[mk2] sprawa drzwi dlaczego nie domykaja sie tak jak trzeba?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Much00l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 17, 2005 12:09
Lokalizacja: Tarnów, Kraków
Kontakt:

[mk2] sprawa drzwi dlaczego nie domykaja sie tak jak trzeba?

Post autor: Much00l » ndz cze 19, 2005 12:15

Witam. Drzwi od pasażera nie domykaja mi sie tak dokladnie jak te od kierowcy. Chodzi o to ze nie dociskaja tak samo mocno przez co mi woda sie dostaje do srodka. Czy mozna je jakos podciagnąć czy cos takiego czy to jest nie do zrobienia ? pozdrawiam



splawik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:04

Post autor: splawik » ndz cze 19, 2005 12:19

Poszperaj przy zamku w drzwiach a jak tam nic nie da to przy karoserji.A moze jest wszystko w porzadku tylko jest uszkodzona uszczelka w karoserji.



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » ndz cze 19, 2005 12:23

Nad zamkiiem w dzrwiach jest sruba(powinna byc)na srubokret krzyzak wkrec ja na maxa powinno pomodz


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » ndz cze 19, 2005 14:28

Poluzuj (lekko) zaczep na boku otwotu drzwiowego za który łapie zamek drzwi (klucz płaski 15), posuń go do wewnątrz auta o jakieś 2 mm, dokręć i zatrzaśnij drzwi, sprawdź czy pomogło, w razie potrzeby popraw.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Much00l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 17, 2005 12:09
Lokalizacja: Tarnów, Kraków
Kontakt:

Post autor: Much00l » ndz cze 19, 2005 15:35

A moze to byc przyczyna ze mi woda wlewa sie na uszczelke ? a pozniej mam bajoro pod nogami pasazera? Tam sa 3 sruby. Jedna tak przy klamce na srubokret z gwiazdka i dwie na metalowej czesci od zamka. Jedna wyzej druga nizej. Obydwie sa dokrecone na maxa. A jak chcialem je odkrecic to tez sie nie da. Chyba sa zapieczone :|



Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » ndz cze 19, 2005 15:55

Much00l pisze:A moze to byc przyczyna ze mi woda wlewa sie na uszczelke ? a pozniej mam bajoro pod nogami pasazera? Tam sa 3 sruby. Jedna tak przy klamce na srubokret z gwiazdka i dwie na metalowej czesci od zamka. Jedna wyzej druga nizej. Obydwie sa dokrecone na maxa. A jak chcialem je odkrecic to tez sie nie da. Chyba sa zapieczone :|
Ta śruba na śrubokręt gwiazdkowy to mocowanie klamki, te dwie na imbus to z kolei mocowanie zamka- żadna z nich nie służy do regulacji, są pozycjonowane na sztywno.
Regulacja polega na zmianie położenia zaczepu, jak pisałem wyżej.
Woda wlewa Ci się prawdopodobnie z powodu uszkodzenia czy też braku folii w drzwiach, pod tapicerką.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości