Ustawienie lampy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Ustawienie lampy

Post autor: herflik95 » pt paź 05, 2007 13:40

witam mam następujący proble: po wymianie amorów na tyle bardzo mi sie podniósł samochód i w ten sposób swieca mi swiatła w ziemie. byłem na stacji diagnostycznej i koles ustawił mi aby lampe od kierowcy a z druga powiedział ze bedzie problem bo regulacja sie kreci niby a lampa sie nie podnosi. wiec powiedział mi zebym na mocowaniu lampu astawił sobie sam tj. przykładowa na scianie ciut wyzej niz lampa od kierowcy. i tu mam pytanie czy na mocowanich da sie podnieść lampe zeby wyżej świeciła??? jak tak to w jak iposó??? na ilu śróbach taka lampa sie trzyma i gdzie ich szukać??? foto mile widziane



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 05, 2007 13:52

Lampa ma 4 uchwyty 4 śróby. Zobaczysz wszystkie po zdjęciu atrapy. Nic na nich nie przestawiaj. Postaraj sie o nowa śróbę do regulacji wysokości, ale najpierw zajrzyj do lampy co sie stało, być może zobaczysz prez otwór po zarówce, może tylko mocowanie sróby regulacyjnej do odbłyśnika wypadło z zatrzasku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt paź 05, 2007 13:57

moze poprosu tak mu sie chciało ustawiac??? spróbuje sam pokrecic tym pokretłem tylko w którą strone prawo czy lewo???



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt paź 05, 2007 20:12

w prawo do góry podnosi :bigok: na pewno prawą lampę lewą nie pamiętam czy czasem nie na odwrót.


Obrazek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Ustawienie lampy

Post autor: norek111 » pn paź 08, 2007 09:22

reflektor trzyma sie na 4 srubach dwie gorne i dwie dolne aby sie dostac do dolnych musisz wymontowac oslone chlodnicy odblokuj wkretakiem gorne i dolne punkty mocowania i listwe ozdobna ona lekko schodzi



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr paź 10, 2007 07:13

wiec tak jak myślałem skączyła sie regulacja poprostu kręcąc w prawo jest czuc coraz wiekszy opór a przy kręceniu w lewą strone odblask zaczyna sie opuszczać. wiec nie miałem innego wyjscia jak zdjąć atrap i odkręcić dolne mocowania swiateł. podłożyłem podkładki i teraz lampa łądnie świeci ciutke wyżej od lewej lampy. ale chciałbym jeszcze ustawić lampe prawo-lewo i w tym celu kreci sie pokretłem tym drugim tylko w którą strone krecic zeby lampa swieciła bardziej w stronę pobocza?????



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 10, 2007 08:17

Witam.
nic prostszego jak podjechać wieczorem pod ścianę i pokręcić regulatorami, sam zauważysz w którą stronę trzeba kręcić.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr paź 10, 2007 08:49

Slavwek.ie pisze:Witam.
nic prostszego jak podjechać wieczorem pod ścianę i pokręcić regulatorami, sam zauważysz w którą stronę trzeba kręcić.
tyle to i ja wiem ale po co mam bezzensu naparzac pokretłem w niewłaściwą strone



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 10, 2007 09:25

mówisz tak jakby to było pół dnia roboty



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości