Spadek napięcia w 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Spadek napięcia w 1.8

Post autor: karol27 » wt paź 09, 2007 19:43

Witam.Mam problem z mk3 1.8.Mianowicie zauważyłem spadek napięcia podczas używania elektrycznych szyb.Objawia się to spadkiem obrotów silnika ,najbardziej odczuwalne podczas postoju na światłach.Światła przygasają oraz podświetlenie deski rozdzielczej ,może ktoś z was miał podobny problem.
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2007 20:09 przez karol27, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt paź 09, 2007 22:00

A jak hulają Ci te szyby?? Gładko czy z oporem??Jak z oporem to muszą więcej mocy zużyć do zamknięcia i objawia się to tak jak tobie-następnym krokiem będzie u Ciebie podejrzewam cofanie się szyb w połowie zamyklania,zaczną Ci się blokować. Jeśli masz tak jak piszę to użyj teflonu w sprayu i potraktuj tym prowadnice w ramach okien-pomoże napewno i nie zaszkodzi


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt paź 09, 2007 22:53

Jeśli spadek napięcia pojawia się tylko w momencie gdy szyba całkowicie się opuści / podniesie to jest to normalne i niema się czym martwić
natomiast jeśli spadek pojawia się podczas ruchu szyby góra / dół to już jest niedobrze
na początek przesmaruj prowadnice szyb i ustaw szyby w prowadnicach


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » śr paź 10, 2007 13:23

Dzieje się to tylko podczas całkowitego dojścia do oporu.Zazwyczaj sprawdzam na zamkniętej szybie i próbuję jeszcze ją zamykać lecz właśnie to mnie zaniepokoiło.Myślałem że ładowanie jest za słabe.Dzięki za odpowiedź.

[ Dodano: 10 Paź 2007 13:27 ]
lordmatej pisze:A jak hulają Ci te szyby?? Gładko czy z oporem??Jak z oporem to muszą więcej mocy zużyć do zamknięcia i objawia się to tak jak tobie-następnym krokiem będzie u Ciebie podejrzewam cofanie się szyb w połowie zamyklania,zaczną Ci się blokować. Jeśli masz tak jak piszę to użyj teflonu w sprayu i potraktuj tym prowadnice w ramach okien-pomoże napewno i nie zaszkodzi
Śmigają płynnie nie mają żadnych oporów.Smarowany był cały mechanizm w tym roku co do ich pracy nie mam zastrzeżeń.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 10, 2007 15:39

Norma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości