Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: Krembul » sob cze 18, 2005 14:29

Witam!
Mam pytanie odnośnie oleju w skrzyni biegów. Na temat sposobu jego wymiany i rodzajów oleju jaki należy zalać już było wiele dyskusji na forum. Pytanie moje jest troszkę innej materii. Ostatnio słyszałem opinię, że nie należy wymieniać oleju w skrzyni z racji tego, że nowy olej może skutecznie wypłukać wszystko co przez czas użytkowania starego oleju się tam nagromadziło i uszczelniło całość i że można w ten sposób rozwalić skrzynie. W książce z serii "Sam naprawiam..." napisane jest, że oleju w skrzyni biegów w mk3 nie wymienia sie (ewentualnie dolewa). Kolega, który miał garbusa, w którym też nie przewidywana była wymiana, opowiadał mi że kilku miłośników Garbusów postanowiło "zrobić dobrze" swoim bolidom wymieniając olej w skrzyni biegów i po jego wymianie przejechali kilkaset kilometrów i było po skrzyniach. Więc mam dylemat. Też chcę "zrobić dobrze" mojemu Golfikowi ale boje się mu zaszkodzić tą wymianą. Samochód ma przejechane 150 tyś km a olej w skrzyni (chyba) ciągle ten sam. Więc co robić? Wymieniać czy nie wymieniać? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii???



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob cze 18, 2005 15:50

Skoro jest dobrze to po co swirowac. Jesli chcesz mu zdrobic dobrze to go ladnie umyj i nawoskuj a skrzynie zostaw w spokoju :bajer:



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » sob cze 18, 2005 16:53

Pewnie, że jest dobrze. Ale po przejechaniu 15 tyś silnik też sprawuje się dobrze bez wymiany oleju. Tyle, że bardziej się niszczy więc się olej wymienia. Pomyślałem, że analogicznie jest ze skrzynią stąd moje pytanie.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » sob cze 18, 2005 22:03

teoretycznie serwis VW nie podaje nic na temat wymiany oleju w skrzyni.. nie jest to konieczne bo olej w ciagu 20 lat nie powinien stracic swoich wlasciwosci.. ale.. zdarzaja sie przypadki ze trzeba go wymienic. Jenak robi sie to wtedy gdy zdjagnozuje sie jakas niewlasciwa prace skrzyni np. na zimnym silniku biegi trzeszcza (olej stracil sowja lepkosc). Jak wszystko jest w porzadku to nie zabieraj sie zo to..


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » ndz cze 19, 2005 11:55

A tym bardziej jak cię korci 150 zł to sobie wymień bo tyle mniej więcej będzie cie kosztowć olej.:)



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » ndz cze 19, 2005 13:35

bryszard pisze:150 zł
no chyba troche przesadziłeś z ceną :jezor: :hmm:


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » ndz cze 19, 2005 18:26

wymieniałem olej bo zimą biegi ciężej wchodziły aż do momentu rozgrzania zapłaciłem za olej 100 i weszło 3,1 l



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » ndz cze 19, 2005 18:31

Oleju w skrzyni się nie wymienia jedynie sprawdza się jego stan i ewentualnie dolewa. W każdych manualach VW napisane jest w ten sposób.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz cze 19, 2005 19:01

No, że tak jest napisane to wiem. Z resztą napisałem, że to przeczytałem. Ale dzięki, że mi przypomniałeś :P


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
szorka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:42
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szorka » ndz cze 19, 2005 19:12

Obzik pisze:wymieniałem olej bo zimą biegi ciężej wchodziły aż do momentu rozgrzania zapłaciłem za olej 100 i weszło 3,1 l
Jeżeli to nie jest automat to nie powinno ci wejśc więcej niż 2litry oleju.(ktoś cię chyba orżnął w warsztacie)
Ja wymieniam olej w skrzyni w każdym aucie które posiadam, sprawa banalnie prosta a i koszt nie jest jakiś ogromny. VW zaleca olej G50 full syntetyk sae 75W/90 -zresztą dobrą zasadą jest wymienić wszystkie płyny.


www.vwsquad.prv.pl

Awatar użytkownika
BMBL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 09:26
Lokalizacja: Radom

Post autor: BMBL » śr cze 22, 2005 10:44

no to wymieniać czy dolewać ????? :-k :?:



Awatar użytkownika
szorka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:42
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szorka » śr cze 22, 2005 10:55

a jaki chcesz dolać? wiesz co było wcześniej?Zlej stary o;ej do czystego naczynia ,przyjrzyj mu się i założę sie że najdzie cie ochota na kupno nowego


www.vwsquad.prv.pl

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » śr cze 22, 2005 22:21

szorka pisze:
Obzik pisze:wymieniałem olej bo zimą biegi ciężej wchodziły aż do momentu rozgrzania zapłaciłem za olej 100 i weszło 3,1 l
Jeżeli to nie jest automat to nie powinno ci wejśc więcej niż 2litry oleju.(ktoś cię chyba orżnął w warsztacie)
Ja wymieniam olej w skrzyni w każdym aucie które posiadam, sprawa banalnie prosta a i koszt nie jest jakiś ogromny. VW zaleca olej G50 full syntetyk sae 75W/90 -zresztą dobrą zasadą jest wymienić wszystkie płyny.
Nie wie skąd ci przyszło do głowy że na warsztacie mnie oszukali gdy olej zmieniałem sam i powiem więcej nie wiem jak to sie stało ale weszło te 3,1 dm a co do samego oleju to sie zgadzam kupiłem właśnie sea 75W/90
Pozdrawiam



wojtasss82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 15, 2005 16:08
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: wojtasss82 » czw cze 23, 2005 13:40

no dobra, ale jak się niewie jaki olej byl wcześniej w skrzyni a sporo go już wyciekło to jaki zalać żeby nie "zrobić dobrze"????


Był MK II 1,8 RP
Jest PASSAT B4 2,0 ADY

(golfizna została dla ojca:) )

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości