Jak sprawdzić czy jest czujnik zużycia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrs555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 12:41
Lokalizacja: Poznań

Jak sprawdzić czy jest czujnik zużycia?

Post autor: piotrs555 » ndz paź 07, 2007 15:05

Jak w temacie - w jaki sposób najszybciej sprawdzić czy powinienem kupić klocki przednie z czujnikiem zużycia? Czy jeśli mam klocki z czujnikiem to czy mogę zastosować również te bez czujnika zużycia?



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » ndz paź 07, 2007 16:40

piotrs555 pisze:w jaki sposób najszybciej sprawdzić czy powinienem kupić klocki przednie z czujnikiem zużycia? Czy jeśli mam klocki z czujnikiem to czy mogę zastosować również te bez czujnika zużycia?

jak kończą ci się klocki i masz czujniki to powinna ci się zapalić czerwona lampka,kontrolka na tablicy rozdzielczej,ale jak to zazwyczaj bywa od momentu gdy ona się zapali to spokojnie zrobisz jeszcze ze 2000-3000km przynajmniej w BMW E-34 i Audi A-6 tak się spotkałem. Możesz zastosować te bez czujnika ale po co jak nie będziesz miał czujnika to będzie ci się paliła ta kontrolka cały czas i potem będziesz musiał koło odkręcać żeby sprawdzić grubość klocków po to wymyślili te czujniki :bajer:


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz paź 07, 2007 17:01

Oczywiscie one są takie same tylko ze te mają blaszki zwierające przy zuzyciu a te nie . Producent chyba docelowo ustalił jak jest bezpieczniej no nie ?? czyli jak swieci to lepiej wymienic . Pozdrooo



Awatar użytkownika
BaDBoY §148 KK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:59
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: BaDBoY §148 KK » sob paź 13, 2007 14:46

Ja mam kontrolkę zużycia, ale przy ostatniej wymianie założyłem klocki bez czujników.



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » sob paź 13, 2007 15:04

jeśli chodzi o klocki hamulcowe to czytałem gdzieś ostatnio że vw minimalną grubość klocka hamulcowego określa jako 7mm (płytka metalowa + okładzina) czyli grubość całego klocka lub 3,5mm jeśli chodzi o samą wykładzinę cierną ;)

Pozdrawiam!



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz paź 14, 2007 21:03

Jak już to okładziny :bigok:



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » ndz paź 14, 2007 21:22

jeśli auto jest wyposażone w instalację do czujników grubości okładzin a chcemy założyć klocki bez czujników to prostym sposobem jest:
-nierozpinając wtyczek
-pozostawić sobie przewody od starych klocków
-skrócić do około 4cm od wtyczki
-zlutować końcówki
-założyć koszulkę termokurczliwą i zalać sylikonem
a wszystko po to by nie oglądać już nigdy "kontrolki zużycia" ale decyzja należy do Ciebie, jeśli masz fele przez ,które widzisz ich stan to ok ale jeśli zapomnisz o tym to w końcu usłyszysz kończące się okładziny.
pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pn paź 15, 2007 10:14

Dokladnie tak jak napisal kolega wyżej, poprostu scierajaca sie okladzina klocka dochodzi do miejsca gdzie jest wtopiony kabelek, przerywa go i to nam sygnalizuje ze jakas czesc okladziny klocka jest juz skonsumowana.

Klocki z czujnikami sa drozsze od takich samych bez.
Montujac zwykle klocki bez czujników wystraczy stary kabelek połaczyć .

Jak widac ponizej na foto , kabelek jest wklejony w polowie grubosci okladziny , czyli zmieniajac klocki zaraz po zapaleniu sie kontrolki , wyżucamy w 50% dobre klocuszki.

Akurat te które pokazałem na foto to JC Premium.

Obrazek



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Jak sprawdzić czy jest czujnik zużycia?

Post autor: norek111 » pn paź 15, 2007 11:51

ja tego nie pojmuje co to za kombinacje to moze inspekcje sobie zmieniacie na 20000km i olej specjal tez bedzie taniej bo producent farmazony pisze :kac:



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » pn paź 15, 2007 12:15

norek111 pisze:ja tego nie pojmuje co to za kombinacje to moze inspekcje sobie zmieniacie na 20000km i olej specjal tez bedzie taniej bo producent farmazony pisze
Chciałbym Cię spotkać u producenta lub w ASO czy dilera VW i zobaczyć jak kupujesz każdy duperel do swojego auta. ;) po za tym nie sądzę ,że jesteś pierwszym właścicielem swojego auta i wiem na 100% ,że sam nie wiesz co w nim siedzi i np:jaki olej był do niego lany i proszę nie zasłaniaj sie książką serwisową czy ,że znałeś poprzedniego właściciela a co lepsze to ,że wisi zawieszka z tą informacją :hmm:- takie opowiastki już mnie nudzą i nawet nie śmieszą :D ,może jeszcze jeździsz do ASO olej wymieniać z kasowaniem inspekcji włącznie ? a jeśli nie to dlaczego ? bo może jest taniej ? :hmm:
Ja sam kupiłem klocki z czujnikami ATE ze sklepu motoryzacyjnego "X" i zapłaciłem za nie 220pln a za dokładnie te same w ASO zapłaciłbym 305pln, wiesz jaka jest różnica ??NIE MAM FAKTURY Z ASO.
Może i wydaje Ci się, że to jest głupie ani nie jest prowizorką ale doświadczenie mówi swoje. Prędzej czy później nawet przy dobrych klockach lampa się świeci i robi się niepotrzebna robota a i problem jest upierdliwy. Wystarczy słabsze miejsce w izolacji kabelka do klocka i korozja robi swoje i drucik może nie doczekać wymiany klocków. Czasami większa dziura, nierówność i kabelek się osłabia a czasami minimalne zagapienie się w montażu i drucik się naciągnie i kaplica i zaczyna się kombinacja co zrobić. Niestety większość kończy sie tym co mówię. Jak ktoś ma felgi aluminiowe i jest w stanie kontrolować przez ramiona stan okładzin to nie ma sensu kupować klocków z czujnikiem.Wymieniając u siebie ostatnio klocki założyłem z czujnikami mimo to ,że stan okładzin widzę idealnie przez obręcz aluminiową. pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn paź 15, 2007 13:39

fuszery i partactwa nigdy nie popieralem i niewiem co widzisz za problem z tym ASO ja znam takich co jak nie zaplaca slono to naprawa jest g.... warta czyli to jest indywidualna sprawa :piwka: a jak wiesz cos na 100% to jestes napewno w bledzie kolego jjacekkx
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2007 14:00 przez norek111, łącznie zmieniany 2 razy.



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » wt paź 16, 2007 09:12

Popieram jjacekkx ja tez nie jezdze do ASO i tam nie bule słono za to tylko zeby mi inspekcje wyłączyli i olej wymienili , klocki i wszystko co sie da zrobic samemu (a gwarantuję ze bardzo duzo da sie zrobic) robię SAM wtedy jestem najpewniejszy co zrobie i czy sie zepsuje czy nie . A co do części z ASO to do tego sie nie wejdzie , nawet najlepszy produkt (ASO) moze okazac sie bardziej awaryjny od tego kupionego w firmie "X" jest to poprostu wada produkcyjna jest ich jedna na 1kk ale akurat tobie sie moze przytrafic . I to ze cos jest drozsze to nei znaczy ze lepsze . Pozdroooo :bigok: :okej:



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt paź 16, 2007 15:44

co do wypowiedzi to odpisuje nigdy nie bylem w ASO cos naprawiac ale nieraz jestem zmuszonu kupic cos bo nigdzie nie dostane a jak dostane to jest to wyrob kiepskiej jakosci pozdrawiam i dzieki za wymiane zdan napewno to bedzie jakas porada dla czytajacych :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości