lato...
A' propos, jak pamiętam masa grzania idzie chyba prawą (patrząc od tyłu auta) stroną klapy, razem z wężykiem spryskiwacza, ale głowy nie daję...
V.
Tak niewielkie uchybienie nie zasluguje chyba na skazywanie lakiernika na dozywocie.
No wlasnie, ale tobie nie dochodzil prad na wszystkie sciezki. A tutaj jest problem z 2 srodkowymi. Pozostale grzeja.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr cze 22, 2005 11:46

vorlog masz racje masa idzie na prawa lampe... i tu przejscie mam,sprawdzalem przejscie miedzy wtyczka przy szybie a wtykiem do prawej lampy i jest ok,przejscia na sciezkach szyby tez mam wiec co jest grane?? Czy ogrzewanie zalaczane jest przez przekaznik??Jesli tak to o jakim numerze??


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » śr cze 22, 2005 19:00

Nie spotkałem się z przekaźnikiem w obwodzie grzania tylnej szyby w Golfach.
Inna rzecz, że istnieje sporo mutacji instalek, więc kto wie...
Napisz dokładnie wersję i rocznik Golfa, mam trochę schematów, jeżeli trafię na Twoją wersję to opiszę Ci dokładnie ścieżkę połączeń.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw cze 23, 2005 09:26

To jest MADISON 90' silnik 1.6 gaźnik


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » czw cze 23, 2005 22:44

No więc tak; wszystkie wersje MK II do których mam schematy mają praktycznie taki sam układ połączeń obwodu grzania tylnej szyby, Twój sprzęt ma instalkę wkładaną od stycznia '89, dopuszczalna oczywiście rozbudowa ponadstandardowa.
Obwód grzania wygląda tak:
bezpiecznik 20A>wyjście na wiązkę do kabla czarno-żółtego>zacisk+ na wyłączniku grzania>wyjście 86 wyłącznika na kabel biało-zielony>powrót do skrzynki przekaźników>wyjście z tej skrzynki w wiązce do tyłu (pod wykładziną przy progu kierowcy), kabel biały>połączenie pojedynczym konektorem za blachą boczną (lewa strona bagażnika patrząc od tyłu) z kablem czarnym-ten kabel idzie do góry i poprzez przelotkę do klapy i do zacisku na szybie//////////masa prawą stroną klapy do blachy wewnątrz bagażnika-prawa strona.

Do sprawdzenia po kolei: zacznij od wejścia + na wyłączniku i wyjście po przełączeniu (86), potem koniec kabla białego w bagażniku, na koniec zacisk na szybie...

UWAGA! NAPIĘCIE W OBWODZIE POJAWI SIĘ PO PRZEKRĘCENIU KLUCZYKA!
BEZ KLUCZYKA SZYBA NIE MA PRAWA GRZAĆ.

Pozdrawiam, V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt cze 24, 2005 00:10

wow swietny opis !!!!!!! :pub: przyda sie nie jednemu. pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości